Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Nie Odejdą W Niepamięć

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Pod Redakcją: Andżelika Szafrańska
 • Tytuł Oryginału: Nie Odejdą W Niepamięć. Słownik Biograficzny Bądkowian, Którzy Potrafili Pięknie Żyć, Pracować I Walczyć
 • Gatunek: Literatura FaktuListyPamiętnikiDziennikiWspomnieniaWywiadyReportaże
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 122
 • Rok Wydania: 2013
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: A4
 • ISBN: 9788393617586
 • Wydawca: Krukowiak
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Brześć Kujawski
 • Ocena:

  4.5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Nie Odejdą W Niepamięć | Autor:

Wybierz opinię:

Asertyslem

„Amatorskie" prace zbiorowe mają to do siebie, że w większości brakuje w nich istotnych szczegółów, profesjonalnych tekstów, oprawy, obróbki, ze składnią i redakcją zaś różnie bywa. Dlatego, z własnej natury i obecnego gustu, podchodzę do takich dzieł sceptycznie, nieco subiektywnie, z uprzedzeniem. Na szczęście owe dzieło okazało się czymś zupełnie odmiennym. Dobrane informacje, lakoniczne, treściwe frazy, zwięzła notka i osobliwy komentarz. Wszystko przy współpracy nauczycieli oraz osób związanych z projektem. Bowiem książka Nie odejdą w niepamięć, została stworzona przez grupę uczniów Gimnazjum w Bądkowie.

 

Nie odejdą w niepamięć to ambitny projekt, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, do którego realizacji zaproszono młodych ludzi, przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie. Książka to słownik biograficzny znanych i cenionych mieszkańców Bądkowa, którzy w mniejszym lub większym stopniu przyczynili się do wsparcia, promocji, wielkich dokonań czy też czynów, które warte są spisania i przedstawienia interesantom. Uczniowie postarali się znaleźć, opracować i zrealizować życiorysy ważnych postaci swojej miejscowości, wspominając ich wszelakie, różnorodne dokonania, więzy rodzinne, stanowiska oraz rozmaite dzieje, wcale często okrutne lub chwalebne. Pozycje czyta się w miarę przyzwoicie, nie jest to, co prawda, przyjemne i miłe dla wyobraźni czytadło, ale ma swoje uroki, zważywszy na fakt, iż sama książka została opracowana przez paręnaście, młodych osób.

 

Projekt jest doprawdy, szlachetny. Zwłaszcza dla bliskich, mieszkańców i historii Bądkowa, którzy niewątpliwie, niejako przyczynili się do powstania tego dzieła. Gdyż materiały zostały zebrane drogą przekazu ustnego, informacji i dokumentów gromadzonych przez osobistości bliskich (i nie tylko), kroniki et cetera, etc. Według mnie, może i nie jest to popularna a atrakcyjna forma rozpowszechnienia-zaprezentowania swoich „rodaków", ale na pewno książka spełni swoją rolę – zapisze w pamięci postacie i to co udało im się dokonać w swoim życiu, może nie w całym kraju, jednak w regionie Bądkowa na sto procent.

 

Trudno jest wyrazić swoją opinię na temat zbioru krótkich biografii mało znanych osób, nie wyciągając konkretów z całego tekstu, ale streszczanie to zupełnie nie moja bajka. Robię to wcale rzadko, wolę lakoniczną prezentację, odczucia, podkreślenie tego co się w utworze nie podobało i vice versa oraz stworzenie własnej charakterystyki z pryzmatu zwyczajnego, powszedniego czytelnika. Dlatego, że mam do czynienie ze stosunkowo zwięzłą, nieobszerną książeczką, napiszę krótko i treściwie... Nie odejdą w niepamięć to słownik wcale ciekawych życiorysów, które powinny przypaść do gustu pasjonatom historii, miłośnikom biografii, amantom nowatorskiej literatury, mieszkańcom regionu i gminy Bądkowa oraz wszelakim interesantom ludzkich dokonań mniejszych miejscowości. Warto zauważyć, iż projekt jest ambitny, raczkujący i wykonywany w większość przez laików oraz osoby młode, przez co dodatkowo zwracam uwagę, że warto wesprzeć młodych ludzi w tym co robią, a nóż – uda się odkryć i ukształtować nowy talent.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial