Mała Książka O Sztuce Życia

Autor: Titus Müller

Okładka wydania

Mała Książka O Sztuce Życia


Dodatkowe informacje

 • Autor: Titus Müller
 • Tytuł Oryginału: Daskleine Buch Fur Lebenskunstler
 • Język Oryginału: Niemiecki
 • Przekład: Kamil Markiewicz
 • Liczba Stron: 284
 • Rok Wydania: 2011
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 100 x 160 mm
 • ISBN: 978-83-7516 308-7
 • Wydawca: Wydawnictwo Święty Wojciech
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Poznań
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Madmad35

„Najwyraźniej nieszczęśliwym może mnie uczynić nie tylko to, co naprawdę mi zagraża lub męczy mnie psychicznie, lecz również rzeczy, które sam wymyślam. Nieszczęśliwym czyni mnie wmawianie sobie: „Jestem leniwy. Do niczego się nie nadajesz". Albo: „Wyglądasz głupkowato". I tak dalej" s.12

 

Titus Muller urodził się w 1977 roku w Lipsku, ukończył studia w dziedzinie literatury nowożytnej, historii średniowiecza i publicystyki w Berlinie. Jest niezależnym pisarzem, autorem wielu książek o tematyce historycznej. Jest również autorem poradników „Mały poradnik szczęśliwego życia" oraz „Mała książeczka o sztuce życia".

 

Ten drugi tytuł udało mi się właśnie przeczytać. „Mała książeczka o sztuce życia" to czterdzieści jeden inspiracji, jak można cieszyć się życiem.

 

Współczesny tryb życia wielu z nas to pogoń za pieniądzem, życie według schematu praca-dom, dom-praca. Wielu z nas w mniejszym lub większym stopniu dopada depresja. W swoim poradniku autor pomaga nam dostrzec radość z każdego dnia. Podkreśla on m.in., że „abyśmy mogli na siebie spojrzeć z sympatią potrzebni są nam inni ludzie – na przykład rodzina. Piękne w kontaktach z bliskimi jest to, że można w nich być sobą. W każdej inne sytuacji trzeba przybierać jakieś maski... [...] W rodzinie natomiast mogę zachowywać się odpowiednio do mojego samopoczucia."

 

W naszym życiu bardzo ważną rolę pełnią marzenia. Starajmy się z nich nie rezygnować. Autor proponuje nam byśmy je sobie zapisywali. Czasami może się okazać, że coś co zapisaliśmy wcześniej nie jest już dla nas takie ważne (np. nowa torebka), a czasami takie marzenia długo będą na naszej liście, a my ciągle będziemy o nich myśleć i żyć nadzieją, że kiedyś się spełnią. „Gdy zapisuję swoje marzenia, przestaję mieć poczucie, że coś zostało mi zakazane. Muszę tylko trochę poczekać na ich spełnienie." „Oczekiwanie nie sprawia, że dana rzecz staje się dla nas mniej ważna lub mniej wartościowa. Wręcz przeciwnie – nasza radość staje się przez to jeszcze większa."

 

Swoją książkę autor opiera na własnych przeżyciach, może dlatego tak łatwo trafia ona do czytelnika. Podkreśla on, że w naszym życiu bardzo ważna jest pomoc innym ludziom, zaufanie im, akceptowanie ich. Dużo uwagi autor poświęca Bogu. Jako chrześcijański autor podkreśla jak dużą rolę spełnia wiara w życiu. To Bóg nakłania nas do dobrych uczynków, on kieruje naszym życie i pozwala się cieszyć z piękna przyrody. Zazwyczaj te wszystkie piękne elementy przyrody mamy blisko siebie, ale jesteśmy zbyt zajęci by je zauważyć. To On również przez całe nasze życie się nami opiekuje.

 

Titus Muller dużo uwagi poświęca również wdzięczności i odwadze.

W naszym życiu ważny jest również uśmiech, a któż nie daje nam więcej radości niż nasze dzieci.

 

„Gdy mam wrażenie, że jestem pokrzywdzony, kiedy chciałbym, aby wszyscy zwracali na mnie uwagę, współczuli mi lub mnie wychwalali, czasem może mi pomóc cieszenie się wraz z innymi. Najłatwiej przychodzi mi to w stosunku do dzieci. One nie stanowią dla mnie konkurencji. Gdy na twarzy jakiegoś dziecka pojawia się uśmiech, ja zaraz się też się uśmiecham" - ja też :)

 

Bardzo spodobało mi się jedno postanowienie autora, którego mi jak dotąd nie udało się zrealizować, choć mocno próbowałam; „Postanowiłem sobie, że nie kupię ani jednej nowej książki, dopóki nie przeczytam około sześćdziesięciu, które czekają obok mojego łóżka oraz w specjalnym schowku w regale. (Mam takie dziwactwo, że stawiam na półkach tylko te książki, które przeczytałem)" Ciekawe czy autorowi udało się to osiągnąć, ale ja musiałabym mieć bardzo dużo miejsca by na półkach nie stały książki, których jeszcze nie przeczytałam. Zawsze znajdzie się inna lektura, niż ta z mojej biblioteczki, którą czytam w pierwszej kolejności i chyba tego nie uda mi się zmienić.

 

Pozycja ta jest wspaniałą inspiracją do tego, aby zastanowić się nad swoim życie. Jest to również wspaniały prezent dla bliskiej osoby, zwłaszcza gdy widzimy, że w ostatnich dniach jest smutna osowiała i przechodzi jakieś załamanie. Książka wydana w twardej oprawie, wewnątrz wzbogacona licznymi zdjęciami w sepii przedstawiającym ludzi i przyrodę. Ważne cytaty z książeczki zostały jeszcze raz przytoczone na osobnych kartkach. Książka warta polecenia. Warto nastawić się pozytywnie do życia. Zacznij myśleć o sobie pozytywnie i postaw przed sobą nowe cele. Ludzkie życie składa się z pojedynczych dni, a my możemy opanować sztukę świadomego przeżywania tego, co każdego dnia robimy. Bądźmy więc szczęśliwi i odkryjmy sztukę życia.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!