Okładka wydania

Bo Do Radości Zostaliśmy Stworzeni

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Bo Do Radości Zostaliśmy Stworzeni | Autor: Piotr AndrukiewiczMichał Krajski

Wybierz opinię:

Sisi

Ojciec Piotr Andrukiewicz jest magistrem teologii, doktorem nauk humanistycznych z zakresu socjologii, duszpasterzem młodzieży, rekolekcjonistą, dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, muzykiem i kompozytorem. Dziś Ojciec z powodu swojej choroby, nie udziela się tak jak wcześniej ale prowadzi rekolekcje duszpasterskie.

 

Książka „Bo do radości zostaliśmy stworzeni" jest to wywiad z Ojcem Piotrem Andrukiewiczem, który został przeprowadzony przez Michała Krajskiego. Na okładce przedstawione jest zdjęcie Ojca Andrukiewicza. Książka podzielona jest na Wstęp, Wprowadzenie, dziewięć rozdziałów, zakończenie i indeks nazwisk.

 

Jest to pierwsza książka z serii „Inaczej mówiąc" We wstępie możemy przeczytać: „Seria ta ma na celu dopuszczenie do głosu ludzi, którzy mają coś ważnego do przekazania, a co często bywa przemilczane lub marginalizowane. Chodzi przy tym przede wszystkim o upowszechnienie polskiego i katolickiego myślenia, którego dzisiaj tak brakuje, zwłaszcza w przestrzeni publicznej."

 

Ojciec Piotr Andrukiewicz prowadził różne audycje w Radiu Maryja i Telewizji Trwam przez 18 lat. Michał Krajski przestawia świadectwo życia o. Piotra. Wprowadzenie do książki „ Bo do radości zostaliśmy stworzeni" zostało napisane przez o. Piotra Andrukiewicza CSsR.

 

Pierwszy rozdział opisuję życie O. Piotra w Elblągu, jego rodziców, rodzeństwo, czasy młodzieńcze, szkolne, czasy PRL. Odpowiada na pytania dotyczące swej drogi do powołania, kapłaństwa, patrona. O. Piotr opowiada o swojej pracy po święceniach. Kolejny rozdział opowiada historię Radia Maryja. O. Andrukiewicz zaczął pracę w Radiu Maryja dwa lata po jego powstaniu – od 1993 roku. Odpowiada na pytania dotyczące początków Radia Maryja i znaczenia Radia Katolickiego dla społeczeństwa, o swych początkach pracy w Radiu. Michał Krajski pyta kapłana o doświadczenia związane z prowadzeniem audycji, o transmisje krajowe, o transmisje z Watykanu. O. Piotr opowiada o wsparciu dla Radia Maryja udzielane przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Radio niejednokrotnie odbywało pielgrzymki do Watykanu.

 

Ojciec Piotr Andrukiewicz stara się odpowiedzieć na zarzuty, które ciążyły na Radiu Maryja ze strony innych koncernów radiowych. Wokół Radia Maryja powstała wspólnota wiernych, która organizowała różne projekty, gazety pod patronatem Radia O. Rydzyka. Ojciec Piotr Andrukiewicz w rozmowie z Michałem Krajskim opowiada o jego relacjach z młodzieżą, dziećmi. Początkowo kontakt z nimi sprawiam Ojcu trudność ale z biegiem czas nabrał on doświadczenia i potrafił przyciągać uwagę młodych słuchaczy, wiernych. Krajski pyta Ojca o problemy i wspomnienia związane z kontaktami z dziećmi i młodzieżą.

 

Ojciec opowiada również o świadkach wiary, których spotkał na drodze swego życia jak również o pracy naukowej i chorobie – o walce z guzem i swej wierze. Podkreśla również znaczenie kapłaństwa w społeczeństwie – odpowiada na pytanie: „Dlaczego warto być księdzem?"

 

Książka i świadectwo O. Piotra Andrukiewicza CSsR jest ważnym dokumentem historycznym.

 

„Bo do radości zostaliśmy stworzeni" opowiada o doświadczeniach O. Andrukiewicza w Radiu Maryja, o jego wizji kapłaństwa i sposobach realizacja powołania, o tym w jaki sposób Chrystus może kierować ludzkim życiem.

 

Ta pozycja przeznaczona jest dla tych czytelników, którzy chcą przybliżyć sobie obraz życia O. Piotra Andrukiewicza a także dla tych, którzy chcą usłyszeć odpowiedzi na pytania na temat pracy Ojca w Radu Maryja, na temat tego, czy przez chorobę stajemy się bliżsi Panu Bogu oraz odpowiedzi na pytania dotyczące kapłaństwa i posługi Bożej.

 

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawcy – Agencji SGK.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto