Okładka wydania

Ludzie To Idioci Czyli Jak Rujnujemy Sobie Życie Na Własne Życzenie I Jak To Zmienić

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Larry Winget
 • Tytuł Oryginału: People Are Idiots And I Can Prove It!: The 10 Ways You Are Sabotaging Yourself And How You Can Overcome Them
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Leszek Mokrzycki
 • Liczba Stron: 248
 • Rok Wydania: 2013
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 150 x 227 mm
 • ISBN: 9788364190001
 • Wydawca: Druga Strona
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  -


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Ludzie To Idioci Czyli Jak Rujnujemy Sobie Życie Na Własne Życzenie I Jak To Zmienić | Autor: Larry Winget

Wybierz opinię:

Julie Wellings

„Ludzie to idioci" to dość kontrowersyjna pozycja, która jednak od samego początku mnie zainteresowała. Wydawało mi się, że w końcu znalazłam książkę dla mnie, bowiem nie znoszę typowych poradników, które mówią: „Jesteś idealna, ale możesz zmienić to, to i jeszcze może to". Larry Winget podszedł do tej sprawy całkiem inaczej. Już samym tytułem krzyczy do nas, że wszyscy jesteśmy głupi i powinniśmy się wziąć za siebie. Na tych ponad dwustu stronach pokazuje nam co robimy źle, dlaczego to robimy źle i co powinniśmy zacząć robić, abyśmy w końcu zmienili swoje życie.

 

Rozdziały są bardziej demotywujące niż motywujące, co według mnie jest zaletą, ponieważ zawsze wydawało mi się, że te wszystkie poradniki są nudne z tymi swoimi pięcioma krokami do osiągnięcia szczęścia. Larry Winget udowodnił, że żeby osiągnąć ten stan potrzeba czegoś więcej niż codziennych medytacji i listy pozytywnych rzeczy, które nam się dziś wydarzyły. Nie. Trzeba mocno się postarać, zacząć oszczędzać na głupotach, dbać o siebie i przestać zachowywać się jak idiota. A do tego trzeba lat praktyki, bo każdy z nas w pewnych sytuacjach postępuje głupio i nierozsądnie.

 

Szczerze mówiąc jedyną rzeczą, która mi się w tej książce nie podobała był język. Larry Winget według mnie zbyt bezpośrednio podszedł do pewnych spraw, a styl w jakim napisał tę książkę okazał się sztywny, mało wymowny i... w gruncie rzeczy przeciętny. Nie wykazywał się niczym, co powinien sobą pokazywać autor dobrej powieści. Może owszem, jego idee są dobre na przemówienia, kongresy itd., ale całkowicie nie sprawdzają się w słowie pisanym, bo... zwyczajnie są nudne i po pewnym czasie zaczynają się powtarzać. Co więcej na początku lektury poznaliśmy praktycznie wszystkie ważne czynniki i później zostało nam czytanie o szczegółach kolejnych punktów, przez co trochę się wynudziłam.

 

Wydaje mi się jednak, że tę książkę wiele osób powinno przeczytać, żeby uzmysłowić sobie, że są głupi. Że nie potrzebnie wydają pieniądze, że nie dbają o swoje zdrowie, źle wychowują swoje dzieci. Lecz odnoszę wrażenie, że Larry Winget źle ujął niektóre kwestie i w pewnych momentach był zbyt dosadny, a w pewnych zbyt ironiczny. Jak już wspomniałam jego teksty byłyby dobre na jakiś blog lub przemówienie, ale nie na powieść. „Ludzie to idioci. Czyli jak na rujnujemy sobie życie na własne życzenie i jak to zmienić" to nic nie wyróżniający się poradnik okraszony dawką niesmacznego sarkazmy.

 

Czy polecam tę książkę? Raczej nie. Jasne można się przy niej uśmiać, ale raczej z egoizmu i pseudo-śmiesznych wywodów Larrego Wingeta, które u mnie powodują zniesmaczenie i raczej średnio motywują mnie do czegokolwiek. Może ta powieść sprawdza się na amerykańskim rynku, ale nie na polskim, gdzie ludzie wolą być jednak bardziej szanowani i nieuznawani za życiowe niedojdy kategoryzowane przez osobę, której nawet nie znają. Wydaje mi się, że „Ludzie to idioci" to poradnik dla ludzi chcących poczuć się gorzej i którzy chcą zapomnieć o swoich sukcesach na rzecz wytykania im głupoty i krytykowania tego, na co wydają pieniądze. Dlatego jeśli szukacie jakiegoś dobrego poradnika, to niestety źle trafiliście, bo według mnie ta powieść nie prezentuje sobą zbyt wysokiego poziomu. A szkoda.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto