Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Redecz Krukowy i Okolice… Kraina Prastara. Tom VII Z Twórczości Poetów Kujawskich

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Praca Zbiorowa
 • Pod Redakcją: Janusz Borkowski
 • Tytuł Oryginału: Z Twórczości Poetów Kujawskich
 • Seria: Redecz Krukowy i Okolice… Kraina Prastara. Tom VII
 • Gatunek: Poezja i Aforyzmy
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 380
 • Rok Wydania: 2012
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140 x 210 mm
 • Wydawca: Krukowiak
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Brześć Kujawski
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Redecz Krukowy i Okolice… Kraina Prastara. Tom VII Z Twórczości Poetów Kujawskich | Autor: Praca Zbiorowa

Wybierz opinię:

Kyou

Kiedy widzi się któreś ze słów wiersze, poezja i tym podobne człowiek wyobraża sobie cieniutki zbiór i lekki format. Tak samo myślałam decydując się na recenzje Twórczości Poetów Kujawskich. Wyobraźcie więc sobie moje zdziwienie, gdy paczka okazuje się nad podziw ciężka, a w środku znajduje się prawie czterystu stronicowa książka formatu a4?

 

Tego zbioru wierszy poręcznym nazwać nie można. Jest ogromny i niesamowicie ciężki. Jeśli chcielibyście czytać go leżąc na plecach i trzymając go w dłoniach ryzykowalibyście własnym życiem. Gdyby upadł Wam na twarz - śmierć gwarantowana. Jest to zbiór poezji czterdziestu pięciu autorów kujawskich. Nie da się ukryć, że Janusz Borkowski swoją ojczyznę kocha nad życie. Ten cały wielki zbiór wierszy jest tego dowodem.

 

Czytanie tego wszystkiego trwało wieki! Uwaga, zastosowano hiperbolizację! Zbiory dzieł różnych autorów i ich wierszy naprawdę trudno ocenić w całości. Szczególnie w tej sytuacji, gdy owych autorów jest ponad czterdziestu a ich twórczości jeszcze więcej. Stwierdziłam, iż postaram się wyciągnąć średnią arytmetyczną (mat-fiz!) ocen wszystkich poetów. Gdybym miała podsumowywać tu każdego z tych, którzy mieli swój wkład w ten tomik nigdy bym pewnie nie skończyła a od trzymania go odpadłyby mi ręce i nie mogłabym pisać już następnych recenzji.

 

Może ogólnie zacznijmy od samego wydania. Kartki są naprawdę dobrej jakości - grube i trwałe, okładka miękka, jednak dobrze wykonana. No i można sobie poćwiczyć mięśnie... Wybaczcie za to ciągłe wracanie do wagi tej książki, ale dalej jestem w szoku. Tego się naprawdę nie spodziewałam. Tak więc od razu Was uprzedzam, i postaram się już do tego nie wracać, ze trzy kilo ta książka waży spokojnie, więc znajdźcie sobie wygodne miejsce do czytania, bo możliwości wyboru pozycji jest naprawdę niewiele - i mówię to z nabytego doświadczenia.

 

Większość z zamieszczonych w księdze (ha, ha) wierszy przypadło mi do gustu. Owszem, nie wszystkie. Niektóre z nich wydały mi się zbyt nużące, inne trochę dziwne. Nie jestem aż tak wielką miłośniczką wierszy by znać się na nich jak niektórzy. Można by powiedzieć, że podobają się osobie, która w tych kwestiach doświadczenia nie ma, jednak Mickiewicza, Słowackiego i Norwida to docenia i to bardzo. A Baczyńskiego to kocha nad życie. Tak więc moje totalne niedoświadczenie przekazuje światu, iż ta pozycja jest warta uwagi.

 

Na pewno zauważyliście, że jest to Tom VII. Poprzednie dotyczą różnych kwestii związanych z Ziemią Kujawską. Ciekawi mnie, czy są również tak obszerne objętościowo. Jeśli tak, autor musi kochać swoją ojczystą ziemię bardziej, niż mi się wydawało. Wręcz trudno uwierzyć, że tacy ludzie istnieją. Większość w tych czasach cechuje kosmopolityzm i naprawdę miło spotkać kogoś, kto docenia swój kraj i swoje pochodzenie. Ja sama jestem patriotką i nie wyobrażam sobie opuszczenia kraju a już sama myśl o wyprowadzeniu się z miasta, w którym mieszkam całe życie przyprawia mnie o ciarki. Niestety - pomieszkam tu jeszcze pewnie z rok i na tym się zakończy. Powinnam zacząć przygotowywać się psychicznie...

 

Każdy z tych wierszy wyraża mnóstwo uczuć i przy czytaniu ich można odczuć swojego rodzaju spokój a nawet tęsknotę za miejscem, którego się w życiu nie widziało na oczy - mówię o swoim doświadczeniu. Chciałabym, by ktoś kiedyś postarał się zrobić tak wiele o moim miejscu urodzenia czy jego okolicy.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial