Cuda Archanioła Gabriela

Autor: Doreen Virtue

Okładka wydania

Cuda Archanioła Gabriela


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Scarlett

Dr. Doreen Virtue to znana na całym świecie autorka zajmująca się tematyką aniołów i przewodników duchowych. Posiada doktorat z psychologii i, zanim zajęła się pisaniem książek, spędziła wiele lat kierując szpitalnym wydziałem psychiatrycznym. Jej życie odmieniło się, gdy została cudem uratowana z sytuacji zagrożenia życia – ostrzegł ją wtedy anioł – choć wtedy nie wierzyła w nie. Od tamtej pory stale rozwija swoją komunikację z tymi istotami. Wydała kilkanaście książek i kilka talii kart do kontaktu z aniołami. Jeździ po świecie i organizuje warsztaty dla osób, które chcą się nauczyć korzystać z dobrodziejstw komunikowania się z nimi... Ponadto jest stałym gościem w programach amerykańskiej telewizji takich jak „Oprah", „Good Morcing America" i inne.

 

Archanioł Gabriel oznacza z hebrajskiego mąż boży ewentualnie wojownik boży. W trzech największych religiach monoteistycznych (Chrześcijaństwo, Islam, Judaizm) to najważniejszy z aniołów. Jest aniołem zwiastowania, zmartwychwstania, miłosierdzi, zemsty, śmierci i objawienia. Obok Michała i Rafała (Rafaela) jest jednym z trzech znanych z imienia aniołów, występujących w Starym Testamencie. Gabriel ma władzę nad rajem. Archanioł Gabriel jest patronem filatelistów, pracowników łączności, pocztowców, dyplomatów, teledetekcji, radia i telewizji. Jest to jeden z najczęściej portretowanych aniołów. Archanioła Gabriela uważam za boskiego posłańca dobrych nowin, który wkraczając w ludzkie życie , staje się motorem zmian na lepsze. Co Gabriel mógłby odmienić w moim życiu?

 

Co najważniejsze w tym wypadku (choć bynajmniej nie deprecjonuję filatelistyki) ten anioł to opiekun matek i dzieci. To do niego powinny modlić się matki pragnące powiększenia rodziny oraz te w ciąży, które chcą pomyślnego rozwiązania. Gabriel umożliwia także rozkwit procesów twórczych, dzięki czemu pomaga rozwiązywać najróżniejsze codzienne problemy. Ale także pobudza moce kreacyjno twórcze, dlatego też jeśli ktoś potrzebuje natchnienia, by coś stworzyć, wymyśleć, napisać to warto zgłosić się z prośbą o pomoc do archanioła Gabriela i jestem przekonana, że nie odmówi nam on pomocy czy też ratunku w trudnej sytuacji.

 

Symbolem Gabriela jest róg i białe lilie, z którymi pojawia się na każdym obrazie Sądu Ostatecznego. Ten kwiat oznacza czystość, niewinność i szczerą wiarę – przymioty te posiadała Maria, dzięki czemu fleur de lis można uznać za symbol mistycznego połączenia Matki Boga i Gabriela. Biblia nie wspomina o rogu. To raczej swobodna literacka wariacja Johna Miltona.

 

Trudno mi dokładnie określić tę publikację. To przede wszystkim zbór doświadczeń i świadectw dotyczących kontaktów ze swoimi aniołami stróżami. Właściwie każda teza autorki poparta została czyimś doświadczeniem, także książka nabiera charakteru prawdy objawionej.

 

Dość infantylna treść dotyczą dzieci i zachodzenia w ciążę mnie osobiście znudziła, gdyż wspomnienia matek desperatek z forum kafeterii, które pragną, by ich tzw.: bebikodziurki zaowocowały plantacją fasolek są tylko o klasę niżej niż ta książka. Dziwnym trafem najmocniejszą stroną tej publikacji jest przepiękne wydanie – idealne na prezent! „Cuda Archanioła Gabriela. Opieka i wsparcie od poczęcia aż do starości" wydane zostały na szlachetnym papierze, który jest śliski i każdy rozdział ma inny kolor. Do tego wszystkiego dołączone zostały piękne zdjęcia i obrazy i to, czego najbardziej mi brakuje to artyści oraz wiek stworzenia – takie tam odchyły ludzi kochających sztukę.

 

Polecam tę książkę osobom zainteresowanym tematem – reszcie nie.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!