Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Zły Sen

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Jacek Krakowski
 • Seria: Super kryminał
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 208
 • Rok Wydania: 2012
 • Numer Wydania: I
 • Rozmiar: 4,6 MB
 • ISBN: 9788362781652
 • Wydawca: Pi
 • Miejsce Wydania: -
 • Ocena:

  5/6

 • Typ: PDF

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Zły Sen | Autor: Jacek Krakowski

Wybierz opinię:

Zuzankawes

Tajemnica „moli szynela" ...

 

Wyobraź sobie taką scenerię. Przytulny pensjonat z dala od wścibskich oczu, cisza, spokój, wprost sielanka. Przyjemnie? Aż chce się zamruczeć na potwierdzenie. To wszystko swoim klientom zapewniał pensjonat „Splendor" i jego właścicielka Irena Wrotycz, dbająca o komfort swoich gości. Niestety, życie to nie bajka, a wszystko co dobre kiedyś musi się skończyć... Przekonają się szybko o tym mieszkańcy „Splendoru", odkrywając śmierć właścicielki pensjonatu. W dodatku będzie to śmierć nie z przyczyn naturalnych, a perfidnego morderstwa... Śmierć kobiety poprzedzą tajemnicze wydarzenia, przyprawiające niektórych z gości o ciarki i stan nieomal przedzawałowy.

Do akcji przystąpi w trybie natychmiastowym siostrzenica zamordowanej, Laura Sawicka, z zawodu policjantka. Jak potoczą się losy śledztwa, jakie niespodzianki przygotowali dla Laury pensjonariusze i pracownicy „Splendoru", przeczytacie w „Złym śnie" Jacka Krakowskiego.

 

Jacek Krakowski, to autor wszechstronny. Poeta, prozaik, autor utworów dla dzieci i młodzieży. Dzięki współpracy z Wydawnictwem Pi, spod jego pióra wyszło kilka zgrabnych i godnych uwagi kryminałów, m.in. „Zły sen".

 

Atutem „Złego snu" jest niezwykle żywy język, dowcipne dialogi (zwłaszcza te, gdzie jedną z rozmówczyń jest kucharka, cycata Aniela, serwująca oprócz doskonałych obiadów równie smakowite powiedzonka w stylu „to tajemnica moli szynela").
Ciekawym zabiegiem jest forma książki – autor poprowadził ją wyłącznie za pomocą dialogów, pomijając jakiekolwiek opisy. Jeśli ktoś lubi relacje w stylu Orzeszkowej, będzie zawiedziony. „Zły sen" to kwintesencja zwięzłości, pozbawiona zbędnych (a może i przestarzałych?) i niejednokrotnie nudnych opisów. Dla mnie Krakowski jest mistrzem świata, bo wykonał mozolną robotę – spróbujcie napisać sensowne, a do tego interesujące opowiadanie, wykorzystując wyłącznie dialogi. Możliwe do wykonania, ale niełatwe.
Jacek Krakowski zrobił jednak coś więcej. Stworzył ciekawych bohaterów, osobowości z piekła rodem, mające wiele na sumieniu. Rodzeństwo Tylmanów, Alfreda Leder, Emil i Ramona Królowie, chiromantka Karolina, siostry Zamorskie, zwane Zmorskimi. Każde z nich potrafi doprowadzić do rozstroju nerwowego...

 

Jacek Krakowski wymyślił intrygę, która przykuwa uwagę czytelnika i która wciąga go w swoje pułapki. Z prawdziwym przejęciem chłonie się informacje kryjące się w książce, próbując poznać dogłębnie skomplikowane losy bohaterów. Bo trzeba tu koniecznie dodać, że „Zły sen" to oprócz książki kryminalnej, również studium skomplikowanych sytuacji rodzinnych. To potwierdzenie teorii, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Choć na szczęście są odstępstwa od reguły.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial