Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

W Szpilkach Na Tropie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

W Szpilkach Na Tropie | Autor: Rebecca Jane

Wybierz opinię:

Katarzyna Meres

Muszę się przyznać, że po przeczytaniu pierwszej recenzji tej książki byłam do niej bardzo sceptycznie nastawiona. Cały pomysł takiej damskiej agencji detektywistycznej wydawał mi się absurdalny i zdecydowanie przesadzony. Czy książka ostatecznie przypadła mi do gustu? Zapraszam na recenzję!

 

RebeccaJane nie miała łatwego życia. Poznała Jamesa, zakochała się, zaszła w ciążę, wzięli ślub... Wszystko wydawało się być idealne, gdyby nie jedno "ale". James zaczął ją zdradzać. W życiu młodej kobiety rozpętało się piekło. Zazwyczaj jest tak, że jeśli się coś zaczyna się burzyć to wszystko na raz. Rebecca straciła dom; rozwiodła się z mężem, który był niewierny, popadła w depresję, opuściła ją wiara w siebie i życie, a do tego popełniła jeszcze kilka głupstw. Była naprawdę w rozsypce, upadła na samo dno. Jak się z niego wybiła na sam szczyt? Zaczęło się od szpiegowania Jamesa, a potem? Tego dowiecie się z książki.

 

Czym właściwie jest Damska Agencja Detektywistyczna? Jest formą pomocy nie tylko dla kobiet, ale także dla mężczyzn. Jej pracownice tropią zdrady, śledzą niewiernych... Wraz z Rebecą pracują trzy zwariowane i charakterystyczne kobiety również po przejściach - Jess, Steph oraz Helen. Agencja nie jest nastawiona na wyzyskiwanie klientów. Klienci to ludzie, każdy z nich jest indywidualnym przypadkiem, jest przede wszystkim człowiekiem, który ma uczucia i potrzebuje pomocy, dlatego dziewczyny oferują przystępną cenę, czasami nawet nie pobierają opłat. Czują się także związane z ludźmi, którzy szukają pomocy - wczuwają się w ich skórę, radzą im, mówią to, co same chciały usłyszeć, kiedy były zranione. Oprócz detektywów, są także dobrymi psychologami a także socjologami; muszą obserwować ludzi, często kierować się instynktem i intuicją.

 

Jak pracuje się w agencji? Czynna jest całą dobę, ludzie mogą dzwonić o szóstej rano, a nawet o drugiej w nocy. Przyjmuje się zgłoszenie, wypytuje klienta, mailują, ustalają strategię, wybierają działania: obserwacja, sidła... Praca czterech kobiet nie jest łatwa. Wykańcza nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Dziewczyny muszą przestrzegać prawa i często nie godząc się z podejrzeniami klientów muszą brnąć w to, co zaczęły. Ich praca to harówa 24 godziny na dobę, gdzie Rebecca poświęca to, co jest dla niej najważniejsze, czyli wspólny czas ze swoją córeczką. To nie szukanie brudów w życiu innych, ale oferowanie im pomocy, przyjście w trudnej dla nich sytuacji, gdzie nie mogą sobie poradzić, co Rebecca udowadnia przez opisanie historii tych ludzi. Historie przez nią przytaczane ciekawią, intrygują.

 

Książkę poniekąd autobiograficzną czyta się jako świetną powieść, która może czasami jest zabawna, innym razem smutna i okrutna, lecz to samo życie. Życie pisze takie historie i nie oszczędza nikogo. Najbardziej w głowie zapadła mi historia Jane oraz Johna. Johna najbardziej. Było mi go niezmiernie żal, ponieważ niczym nie zasłużył sobie na taki los, jaki go spotkał. "W szpilkach na tropie" zawarte są informacje dotyczące życia Rebeki, które lepiej pozwalają zrozumieć jej pomysł. Obnaża się ona przed czytelnikiem, opowiada o swojej historii bez skrępowania; lecz nie robi tego w sposób nieprzyzwoity, nachalny Nie zabraknie w niej także wątku miłosnego. Jak myślicie, czy osoba, która została zdradzona i która pracuje w takim zawodzie potrafi zaufać bezgranicznie mężczyźnie?

 

"W szpilkach na tropie" jest książką podzieloną na rozdziały - każdy rozdział opisuje odrębną historią jednej osoby. Jej język jest świetny. Rebecca pisze niezwykle intrygująco, ciekawi czytelnika. Dzieli się swoimi przeżyciami, a także poglądami, które czasami są bezwzględne i z którymi nie zawsze się zgadzam. Okładka jest cudowna! Kiedy ją zobaczyłam, ten złoty grzbiet i litery na okładce dodają jej wzniosłości. Uważam, że okładka jest niezwykle dobrana do treści. Perfekcyjnie oddaje jej klimat, całe wydanie z resztą zasługuje na wielki plus. Czcionka oraz interlinia ułatwiają szybkie czytanie.

 

Podczas lektury zastanawiałam się, czy można oceniać Rebecę, czy jej praca jest niemoralna? Ona również na kartach książki snuła takie rozważania. Mimo wszystko cztery młode kobiety nie chcą nikomu zaszkodzić, chcą jedynie dać ludziom prawdę, czyli to na, co zasługują, kiedy czują się nieszczęśliwi i podejrzewają najgorsze. Polubiłam i doceniam Rebeccę, szaloną kobietę, która dała mi inspirację, która udowodniła, że można wydostać się z dołu, w którym się tkwi. Pokazała też, że nic nie dzieje się bez powodu, a dzięki przypadkowym, czasami tragicznym wydarzeniom można odkryć swoje powołanie, czasami może się wydawać ono absurdalne, ale każdy pomysł na siebie jest dobry. Trzeba go tylko umiejętnie wykorzystać.

 

Jeśli macie ochotę na świetną zabawę podczas czytania, jeśli ciekawią Was ludzkie losy, a także historia Rebeki, koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Nie kierujcie się uprzedzeniem jak ja, ponieważ chyba bym sobie nie wybaczyła, gdybym tej książki nie przeczytała. Spędziłam z nią fantastyczny czas, dała mi inspirację, wielokrotnie wywołała uśmiech na twarzy, czasami mnie zasmuciła, kiedy zastanowiłam się nad ludzkim postępowaniem; dała mi także wzruszenie, zwłaszcza na samym końcu. Naprawdę polecam!

 

"Jeśli mam być szczera, zaczęło się od zachcianki. Na zasadzie "spróbujemy i zobaczymy, co z tego będzie". Powiodło nam się wyłącznie dzięki harówce i poświęceniu całego zespołu. Żyję tą pracą, oddycham nią jak powietrzem. Ta praca to j a".

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial