Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

La Rivista. Wiosna 2014

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Praca Zbiorowa
 • Tytuł Oryginału: La Rivista. Wiosna 2014
 • Seria: La Rivista
 • Gatunek: MagazynWłochy
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 160
 • Rok Wydania: 2014
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9772299342017
 • Wydawca: Draft Publishing
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

La Rivista. Wiosna 2014 | Autor: Praca Zbiorowa

Wybierz opinię:

Hadzia

W języku włoskim zakochałam się jeszcze w gimnazjum, kiedy po raz pierwszy usłyszałam rozmowę dwóch Włochów. Właśnie wtedy uważniej zaczęłam się wsłuchiwać w piosenki Erosa Ramazzotti'ego i Andrei Bocelliego próbując wyłapać poszczególne słowa, kupiłam samouczek i próbowałam się go uczyć. Niestety nie wyszło, ale jednak natrafiłam na liceum, w którym miałam możliwość nauki tego języka i to z rodowitym Włochem jako nauczycielem. Dzięki niemu jeszcze bardziej pokochałam ten język, ale też ten kraj, który pod koniec drugiej klasy liceum było dane mi go odwiedzić i od tamtego czasu owa miłość się wzmogła. Ostatnio miałam okazję na trafić się na magazyn związany właśnie z Włochami i stwierdziłam, że muszę go przeczytać;)

 

La Rivista to dwumiesięcznik w pełni poświęcony Włochom, a jego pani redaktor naczelna – Julia Wollner – absolwentka italianistyki zadbała o świetny dobór tematów. Numer wiosenny jest poświęcony kobietom. Jak czytamy na okładce „Wiosna jest kobietą. Podobnie jak muzyka. Tak samo jak Italia. Wszystkie trzy - pełne pasji." Znajdziemy więc przedstawione postacie włoskich artystek, ale także wywiad z jednym z najbardziej znanych włoskich muzyków, mianowicie z Andreą Bocellim. Jak kobiety to i feminizm, więc przeczytamy także artykuł Olgi Bialer pt. Feministyczna rewolta mówiący o sytuacji włoskich kobiet w społeczeństwie. Osoby zafascynowane papieżem Franciszkiem znajdą także i o nim tekst pióra Nadii Gruszki pt. Buty papieża Franciszka. Znajdziemy także artykuły chociażby o Mediolanie i różnych, ciekawych miejscach w nim oraz np. o Orianie Fallaci. Osoby uczące się języka włoskiego znajdą także tekst poświęcony koniugacjom czasowników regularnych oraz teksty w tym języku, co jest bardzo przydatne w nauce.

 

La Rivista to magazyn o Włoszech z prawdziwego zdarzenia - chyba nie bez przyczyny ma podtytuł „Włochy zmagazynowane". Widać, że jest to gazeta o pasji i to prowadzona z pasją. Jako osobę mająca przerwę w nauce języka włoskiego bardzo ucieszył mnie tekst o koniugacjach czasowników regularnych, przez co mogłam sobie choć trochę przypomnieć podstawy gramatyki tego pięknego i melodyjnego języka. Ale jednak nie jest to wytłumaczone w jakiś przejrzysty sposób – osoby bez żadnych podstaw, próbujące nauczyć się włoskiego – raczej nie wiem na ile coś z niego wyniesie. Świetnym pomysłem są także teksty w tym języku. W moim przypadku nie obyło się bez notorycznego zaglądania do słownika, ale zmotywowało mnie to jedynie do przypomnienia sobie tego, czego się nauczyłam, bo jak wiadomo takie rzeczy bardzo szybko się zapomina. Szczególną radość sprawił mi wywiad z muzykiem – Andreą Bocellim – którego naprawdę bardzo cenię i lubię jego utwory, w tym te najbardziej znane jak „Vivo per Lei" czy „Time to say goodbye". Niezapomniane wrażenia. Niezwykle ciekawy też był tekst o przedstawieniach Chrystusa w sztuce autorstwa Magdaleny Giedrojć pt. „Najważniejsze łzy świata". Magazyn jest naprawdę ciekawy, fascynujący, podejmujące interesujące i szerokie tematy, w którym było widać wielką pasją, zaangażowaniem i oddaniem. Wiele tematów z jednym tłem, motywem przewodnim – Włochami. Istne cudeńko jak dla mnie.

 

La Rivista to świetny magazyn dla wszystkich pasjonatów języka włoskiego i do Włoch, a także do wszystkich, chcących poznać bardziej ten piękny kraj, jego kulturę, sztukę, obyczaje... Świetnie zebrane teksty, ciekawie napisane, dopasowane i pasujące do siebie nawzajem. Myślę, że wielu pasjonatom słonecznej Italii się przypadnie do gustu;)

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial