Okładka wydania

Rodzina Pompadauz Tom 2 Bardzo Wredna Pułapka

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Rodzina Pompadauz Tom 2 Bardzo Wredna Pułapka | Autor: Franziska Gehm

Wybierz opinię:

Kala

Co prawda mój wiek jakiś czas temu przekroczył już granicę dzieciństwa, mimo to wciąż wychodzę z założenia, że nie ma lepszych i bardziej radosnych książek niż tych powstałych z myślą o młodszych odbiorcach. To dlatego co jakiś czas wciąż wracam do literatury typowo dziecięcej i, mimo upływu lat, czerpię z niej tyle samo radości i ciepła. Tym razem udało mi się zapoznać z drugą częścią przygód rodziny Pompadauz, która, mimo nieznajomości poprzedniej części, okazała się doprawdy idealną lekturą.

 

W trakcie burzy, na skutek przedziwnej karuzeli, mieszkańcy hotelu „Piękne czasy" wraz z całym budynkiem przenieśli się o 99 lat w przyszłość - z roku 1912 wprost do 2011. Miasteczko Rippelpolde przeszło nadzwyczajną zmianę. Miasto cesarstwa obecnie stało się kiełbasianym imperium rodziny Sennip, na dodatek wszędzie można dostrzec oznaki zaawansowanej cywilizacji – komputery, telefony, nowy styl ubierania. Bohaterowie nie potrafią się odnaleźć w nowej rzeczywistości i pragną jak najszybciej powrócić do domu. Niestety, nie jest to wcale takie proste.

 

Gwarantem podróży jest część słonecznego medalionu. Niestety, ten znajduje się w posiadaniu upartej staruszki. Pomysłów na odzyskanie medalionu jest tyle ile mieszkańców hotelu, a może i więcej. Staruszka wydaje się jednak niewzruszona. Gdyby tego było mało, dodatkowe zagrożenie stanowi właścicielka muzeum pani Havesuch. Kobieta dostrzega nadzwyczajność mieszkańców hotelu i knuje szatański plan, którego celem jest dojście do sławy. Czy jej się uda? I czy mieszkańcy hotelu szczęśliwie wrócą do domu?

 

Franziska Gehm stworzyła naprawdę fantastyczną serię dla młodszych czytelników. Co prawda nie ma w sobie tyle magii i baśniowości, co poniektóre pozycje, ale humor i język jakim posługuje się autorka w zupełności to rekompensują. Sam pomysł nie jest może czymś niezwykle oryginalnym, ale w połączeniu z naprawdę dobrym warsztatem, zyskuje w oczach czytelników.

 

Bohaterowie, których poznajemy na kartach powieści, to plejada doprawdy znakomitych charakterów. Autorka wykonała kawał dobrej roboty, troszcząc się o to by każdy prezentował zgoła odmienne usposobienie i by na to pozostawał w pamięci czytelnika. To właśnie bohaterowie są gwarantem śmiesznych sytuacji, wprowadzając tym samym do historii odrobinę komizmu.

 

Nie wątpię, że czytanie serii w odpowiedniej kolejności przynosi jeszcze więcej radości i zadowolenia. Wbrew pozorom, nie jest to jednak konieczne. Franziska Gehm zadbała o to by czytelnik nieznający poprzednich przygód rodziny Pompadauz nie czuł się zagubiony. Przed właściwą historią przedstawia krótkie streszczenie najważniejszych wydarzeń, a potem bez przeszkód przechodzi już do płynnej opowieści.

 

Wartość książek dla dzieci stanowi jednak nie tylko sama historia, ale i jej wydanie. I pod tym względem wydawnictwo Dreams spisało się doskonale. Książka oprawiona jest w twardą, błyszczącą i kolorową okładkę, która przykuwa wzrok. A czcionka jest duża i wyraźna w sam raz dla malucha , który sam bierze się już za lekturę. Nie sposób tutaj jeszcze nie wspomnieć o obrazkach wewnątrz, które stanowią doskonałe dopełnienie całości.

 

„Rodzina Pompadauz. Bardzo wredna pułapka" to historia doskonała dla tych czytelników, którzy potrzebują odrobiny radości – nie tylko dla tych młodszych milusińskich. Franziska Gehm zafunduje wam parę godzin zabawy, w doborowym towarzystwie – gwarantuję wam to.

 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto