Okładka wydania

Prawdziwy Przyjaciel

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Prawdziwy Przyjaciel | Autor: Justyna Wacławik

Wybierz opinię:

Jezyna22

Justyna Wacławik – młoda pisarka z Warszawy mieszkająca obecnie w Phoenix w Arizonie

 

„Prawdziwy przyjaciel" to druga pozycja z serii „Budowanie charakterów". Jest przeznaczona dla rodziców, wychowawców do wspólnego czytania z dziećmi. Seria ta ma posłużyć jako pomoc w kształtowaniu charakterów dzieci. Każdy rodzic pragnie aby jego latorośl gdy dorośnie umiała odróżnić dobro od zła, i stała się mądrą i odpowiedzialną osobą. Jednak musimy pamiętać o tym, że jako rodzice musimy wykonać ogromną pracę, która niestety nie zawsze przynosi od razu efekt i na wynik musimy nieraz czekać wiele lat. Dlatego warto pracować z dziećmi, aby pomóc im w zrozumieniu otaczającego go świata i pomóc odnaleźć się w gąszczu trudnych sytuacji. W księgarniach można znaleźć wiele tytułów, które mogą okazać się przydatne. „Prawdziwy przyjaciel" na pewno jest pozycją godną polecenie. Główny bohater Zając to bardzo sympatyczny zwierzak. Gdy tylko ktoś w lesie potrzebuje pomocy, na pewno może na niego liczyć. Gdy rozchorował się kangur – listonosz , pomimo tego, że zima była sroga Zając poroznosił listy wszystkim mieszkańcom lasu, a gdy jeleń złamał nogę, pobiegł do szpitala po pomoc i później pomagał w jego rekonwalescencji. Wszyscy ogromnie Zająca lubili i powtarzali, że gdy będzie potrzebował pomocy, niech szepnie tylko słówko. W pewien deszczowy dzień nastąpiła katastrofa. Wielka powódź doświadczyła każdego mieszkańca lasu łącznie z Zającem. Jak sobie zwierzęta poradziły i kto się okazał prawdziwym przyjacielem – zapraszam do lektury.

 

Autorka w teście porusza kilka ważnych pojęć. Mamy tutaj i przyjaźń, egoizm i bohaterstwo. Na przykładzie przygód Zająca, młody czytelnik ma możliwość poznać znaczenie obietnicy i dotrzymania danego słowa. Ważnym elementem książki jest dołączony „Przewodnik dla rodziców" Gary Chapmana. Znajdują się tu dokładne pytania dotyczące tekstu i zachowania zwierząt. Chapman zwraca uwagę, że każda wiedza dziecka może zostać zamieniona na życiową mądrość, dzięki jej praktycznemu zastosowaniu. Ważne jest omawianie każdych życiowych sytuacji wobec których staje dziecko. Można je porównać do relacji omówionych w bajce i przywołać to co mówi na dany temat Biblia. Ogromnie ważne jest budowanie charakterów dziecka, a to może zdecydowanie w tym pomóc.

 

Tak właściwie to mam trochę podzielone zdanie na temat tej bajeczki. Tekst wydaje mi się trochę infantylny ale ponieważ jest on zdecydowanie przeznaczony dla bardzo młodego czytelnika ( wiek przedszkolny) to można przymknąć na to oko. Plusem są bardzo ładne ilustracje Jakuba Kuźmy, który ma na swoim koncie rysunki do wielu naprawdę ciekawych i ładnych bajek. Zwierzęta przez niego przedstawione są ogromnie sympatyczne i każda następna strona z jego rysunkami powoduje uśmiech na twarzy. Pytania do rozmów z dziećmi wydają mi się jednak za trudne i mocno niektóre rozbudowane w stosunku do jakości tekstu. Dzieci w przedszkolnym wieku lubią proste pytania jak również stosują proste odpowiedzi. Pojęcie pewnej abstrakcyjności jest im obce, u nich pracuje w takich sytuacjach raczej głównie wyobraźnia.

 

Myślę jednak, że dzieci poradzą sobie z każdym pytaniem, bo któż jak nie one zadziwiają nas swoimi wspaniałymi, nieraz jakże trafnymi wypowiedziami. Zapraszam więc do lasu gdzie Zając jest dobrym, uśmiechniętym duchem, a jego przygody na pewno zainteresują niejednego małego czytelnika.

 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial