Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Kogo Boi Się Diabeł?

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Sławomir Rusin
 • Tytuł Oryginału: Kogo Boi Się Diabeł?
 • Gatunek: Religia i Religioznawstwo
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 152
 • Rok Wydania: 2014
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 125 x 195 mm
 • ISBN: 9788327700766
 • Wydawca: WAM
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Kraków
 • Ocena:

  3/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Kogo Boi Się Diabeł? | Autor: Sławomir Rusin

Wybierz opinię:

Scarlett

Egzorcyści i dokonywane przez nich egzorcyzmy są obiektem niezdrowego zainteresowania. Kościół Katolicki niejednokrotnie skarżył się, że księża wykonujący je są niedyskretni, przez co stają się sensacją. Wykorzystuje to przemysł kinematograficzny, tworząc coraz to kolejne wersje widowiskowych opętań w filmach, a każde z nich staje się coraz bardziej efektowne i przyciąga do kin więcej ludzi, którzy lubią się bać sztucznych demonów. Brak w tym wszystkim rzetelnej wiedzy, informacji i analizy. To wszystko zaoferował Pan Sławomir Rusin, przedstawiając rozmowy z osobami kompetentnymi oraz wnioski, choć odrobinę stronnicze to jednak wciąż poparte dowodami. Takie rozmowy spowodują, że wyrobimy sobie akceptowany przez Kościół Katolicki obraz Szatana i Boga.

 

Jak informuje strona, na której autor tej publikacji publikuje swoje teksty Pan Sławomir Rusin to człowiek z Podlasia „A mentalnie to nawet nadal w nim tkwi (choć bywa, że temu zaprzecza). Mąż, ojciec, redaktor, z wykształcenia historyk. Uważa, że o wszystkim da się mówić/pisać "po ludzku". Lubi pracować z ludźmi, ale najlepiej odpoczywa w dzikich, leśnych odstępach. Interesuje się Wschodem (szeroko pojętym), ale z tym nazwiskiem to chyba zrozumiałe." Niestety w Internecie występuje rzadko, a jeśli już to tylko w postaci tekstów o charakterze religijnym. Publikuje między innymi na stronie „Stacja 7 – złap pociąg do wiary" oraz też pisze recenzje dla np. miesięcznika list.

 

„Kogo się boi diabeł? Rozmowy o egzorcyzmach" to dyskusje z bardzo różnymi mężczyznami, pochodzącymi z różnych środowisk, które to wypowiadają się na temat egzorcyzmów i tego jak są przyjmowane w ich środowisku. Dr Zenon Waldemar Dudek oraz Marcin Olajossy to lekarze psychiatrzy, którzy mają dość różne poglądy na kwestie opętania, ale wypowiadają się bardzo ostrożnie, by nikogo nie urazić. Kolejnym ekspertem jest ksiądz Grzegorz Strzelczyk, który jest prezbiterem archidiecezji katowickiej. Był redaktorem naczelnym „Teologii w Polsce" zaś aktualnie pełni funkcję sekretarza II Synodu Katowickiego Kościoła. Związany jest z ruchem Światło-Życie, zaś jak przekonuje nas sam autor publikacji, to wspaniały fotografik. W wywiadzie z nim dowiedziałam się, że nie ma sensu bać się diabła, wystarczy ufać Bogu.

 

Kolejnym rozmówcą był Ks. Dr. Wojciech Węgrzyniak. To pracownik naukowy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II na wydziale Teologicznym w Katedrze Egzegezy oraz biblista. Zdarza mu się także popełnić okazjonalnie jakąś książkę. Wyjaśnia on cel pojawiania się pokus i dlaczego, gdy w życiu mężczyzny pojawia się kochanka, to tylko po to, by pokochał swoją żonę mocniej.

 

Ostatnim rozmówcą w publikacji pt.: „Kogo się boi diabeł? Rozmowy o egzorcyzmach" to Krzysztof Wons. To dyrektor Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych oraz redaktor naczelny Zeszytów Formacji Duchowej. Sporo opowiada o subtelnych sposobach kuszenia przez diabła.

 

Mogłam się wielu rzeczy dowiedzieć. Często były one dla mnie zaskoczeniem, jak chociażby istnienie czegoś takiego jak „medycyna pastoralna" (sic!). Ta dziedzina medycyny to zbiór przepisów i medycznych wskazówek niezbędna każdemu duchownemu. Inną ciekawostką jest fakt, że większość opętanych to kobiety, a stosunek wynosi 9:1.

 

Polecam każdemu, kto interesuje się tematem egzorcyzmów, a nie podoba mu się zbędna szopka wokół tej tematyki i ma dość komercyjnego przedstawiania tego sakramentu. Bo w egzorcyzmach nie ma magii, jest tylko modlitwa do Boga i pragnienie wyzwolenia.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial