Okładka wydania

Vademecum Numerologii

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Vademecum Numerologii | Autor: Editha WüstSabine Schieferle

Wybierz opinię:

Scarlett

Editha Wust od lat zajmuje się numerologia, zaś Pani Sabine Schieferle to jej uczennica. Ta ostatnia uporządkowała notatki swojej mentorki, tworząc spójny system, dzięki któremu poznałam, co nieco na temat numerologii. Cieszę się, że przeczytałam tę książkę. Mocno poszerzyła moje horyzonty, choć czasem miałam wrażenie, że pisarka opowiada banialuki.

 

„Liczba jest istotą wszystkich rzeczy" Pitagoras

 

„Vademecum numerologii. Znaczenie liczb w twoim życiu" to publikacja opowiadająca o liczbach i wszystkich ich aspektach. A obie panie dowodzą, że każda cyfra ma wpływ na życie człowieka począwszy od daty urodzenia, a skończywszy na numerze domu. Porady autorek pomogą tak dobrać liczby wokół siebie, byśmy mogli korzystać z pełni ich pozytywnych możliwości.

 

„Gdyby na świecie panowałaby miłość, wszystkie zasady byłby zbyteczne" Arystoteles

 

Dzięki numerologii czytelnik książki dowie się więcej o znaczeniu swojego imienia, dacie urodzenia i o swojej osobowości. Pozna swoje mocne i słabe strony, zdolności, talenty, zadania do wypełniania w tym życiu. Ciekawą cechą jest przybliżenie interesujących zawodów dla danych numerologicznych cyfr. Publikacja opowiada o nowych drogach i perspektywach w życiu, a także poinformuje o doskonałym czasie na zmiany. Dzięki temu, będziemy mogli nadać dziecku imię, które sprawi, że będzie miał spokojne i satysfakcjonujące życie. Ciekawym rozdziałem jest również ten o nazwach firm, które pozwolą osiągnąć sukces.

 

„Księga natury opisana jest symbolami matematycznymi" Galileusz

 

Numerologia to nauka ściśle powiązana z ezoteryką. Dlatego też w pierwszej części „Vademecum numerologii" przedstawione są metafizyczne prawa dotyczące samorozwoju typu – prawo karmy, lustra, biegunowości. Następnie pisarki tłumaczą znaczenie ogólne każdej cyfry, przypisując im jakiś znak. Odnoszą się do pogańskich schematów myślenia i interpretowania. Dalej dostałam już właściwą część książki. Z daty urodzenia oraz imienia oraz nazwiska możemy wyliczyć osiem różnych kwestii – liczbę imienia i nazwiska, liczbę serca, liczbę przeznaczenia, liczbę dnia urodzenia, drogę przeznaczenia, cel życia oraz motywację duszy. Następnie przedstawione są dokładne i wnikliwe analizy liczb, w każdym przypadku. Są obszerne, dzięki czemu czułam, że temat został wyczerpany.

 

„Wszystko, co sama natura zarządziła, jest w swoim zamiarze dobre." Immanuel Kant

 

Temat wyczerpany, ale ja jestem trochę rozczarowana. Zawsze tak mam, gdy czytam publikację, która wydaje się dobra i drobiazgowa, a ja zgadzam się z poglądami autora, aż tu nagle dochodzi do wyciągnięcia wniosków i przechodzę od słów do czynów. Otóż zaczęłam wyliczać te wszystkie cyferki i inne tego typu i powychodziły kompletne idiotyzmy. Jedno się zgadzało, inne nie. Tak sobie na przemian. To mocno rozczarowujące. Do tego jakoś mi to nie wygląda dobrze, żeby Bóg/wszechświat/wyższy demiurg, czy to w co sobie każdy wierzy, bawił się z nami w klocki i zaklinał nasz charakter w liczbach „a masz człowieku, nigdy nie odkryjesz mojego kodu!". Wyobrażenie dość farsowe.

 

„Nadaj jakiejś rzeczy nazwę, a się stanie" Pitagoras

 

Na dowód jednak swoich teorii przedstawiają analizę numerologiczną Wolfganga Amadeusza Mozarta. Dalej przeskakują same siebie i prezentują skomplikowane obliczenia tego jakie mają być lub były minione miesiące. Ja wzięłam miesiąc, który był dla mnie druzgocący, gdyż dowiedziałam się o tym, że jestem ciężko chora, zaś numerologia twierdzi, że to był radosny czas. I tyle z pomocnej książki.

 

Raczej odradzam. Jeśli o mnie chodzi, to nawet jeśli gdzieś pojawiła się prawda, to przez przypadek.

 

Ag.

Editha Wurs i Sabine Schieferle to autorki „Vademecum numerologii". Książkę wydało Studio Astropsychologii. Pozycja ta ukazała się w Polsce w 2014 roku.

 

Numerologia pokazuje różnorodność, jaką niosą za sobą liczby. Jest jedną z najstarszych nauk tajemnych. Dzięki niej możemy dowiedzieć się więcej na temat swojego imienia, zdolności, celów życiowych. Liczby powiedzą nam o naszych słabościach i mocnych stronach, a także podpowiedzą w jakim zawodzie się sprawdzimy. Numerologia pozwala też zdecydować, czy obecnie jest dobry czas na zmiany. Liczby łączą się z prawami – boskiej jedności, przyczyny i skutku czy równowagi. Liczby od 1 do 13 mają przypisane symbole. Zsumowane wartości poszczególnych liter mogą pokazać nam konkretne wartości – cele życiowe, przeznaczenie, osobowość. Każda liczba znaczy coś innego.

 

Książka porusza temat numerologii. Ze wstępu i wprowadzenia dowiemy się, czemu autorki zajęły się akurat tym tematem i co znajdziemy w książce. Potem następuje rozdział teoretyczny o tym, czym jest numerologia. Co ciekawe w kolejnych rozdziałach pojawia się coś na kształt słowniczka pojęć, w którym umieszczono najważniejsze i pojawiające się dość często w tej pozycji hasła. Liczby, sposoby ich liczenia, znaczenie zajmuje kolejne strony.

 

Bardzo ciekawy jest także dodatek. Z niego dowiemy się m.in. kim był Pitagoras i jakie to ma znaczenie dla numerologii. Poza tym na końcu książki znajdziemy materiały do kopiowania, co jest świetnym pomysłem.

 

W książce znajdziemy ilustracje, tabelki i punkty, które ułatwiają odbiór tekstu. Także okładka jest pomocna – umieszczono na niej tabelę przekształcania liter na cyfry i znaczenie liczb. Poza tym warto zwrócić uwagę na cytaty, które znajdują się pod tytułami rozdziałów – to bardzo zaskakujący dodatek.

 

Dla tych, którzy często będą korzystać z książki, znalazło się ułatwienie. Boki kartek mają szare pola, które informują o tym, co na danych stronach jest opisane. Dotyczy to opisu liczb w zależności od tego, co nas interesuje.

 

Język pozycji jest prosty. Autorki pokazują jasno o co im chodzi. Ich książka to typowy poradnik, który ma w sobie bardzo dużo ważnych i przydatnych informacji. Wszystko opisano w przystępny sposób.

 

Ogólnie jest to interesująca książka. Jeśli szukacie poradnika, ale też przewodnika po świecie liczb to jest to właśnie książka dla was. Znajdziecie tu zbiór najważniejszych informacji, ale też ciekawostki. Wszystko jest pod ręką, w tej jednej niewielkiej książce.

 

Polecam tym, którzy lubią ezoterykę. Zdaję sobie sprawę, że książka nie każdemu przypadnie do gustu. Jest to idealna książka dla pasjonatów i tych, którzy chcą spróbować swoich sił w tej nowej dziedzinie. Przekonajcie się sami, jaki wpływ na nasze życie mają liczby.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial