Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Radość Boga

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Amadeo Cencini
 • Tytuł Oryginału: La Gioia. Sale Della Vita Cristiana
 • Gatunek: Religia i Religioznawstwo
 • Język Oryginału: Włoski
 • Liczba Stron: 136
 • Rok Wydania: 2013
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 120 x 180 mm
 • ISBN: 9788375803662
 • Wydawca: Salwator
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Radość Boga | Autor: Amadeo Cencini

Wybierz opinię:

Hadzia

„Dlatego właśnie „radosnego dawcę miłuje Bóg" (2 Kor 9,7), ponieważ jedynie taki rodzaj dawania jest szczery i pasjonujący, nie jest on wymuszony ani też uczyniony niechętnie (a więc nieszczerze)."

 

Według stereotypów każdy wierzący, nie ma prawa być radosny, a wręcz przeciwnie – powinien być ciągle smutny, przygnębiony, a w dodatku dobrze by było, gdyby ciągle się biczował, katował i zadawał kary cielesne. O jakże to mylne! I właśnie o mylności owego stereotypu przekonuje nas Amedeo Cencini w swojej książce.

 

„Radość Boga" to książka, w której autor przekonuje, że religia nie wyklucza istnienia szczęścia i radości, a wręcz przeciwnie! To właśnie w Biblii czytamy: Radujcie się zawsze w Panu (Flp 4,4), więc jak nie przestrzegać tego zalecenia?;) Amedeo Cencini w swojej książce opisuje jej psychologiczne i religijne podłoże, jej przyczyny oraz objawy;) Owa niedługa pozycja pozwala rozróżnić co jest prawdziwą radością, a co tylko jej namiastką czy zwyczajną wesołkowatością. W A czym się różni? Jaka jest różnica? Dlaczego, wbrew pozorom, wierzący są tacy radośni? Dlaczego radość jest tak silnie powiązana z Bogiem? Czy Bóg chce naszej radości czy smutku i biczowania się? O tym wszystkim pisze Amedeo Cencini w swojej książce.

 

Amedeo Cencini jest włoskim zakonnikiem (kanosjanin), będącym jednocześnie pedagogiem, psychologiem, kierownikiem duchowym, wychowawca kleryków oraz wykładowca na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim, a przede wszystkim jest cenionym formatorem i autorem wielu książek z zakresu formacji młodzieży (źródło informacji: http://www.cfd.sds.pl/?d=more,755,155). Radość Boga jest jedną z jego książek, w której przejrzysty sposób pisze o radości o Bogu jako o jej źródle, a także powiązuje ją z miłością na co wskazuje cytat: Radość jest tym większa, im bardziej w centrum życia człowieka znajduje się ta jedna jedyna wielka miłość.

 

Moim zdaniem „Radość Boga" to książka naprawdę ciekawa i niosąca ze sobą wiele wartości i przesłania. Jest to pozycja niedługa, ale za to naprawdę bardzo treściwa, bogata w biblijne cytaty oraz życiowe przykłady, co jest niezwykle przydatne w zrozumieniu tego, co autor chce przekazać. Nie jest tylko książką z refleksjami i przemyśleniami, jest także swoistym poradnikiem, jak znaleźć radość w swoim życiu, jak nią żyć i zarażać innych. Jest także napisana w niezbyt skomplikowany sposób, bez mnóstwa teologicznych i niezrozumiałych dla przeciętnego zjadacza chleba nazw, co jest jednym z jej plusów obok długości tekstu, zrozumiałego stylu autora, głębi jej treści i przesłania jakiego ze sobą niesie. Jest niedługa, więc spokojnie można ją przeczytać w naprawdę krókim czasie, za przysłowiowym jednym przysiadem, ale ten sposób bym odradziła. Dlaczego? Po pierwsze warto pewne prawdy zawarte w książce warto przemyśleć i wprowadzić w życie. Ale także ma jeden mankament – czytana cięgiem może znużyć, co jest jej największą wadą i chyba jedyną;)

 

W moim odczuciu „Radość Boga" jest lektura obowiązkową, dla wszystkich, którzy nie wiążą Boga z radością i nie potrafią jej odróżnić od jej namiastek i wesołkowatości. Polecam ją także tym, którzy mają problem z jej znalezieniem w swoim życiu. Jest także pozycja wskazaną dla wszystkich, którzy wciąż żyją w przekonaniu, że każdy wierzący jest zgodny z jego stereotypem. Naprawdę warto sięgnąć i zmienić swoje myślenie!;)

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial