Okładka wydania

Album Rodzinny

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Album Rodzinny | Autor: Danielle Steel

Wybierz opinię:

Książkowa-Fantazja

Przyznaję, że do tej pory nie znałam twórczości Danielle Steel, a jej książki kojarzyły mi się zwyczajnie z tanim romansem. Dlatego podczas wizyty w bibliotece zabrałam ze sobą jedną książkę , trzeba zaznaczyć spośród bardzo szerokiego wyboru, gdyż autorka jest niezwykle płodna. Również okazało się, że moje wcześniejsze przypuszczenia były zupełnie bezpodstawne.

 

Danielle Steel ur. w 1947 roku, w San Francisco (Kalifornia). Amerykańska powieściopisarka, w swoim dorobku przekroczyła 70 powieści, a nowe wciąż pisze. Łącznie sprzedano 300 milionów egzemplarzy książek, a jej tytuły utrzymują się na liście bestsellerów, za co trafiła do Księgi Guinnessa. Jest także przewodniczącą Amerykańskiego Stowarzyszenia Bibliotecznego, a także rzecznikiem prasowym American Human Association, które działa na rzecz dzieci uzależnionych. Do hobby zalicza zwierzęta, które gości w swoim domu (5 psów, papuga, świnka, królik). Wiele z jej powieści doczekało się adaptacji filmowych. Najnowsze z jej powieści (2013) to : "Po kres czasy", "Zwycięzcy", "Od pierwszego wejrzenia".

 

Na pierwszy plan wysuwa się nam historia niczym filmowa. Ona jest piękną, bogatą aktorką, on przystojnym również bogatym playboyem, który służył na wojnie. Pewnego dnia ich drogi spotykają się, zakochują się w sobie, biorą ślub pojawiają się dzieci. Faye rezygnuje z kariery na rzecz rodziny. Oboje przywykli do życia na wysokim poziomie, a ich sielanka trwa do czasu. Żyją ponad stan, a ich długi rosną, jednak Faye nie jest niczego świadoma. Drogie prezenty od męża są na porządku dziennym. Ale czy to może trwać w nieskończoność? Otóż jak mówi stare porzekadło, "wszystko co dobre kiedyś się kończy". Ward, jako głowa rodziny nie poradził sobie z rosnącymi długami, wręcz jego świadomość wypierała kłopoty finansowe. Dlatego też jego żona, któregoś razu dowiaduje się całej prawdy, naturalnie przypadkowo. I to ona postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Stara się powrócić do zwodu, ale po latach przerwy jest to trudne. Ma jednak pewien pomysł na siebie, zawsze marzyła o zostaniu reżyserem. Czy uda jej się spełnić to marzenie? Jak potoczą się relacje małżonków, którzy z dnia na dzień musieli zrezygnować z życia w luksusie?

 

"Album rodzinny" to z pozoru historia miłosna, jednak dogłębnie porusza problemy innego kalibru. Przede wszystkim obrazuje relacje rodzinne, które pod wpływem utraty majątku stają się nijakie. Na tej relacji cierpią dzieci, w szczególności najmłodsze z nich, które od małego skazane jest na szereg niań. Matka walcząc o ich utrzymanie rodziny traci kontakt z własnymi dziećmi, a maleństwo nie jest w stanie zrozumieć co się dzieje. Znów jest pogoń za pieniądzem i za odzyskaniem dawnych dóbr. Faye radzi sobie nieźle, małymi kroczkami odkuwa się, z czasem zatrudnia męża do pomocy, tylko dalej nie widzą tego co najistotniejsze. Dzieci w końcu dorastają, syn zostaje wydalony ze szkoły i powołany na wojnę, na której ginie, wysadzony przez przypadkową minę. Relacje małżonków ponownie zostają wystawione na próbę. Czy znajdą życiową stabilizację i zrozumieją co jest naprawdę istotne?

 

Pogoń za pieniędzmi , lepszym życiem, to nie tylko historia, którą możemy wyczytać z kart powieści. To sytuacja, która możemy obserwować na co dzień. Rodzice gonią do pracy, wracają w nocy, dzieciom rzucają kieszonkowe i myślą, że wszystko jest załatwione, bo mają wszystko. Niczego im nie brak, a tak naprawdę czują się samotne, niezrozumiane, niekochane. Dlatego bardzo ważne jest wyznaczenie odpowiednich granic, żeby pogodzić życie zawodowe z życiem rodzinnym. Wszystkiego nie da się mieć. Znacie to zjawisko?

 

"Album rodzinny" czyta się płynnie i cóż historia jest całkiem wciągająca. Pisarka także bardzo zręcznie wykreowała postaci, jednak szczególnie z nimi się nie zżyłam, ale jednocześnie byłam ciekawa jak potoczą się ich losy. Steel nakreśla obraz mężczyzn, jak podatni są na kłopoty, a także jak szybko się potrafią załamać.

 

Z twórczością autorki, jak wspomniałam wcześniej spotkałam się po raz pierwszy. Czy sięgnę po inne jej powieści? Z pewnością, jak znajdę chwilę czasu to tak. Przedstawiona historia sprawia wrażenie autentycznej, autorka, bowiem problemy czerpie prosto z życia, dlatego też będę ją dobrze wspominać. Na koniec napomknę, iż na podstawie książki powstał film, więc, kto nie chce czytać, zawsze może obejrzeć wersję filmową na ekranie. Osobiście filmu nie widziałam, ale też może się skuszę.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto