Okładka wydania

Idealne Życie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Idealne Życie | Autor: Danielle Steel

Wybierz opinię:

LadyBoleyn

Rozpoczynając lekturę książki „Idealne życie" uświadomiłam sobie, jak dawno nie czytałam zwykłej, nieskomplikowanej powieści obyczajowej, której głównym celem jest wprowadzenie czytelnika do świata bohaterów, sprawiając, iż ten momentalnie zapomina o swoich własnych problemach, śledząc losy postaci, które samodzielnie komplikują swoją egzystencję. Jestem całkowicie świadoma, iż najnowsza powieść Danielle Steel, która ukazała się na polskim rynku wydawniczym, nie jest żadną ambitną pozycją, lecz zdecydowanie zasługuje na uznanie, skoro sprawia, że odbiorca odpręża się, czytając o losach bohaterów. Pomimo tego, iż z nazwiskiem pani Steel zetknęłam się niejednokrotnie, „Idealne życie" to pierwszy utwór spod jej pióra, z którym miałam przyjemność się zapoznać.

 

Blaise to dziennikarka, która za sprawą swojego perfekcjonizmu i wrodzonemu wyczuciu, zdobyła ogromną sławę, przygotowując wywiady z najważniejszymi osobistościami z całego świata. Należy do kobiet zadbanych, pięknych i szalenie inteligentnych, przez co mogło by się wydawać, iż osiągnęła już wszystko, co było do osiągnięcia. Od lat utrzymuje się na szczycie dziennikarskiej kariery, zaniedbując przy tym swoje życie osobiste. Niewielu wie, iż Blaise posiada 20-letnią córkę, Salimę, która od dziewięciu lat mieszka w internacie. Jeszcze mniej osób wie, iż Salima jest niewidoma, bowiem straciła wzrok w wieku dziecięcym w wyniku choroby.

Kiedy umiera opiekunka Salimy, a szkoła zostaje zamknięta z powodu epidemii, Blaise zabiera córkę do Nowego Jorku. Po latach rozłąki i spotkań kilka razy w roku, kobiety uczą się siebie nawzajem, w czym pomaga im nowy opiekun Salimy – Simon, młody i przystojny mężczyzna, który od początku traktowany jest przez nie jak intruz. Z czasem jednak zarówno Salima, jak i Blaise, dostrzegają dobre intencje Simona, dążącego do tego, by jego podopieczna osiągnęła jak największą samodzielność. Pomiędzy Blaise i Simonem stopniowo zaczyna naradzać się przyjaźń, a wraz z nią o wiele silniejsze uczucie, które obydwoje próbują w sobie blokować...

 

Danielle Steel jest autorką ponad 120 książek, które zostały przetłumaczone na 43. języki oraz wydane w 69. krajach, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelniczek na całym świecie. Autorka jest również założycielką dwóch fundacji charytatywnych i matką dziewięciorga dzieci. Jak sama przyznaje – nie wyobraża sobie życia bez możliwości przelewania własnych pomysłów na papier, a inspirację do pisania czerpie z obserwacji szarej rzeczywistości. I ciężko nie zgodzić się z tym, że książki tejże autorki wydają się być bardzo życiowe – bohaterowie zazwyczaj są zwyczajnymi ludźmi, poszukującymi tak jak my szczęścia i akceptacji wśród społeczeństwa. Jako, iż Danielle Steel specjalizuje się w tworzeniu historii miłosnych, większość czytelniczek marzy o podobnych szalonych uczuciach, mając nadzieję, że pewnego dnia i na ich drodze stanie przystojny, bogaty i inteligentny mężczyzna.

 

„Idealne życie" przedstawia idealną kobietę, Blaise, która na polu zawodowym odnosi same sukcesy. Ciemną stroną jej egzystencji jest życie prywatne, w którym nie brakuje nieuczciwych kochanków, dramatycznych rozczarowań oraz choroby ukochanej córki. Na pewien sposób odtrąciła od siebie własne dziecko, wierząc, iż Salima będzie szczęśliwsza w szkole przeznaczonej dla niewidomych, co miało oczywiście swoje plusy i minusy. Danielle Steel od samego początku wzbudziła zaciekawienie czytelnika tą pozornie szczęśliwą dziennikarką, która jak się później okazało – skrywała wiele bolesnych tajemnic. Opis na okładce wzbudził dodatkowe zainteresowanie, bowiem osobiście sądziłam, że Salima straci wzrok w trakcie trwania opowieści, a więc byłam bardzo zaskoczona, gdy dowiedziałam się, iż od dawna wiedzie los niewidomej. Muszę również przyznać, iż opis tej pozycji całkowicie nie oddaje jej głębi – Simon to przede wszystkim mężczyzna, który wierzył w to, co robi, a Blaise i Salima nigdy nie potrzebowały nadziei ani wiary w to, że należy cieszyc się chwilą, bo wbrew pozorom cały czas o tym wiedziały. Wydawca nieco przerysował „Idealne życie", próbując przedstawić ją jako powieść głęboką, co moim zdaniem przyniosło odwrotny skutek. Ta książka to intrygująca historia, przynosząca wiele radości i wzruszeń – nie trzeba jej w żadnym wypadku idealizować, bowiem przyjemny styl pani Steel oraz jej umiejętność oddania uczuć i emocji bohaterów sprawiają, że każdy odbiorca z czasem zaczyna żyć życiem postaci.

 

Czy polecam „Idealne życie"? Tym, którzy poszukują lekkich i przyjemnych lektur – jak najbardziej! Powieści spod pióra Danielle Steel od lat zajmują pierwsze miejsca na listach bestsellerów i przyznam się szczerze, że nie dziwię się, iż skradła serca kobiet na całym świecie. Czasami warto przeczytać książkę obyczajową, odrywając się od własnych problemów, a skupiając na bohaterach, którzy zazwyczaj zawsze odnajdują szczęście. Historia Blaise, perfekcyjnej dziennikarski, Salimy, która uczy się żyć bez pomocy innych, oraz Simona, dokonującego życiowych wyborów, bawi i wzrusza, dlatego też będzie doskonałą odskocznią od naszej codzienności.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto