Okładka wydania

Ha!art. Nr 44. Wydanie Ludowe

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Ha!art. Nr 44. Wydanie Ludowe | Autor: Zbigniew MasternakMarek TobolewskiJan BińczyckiŁukasz SaturczakZiemowit SzczerekMichał PiętniewiczKrzysztof WołodźkoPiotr MareckiSebastian Rerak

Wybierz opinię:

Kyou

To takie trochę dziwne. Trzymać w ręce magazyn i musieć go zrecenzować. Już wcześniej dostawałam najróżniejsze propozycje co do recenzowania gazet, magazynów i tym podobnych. Zwykle jednak odmawiałam. Jak tu napisać coś o różnych tekstach, różnych autorów żeby nikogo nie pominąć, za dużo nie zdradzić i żeby to wszystko jakoś spójnie brzmiało? Ten sam problem co przy antologiach a nawet może większy. Zanim się zdecydowałam na taki krok długo myślałam, czy podołam. Przeglądnęłam inne recenzje, zobaczyłam, jak to wygląda i postanowiłam spróbować. W końcu trzeba próbować nowych rzeczy. Następnie problemem był wybór owego czasopisma. I właśnie wtedy zauważyłam Wydanie ludowe magazynu Ha!art.

 

Nigdy wcześniej o nim nie słyszałam i przyciągnęła mnie do niego głownie okładka - nie ukrywam. Nie patrząc na tematykę ani zawartość zobowiązałam się do zrecenzowania numeru 44. Kiedy magazyn przyszedł, rzuciłam na niego okiem i postanowiłam zabrać się za niego po zrecenzowaniu książek, które przybyły wraz z nim.

 

I w końcu nadeszła jego pora. Zawzięłam się w sobie i postanowiłam: dam radę! Niektóre artykuły były lepsze, niektóre gorsze - wiadomo, w zależności od autora i tematyki. Podtytuł najlepiej oddaje cały charakter gazety: postdyscyplinarny magazyn o kulturze współczesnej. Mamy tutaj najróżniejsze artykuły o ciekawych tytułach poruszające najróżniejsze aspekty. Mnie zaciekawił najbardziej artykuł Mateusza Trzeciaka: Trzynastozgłoskowy komunista. Autor tekstu przedstawił nam biografię Lucjana Szenwalda. Przyznam, że nigdy nawet o takim człowieku nie słyszałam, więc poznawałam go całkowicie od podstaw. Trzeba przyznać, że jego życie było bardzo ciekawe i naprawdę polecam się z nim zapoznać. Warto.

 

Myślą przewodnią obecnego numeru Ha!artu jest refleksja historyczna oraz ocena przeszłości z perspektywy pojedynczego człowieka.

 

Tak swój wywiad z Leszkiem Wosiewiczem zaczyna Mateusz Zemla. Na tą rozmowę rzuciłam się od razu. A wszystko przez tytuł! Autor zatytułował go Pierwiastek ludzki. Co dziewczynę z profilu matematyczno-fizycznego ze spaczonym pod tym względem umysłem mogło zainteresować? Oczywiście samo słowo pierwiastek. (Nie śmiejcie się. Naprawdę bawią mnie matematyczne dowcipy...) Muszę się przyznać, że jeśli chodzi o ludzi, to kojarzę tylko niektórych pisarzy. Nazwijcie mnie ignorantką, ale o Leszku Wosiewiczu też nigdy nie słyszałam. Naprawdę, zwykle jeśli interesuje mnie jakiś człowiek, to zapewne od dawna nie żyje. Po lekturze tego numeru zdecydowanie czuję się dokształcona, jeśli chodzi o ludzi.

 

Myślę, że recenzja takiego magazynu naprawdę kosztuje mnie dużo więcej wysiłku niż książki. Ogólnie całość opowiada o kwestiach historycznych. To przypadło mi do gustu. Historia, jeśli tylko nie nauczana w szkole, bardzo mnie interesuje. Wydanie ludowe było idealnym pomysłem. Może niekoniecznie do recenzji, ale z innymi numerami Ha!artu chętnie bym się zapoznała. Jest w nim coś takiego, że człowiek chętnie przegląda go po kilka razy. Szczególnie często otwierałam ostatni artykuł, Po co nam 7 listopada? Jana Bińczyckiego, oraz krótki komiks zamieszczony na kilku ostatnich stronach.

 

Plusem wydania są niektóre kolorowe ilustracje i różnorodność papieru, na jakim wydrukowane są artykuły. Niektóre znajdują się na czysto białych kartkach, inne żółtych a jeszcze inne na tych śliskich. Przypadło mi to do gustu, gdyż bardzo zwracam uwagę na wydania. Jak na osobę, która nie przepada za gazetami, magazynami i innymi w tym guście jestem bardzo zadowolona z lektury Ha!artu.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial