Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

39 Wskazówek Tom 5 Czarny Krąg

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Patrick Carman
 • Tytuł Oryginału: The 39 Clues 5 The Black Circle
 • Seria: 39 Wskazówek
 • Gatunek: Powieści i Opowiadania
 • Język Oryginału: Angielski
 • Liczba Stron: 176
 • Rok Wydania: 2013
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 130 x 190 mm
 • ISBN: 9788362577385
 • Wydawca: Initium
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

39 Wskazówek Tom 5 Czarny Krąg | Autor: Patrick Carman

Wybierz opinię:

Anath

Jak mówi opis, „39 wskazówek" to seria dziesięciu książek przepełnionych akcją i humorem. Szkic oraz fabuła zostały nakreślone przez Ricka Riordana który jest autorem pierwszego tomu. „39 wskazówek" to nie tylko książkowa przygoda, ale również gra on-line która pozwoli każdemu uczestnikowi stać się członkiem rodziny Cahillów i rywalizować o wspaniałe nagrody. Trwa pościg za 39 wskazówkami chroniącymi dostępu do niewyobrażalnej potęgi. Czternastoletnia Amy Cahill i jej młodszy brat Dan - ku własnemu zdziwieniu - wysuwają się na prowadzenie. Poszukiwania prowadzą ich do Wiednia a kluczem do odnalezienia kolejnej wskazówki ma być zdobyty przez rodzeństwo fragment zakodowanych nut utworu Mozarta. Śledzeni przez żądnych władzy krewnych Amy i Dan nie są pewni czy zbliżają się do zwycięstwa czy raczej do śmiertelnej pułapki.

 

Patrick Carman, to amerykański pisarz, autor serii „Kraina Elyona". Dorastał w Salem. Jest absolwentem Uniwersytetu Willamette. Spędził dziesięć lat w Portland, gdzie pracował w reklamie, projektowaniu gier i technologii. Po karierze przedsiębiorcy został pisarzem specjalizującym się w książkach dla dzieci i młodzieży.

 

„Czarny krąg" to V i VI tom serii. Części dalej opowiadają o losach Amy i Dana, którzy toczą bitwę wraz z krewnymi w poszukiwaniu wskazówek. Nie jest łatwo, ale wciąż walczą. Po otrzymaniu dziwnego telegramu rodzeństwo udaje się w głąb Rosji. Nie ma przy nich ani jednej godnej zaufania dorosłej osoby. Tymczasem człowiek o tajemniczych inicjałach NRR rozpoczyna wyścig z czasem, którego celem jest odkrycie skradzionego przez nazistów skarbu i prawdy na temat wymordowania członków ostatniej rosyjskiej rodziny królewskiej. Wkrótce poszukiwanie skarbu zaczyna przypominać pułapkę zastawioną przez Lucianów. Przynęta może się jednak okazać pokusą nie do odparcia. Jakie ryzyko podejmą Amy i Dan, by dowiedzieć się, co naprawdę wydarzyło się w noc śmierci ich rodziców?

 

Przyznam, że kilka miesięcy temu zupełnie nie słyszałam o serii „39 wskazówek". Prawdę mówiąc, dowiedziałam się o niej przez przypadek, dzięki temu mogłam w ogóle poznać wspaniałą przygodę Amy i Dana. Książka jest wciągająca, pełno w niej przygód. Bohaterowie są ciekawymi postaciami. Należą jeszcze do nastolatkkówi i mogłoby się wydawać, że są nierozważni i nie potrafią podejmować dobrych decyzji, a jednak tak nie jest. Rodzeństwo jest bardzo odważne. Amy i Dan pomagają sobie w ciężkich chwilach i każde z nich wie, że może liczyć na drugie.

 

W tej części najciekawsze było to, że akcja rozgrywała się w Rosji. Nie ukrywam, że jest to bardzo ciekawy ale i kontrowersyjny kraj. Bohaterowie przemieszczali się z jednego miejsca na drugie; pojawiło się ich wiele. Co do innych postaci, to wzmianka jest wprawdzie niewielka porównując do wcześniejszych części. Pojawiła się za to tajemnicza NRR, która ciekawi przez całą książkę, a ujawnia się dopiero pod koniec. Autor długo trzyma w napięciu, szybko się czyta, bo utwór ma tylko 175 stron. Mam jednak zastrzeżenie. Uważam, że autor mógł wprowadzić jeszcze więcej zagadek, bohaterów i opisów, przecież prawie ich nie ma. Książka byłaby wtedy bardziej obszerna i uważam, że czytałoby się ją lepiej.

 

„Czarny krąg" polecam przede wszystkim młodzieży. Nie jest obszerna, więc możecie ją przeczytać w ciągu jednego dnia. Powinni ją przeczytać także ci, którzy czytywali wcześniejsze części, a na pewno ci, którzy stanęli na „Sekrecie grobowca".

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Comments  

0 # Agnieszka 2022-01-17 23:22
Szkoda, że wydawnictwo zaprzestało wydawania serii po 5 tomie, zostawiając czytelników na lodzie.
Reply | Reply with quote | Quote | Report to administrator

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial