Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Rodzina Pompadauz. Zamelinowana Świnia

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Rodzina Pompadauz. Zamelinowana Świnia | Autor: Franziska Gehm

Wybierz opinię:

Kala

Jeżeli wasze „wewnętrzne dziecko" cierpi na głód czytelniczy, chyba mam coś co idealnie zaspokoi jego apetyt. I tak, mam tutaj na myśli kolejną część przygód rodziny Pompadauz. Równie zabawną i urokliwą jak poprzedniczka.

 

Mieszkańcom hotelu „Piękne czasy" wciąż nie udało się wrócić do roku 1912 i powoli przyzwyczają się do faktu, że może to nastąpić raczej później niż wcześniej. Kierowani względami finansowymi bohaterowie postanawiają na powrót otworzyć hotel dla turystów i w ten sposób uniknąć ciągłego wyprzedawania przedmiotów. To jednak nie koniec zmian. Kasmiranda, Jonni i Melusine po 99 latach znowu udają się do miejscowej szkoły.

 

Mimo wszystko bohaterowie nie poddają się w próbach powrotu do domu. Gdziekolwiek się nie udają, starają się odnaleźć tajemniczy kompas czasu. Urządzenie to ma im ponoć zapewnić powrót do 1912 roku, sęk w tym, że nikt nie wie gdzie obecnie się ono znajduje. Ex-dyrektorka muzeum również nie zamierza się poddać. Jako świeżo upieczony detektyw depcze naszym bohaterom po piętach, pragnąc zdemaskować ich prawdziwe pochodzenie.

 

Trudno mi powiedzieć czy przy lekturze „Zamelinowanej świni" bawiłam się lepiej czy gorzej niż ostatnio, nie mogę jednak zaprzeczyć, że lektura powieści Franzsiki Gehm ponownie przyniosła mi sporo radości. Autorka ma niesamowicie lekkie pióro i poczucie humoru. Jest ono ponadto na tyle uniwersalne, że powinno zostać zrozumiane zarówno przez dorosłych jak i dzieci.

 

To już trzecia część przygód rodziny Pompadauz, autorka jednak dopiero teraz styka tak bezpośrednio swych bohaterów ze współczesnym życiem codziennym. To właśnie te historie wprowadzają do opowieści najwięcej komizmu. Bohaterowie, którzy zostają wplątani we współczesną rzeczywistość, ale wciąż kierują się swą dawną mentalnością nie posiadają wiedzy oczywistej dla naszej epoki, przypadkowo prowadzą do przezabawnych zdarzeń. Czytając „Zamelinowaną świnię" przekonacie się jak można doprowadzić nauczyciela do białej gorączki i jak może skończyć się spotkanie świni z odkurzaczem.

 

Wydawać by się mogło, ze ta „zabawna strona" historii jest wynikiem kontrastu między światem współczesnym a tym sprzed 99 lat. Nie da się jednak ukryć, że sporą rolę odgrywają tutaj także bohaterowie – i to nie tylko mieszkańcy hotelu „Piękne czasy". Wszyscy – zarówno oni jak i obywatele miasteczka Rippelpolde – są niesamowicie oryginalnymi, pozytywnie zbzikowanymi charakterami, którzy nadają całości odpowiedniej atmosfery i klimatu.

 

„Rodzina Pompadauz. Zamelinowana świnia" to lektura idealna na wspólne, rodzinne czytanie, ale także dla dorosłych, którzy wciąż czują się jeszcze dzieckiem. Przezabawna historia, sympatyczni bohaterowie i prosty język to niewątpliwe zalety tej opowieści. A jeśli dodać do tego jeszcze piękne wydanie i klimatyczne ilustracje, nie potrzebujemy już chyba niczego do szczęścia.

 

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial