Droga Artysty Jak Wyzwolić W Sobie Twórcę

Autor: Julia Cameron

Okładka wydania

Droga Artysty Jak Wyzwolić W Sobie Twórcę


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Róża

Któż z nas po cichu nie marzy o realizowaniu swoich pasji a już zwłaszcza tych artystycznych, chyba każdy człowiek czuje w sobie taka wewnętrzną i nadrzędną potrzebę tworzenia, kreowania, wymyślania.
I każdy bardzo się boi, tak bardzo niekiedy się boi, że wiele owoców jakże wielu genialnych umysłów po prostu gnije w ciemnościach tego lęku, zamiast ujrzeć światło dzienne. Nasuwają się pytania i wątpliwości: czy nie jestem za stara - stary, czy będę w tym dobry? Czy się nie ośmieszę? No i najbardziej prozaiczne...przecież muszę z czegoś żyć, a pogodzenie pracy artystycznej z „zapewnieniem bytu" to często dwie różne drogi.

 

„Droga artysty" - Julii Cameron wzbudziła początkową tak ogromną nieufność we mnie jak mało który „poradnik", ze mało brakło abym jej w ogóle nie przeczytała. Pomyślałam sobie o kolejna celebry tka, która wie wszystko najlepiej i ma złoty sposób na sukces (cokolwiek miałby on znaczyć) ale gdy się zabrałam za tego „jeża" to z każdą stroną moja niechęć malała i topiła się niczym śnieg na plusie.

 

„Wszyscy jesteśmy artystami, choć często brakuje nam odwagi, by realizować swoje marzenia."

 

Julia Cameron, to była żona reżysera Martina Scorsese, scenarzystka, pisarka oraz kompozytorka (także reżyserka i dziennikarka). Już dwadzieścia lat uczy ludzi na całym świecie o tym, jak pozbyć się „twórczych blokad" by robić to, co się naprawdę kocha...
Opracowała w tym celu 12-tygodniowy kurs odkrywania własnej kreatywności, pomogła i pomaga przebudzić się twórczo wielu osobom zarówno tym wątpiącym artystom, jak i różnym niezwiązanym ze sztuką osobom, które po prostu chcą żyć z pasją, z pasją tworzyć i kochać to co tworzą...

 

W 2013 roku jej książka znalazła się na liście 32 Książek, Które Mogą Zmienić Twoje Życie obok m.in. Stu lat samotności, Z zimną krwią czy Zbrodni i kary.
A jakby tego było mało znajduje się też na liście 100 Najważniejszych Poradników Wszech Czasów. Przetłumaczono ją na trzydzieści sześć języków a sprzedała się w ponad czterech milionach egzemplarzy. Cóż chyba te rankingi i liczby mówią same za siebie.

 

Autorka przywołuje cytaty dotyczące ducha, geniuszu, mocy twórczej itd... wielu znanych osób m.in. Brendy Ueland , Owidiusza, Rousseau, Einsteina, Seneki, Thoreau i wielu, wielu innych wspaniałych ludzi, którzy dali upust swojemu geniuszowi w wielu dziedzinach. Na końcu jest jeszcze obszerny spis lektur zalecanych do dalszego rozwoju, niestety znikoma cześć z nich zastała przetłumaczona na język polski.

 

Nie jest to kolejny tzw. „poradnik pozytywnego myślenia". To jest coś zupełnie innego i dużo lepszego. Zawarte w niej są bardzo konkretne i bardzo proste ćwiczenia, mające na celu odblokowanie twórczości wszędzie tam, gdzie są blokady i jest to potrzebne. Każdy rozdział składa się z tekstu - zrozumiałego opisu oraz z ćwiczeń, dotyczących tematu danego rozdziału. Całość podzielono na 12 tygodni.

 

Myślę ze wart przynajmniej postawić stopy na tej drodze i niech już nas sama dalej poprowadzi. Polecam!!!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!