Przemoc Stosowana Przez Kobiety

Autor: Marian Cabalski

Okładka wydania

Przemoc Stosowana Przez Kobiety


Dodatkowe informacje

 • Autor: Marian Cabalski
 • Tytuł Oryginału: Przemoc Stosowana Przez Kobiety
 • Gatunek: Literatura PopularnonaukowaPsychologia
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 580
 • Rok Wydania: 2014
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 160 x 235 mm
 • ISBN: 978-83-7850-626-3
 • Wydawca: Impuls
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Kraków
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Wasia

Często wydaje się, że w związku to mężczyzna jest tą gorszą stroną. Bije, poniża, nie panuje nad swoimi emocjami. Dlatego często tworzone są domy samotnych matek, czy inne instytucje, wśród których kobieta mogłaby poszukać wsparcia. Marian Cabalski w swojej książce: „Przemoc stosowana przez kobiety" jak sam tytuł wskazuje chce zwrócić uwagę na fakt, że również i kobiety mogą być agresorami. Kobieta to nie tylko ładna sukienka, idealnie prowadzony dom i dobrze wychowane dzieci. Niestety, coraz częściej to ona potrafi stać się w domu agresorem. Zastanawia mnie jednakże fakt, dlaczego nadal w znacznej większości to kobietom przyznawana jest opieka nad dziećmi.

 

Wracając do tematyki książki to autor swoje rozważania nad przemocą stosowana przez kobiety poparł licznymi badaniami. Zwracają uwagę społeczeństwa na fakt podejmuje rozważania nad istotnym problemem. Jest to bardzo ważna pozycja według mnie, gdyż bardzo często mówi się o ojcu agresorze, czy alkoholiku, jednakże nadal milczy się o kobietach- tych, których nawet diabeł przestraszyłby się. Zwraca uwagę na problem, którego nawet doktryna obawiała się poruszać. Miejmy nadzieję, że książka ta stanie się podstawą do dalszych badań naukowych tego zjawiska.

 

Książka ta pojawia się też w bardzo ważnym, przełomowym momencie. W czasach naszych dziadków nie do pomyślenia był fakt, żeby zabić swoje dziecko. Jednakże media po niedawnej sprawie matki Madzi bombardują nas doniesieniami o następnych sprawach, w których to matka dla pogłosu na portalu społecznościowym dusi swoje dziecko, dzwoni po karetkę, by móc za chwilę przeczytać na portalu jak to wszyscy znajomi jej współczują i przesyłają kondolencje. Nie mi oceniać to postępowanie, którym kierować się mogą niektóre z kobiet, jednakże cieszę się, że nie tylko dziennikarze jako hot news donoszą nam o takich wydarzeniach, ale, że znalazły się w naszej ojczyźnie osoby, który zajęły się badaniem przestępczości stosowanej przez kobiety.

 

Jest to studium kryminologiczne, które została podzielona na kilka sfer. Jednakże dla takiego jak ja kryminologicznego laika jak ja pozycja jest dostępna, gdyż najpierw autor prezentuje ogólne wiadomości dotyczące przemocy, eksponuje problem natomiast dopiero w dalszych rozważaniach pokazuje ten problem przez perspektywę zjawiska przemocy stosowanej przez kobiety. W swojej książce umieścił ankiety, z których on sam korzystał, jednakże zostały one opatrzone szczegółową instrukcją dla ankietera, co sprawia, że sami dla swoich własnych celów możemy przeprowadzić taką ankietę. Może to być szczególnie pomocne dla osób, których zaciekawiła ta tematyka i chcieliby przyjrzeć się samemu temu zjawisku, a może czytelnik zaczął się zastanawiać jak to wygląda w jego okolicy i chciałby to sprawdzić.

 

Podsumowując, książka Mariana Cabalskiego „Przemoc stosowana przez kobiety" jest bardzo dobrą i ważna pozycją ukazującą nowe kierunki zmian zachodzących w społeczeństwie, które zachodzą ciągle na tle walki o równouprawnienie kobiet w stosunku do mężczyzn. Tą pozycję czyta się z ogromnym zainteresowaniem, napisane zostało w sposób dostępny dla zwykłego śmiertelnika w sposób bardzo logiczny. Jest to bardzo głęboka analiza tego zjawiska, która powinna cieszyć się ogromnym zainteresowaniem wśród doktryny. Cieszę się, że praca, która ukazuje ważny problem została wydana w formie książki, co umożliwi dostęp do niej szerszemu gronu i nagłośni problem. Mam nadzieję, ze lektura tej pozycji pomoże mi w mojej przyszłej pracy zawodowej.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!