Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Dieta Horoskopowa

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Agata Wasilenko
 • Tytuł Oryginału: Dieta Horoskopowa
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 138
 • Rok Wydania: 2011
 • Numer Wydania: II
 • ISBN: 9788392417704
 • Wydawca: Grodkowskie
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Grodków
 • Ocena:

  4/6

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 4 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Dieta Horoskopowa | Autor: Agata Wasilenko

Wybierz opinię:

Awiola

"Książka powstała na podstawie rozmów, wywiadów i ankiet. Opisuje cechy najczęściej przypisywane osobom urodzonym w poszczególnych znakach Zodiaku".

 

Wierzycie w powiązanie daty waszych urodzin ze znakami zodiaku i w konsekwencji wspólne dla osób urodzonych w konkretnym dniu cechy charakteru? Jeśli zgadzacie się z tezą jakoby wasze mocne i słabe strony po części zależne były od daty urodzenia i znaku zodiaku, a do tego chcielibyście zwyczajnie schudnąć to mam dla was ciekawą lekturę o dużo mówiącym tytule "Dieta horoskopowa".

 

Agata Wasilenko to absolwentka polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorka od dłuższego czasu pisze artykuły o pachnidłach do "Przekroju", "Rzeczpospolitej" i innych tytułów prasowych. Do tej pory wydała trzy książki dotyczące perfum, oraz publikacje dotykające tematu diety horoskopowej i wróżb. Prowadzi również własne Wydawnictwo Grodkowskie.

 

"Dieta horoskopowa" to publikacja składająca się z dwóch części. Obszerna, pierwsza część, zajmująca praktycznie całą książkę to charakterystyka dwunastu znaków zodiaku pod kątem preferencji kulinarnych i nawyków żywieniowych. Poruszane w niej tematy to między innymi samoakceptacja, pośpiech w jedzeniu czy życie towarzyskie. Druga część to spis gadżetów ułatwiających odchudzanie.

 

Wróżby, horoskopy i szeroko pojęta astrologia to tematy, które ciekawią ludzi od tysięcy lat. Wpływ daty naszego urodzenia na osobowość i cechy charakteru to niekwestionowany temat numer jeden wśród ludzi zajmujących się zawodowo astrologią. Dlaczego więc nie odnieść pojęcia wpływu gwiazd na nasze zdrowie w postaci tematyki otyłości i przyczyn jej powstawania. Sceptycy za chwilę stwierdzą, że za nadmiar kilogramów w naszej sylwetce odpowiadają wyłącznie geny i określony tryb życia. Owszem, to niezaprzeczalnie główne przyczyny, które odpowiadają za naszą otyłość bądź przeciwnie za niedobór ciała. Jednakże Agata Wasilenko próbuje równolegle z wyżej wymienionymi przyczynami wskazać jeszcze jedną, która być może pozwoli czytelnikowi zrozumieć pewne mechanizmy ludzkich zachowań i meandry psychiki człowieka. Autorka przy każdym z dwunastu znaków wskazuje jak tłumić w sobie skłonność do zbyt obfitych i niezdrowych posiłków, oraz co zrobić by zbędne kilogramy odeszły w przeszłość. Jej porady dotykają najważniejszych sfer naszego życia, co niewątpliwie wpływa na praktyczność omawianych wskazówek. Jak udowadnia, styl życia poszczególnych znaków jest ściśle powiązany z wagą naszego ciała.

 

Każdy z potencjalnych czytelników poradnika w pierwszej kolejności z pewnością zajrzy na stronę swojego znaku, by sprawdzić czy obserwacje autorki na których opiera swoje wywody, są trafne w ich przypadku. Będąc osobą spod znaku raka nie omieszkałam oczywiście zweryfikować informacji przedstawionych przez Agatę Wasilenko. I wiecie co, coś w tym jednak jest. Wiele informacji dotyczących przykładowo niechęci do ćwiczeń fizycznych czy słabej motywacji do dbania o figurę przedstawionych na łamach książki w moim przypadku po prostu się sprawdziło.

 

Dobrym zabiegiem zastosowanym w poradniku Agaty Wasilenko jest podział każdego znaku zodiaku na trzy dekady, pod względem daty urodzin. Pozwoliło to jeszcze bardziej uszczegółowić informacje zawarte w publikacji. Ciekawym dodatkiem jest również druga część opisująca gadżety, które mogą pomóc nam w odchudzaniu. Przykładowo autorka proponuje kupno za ciasnych ubrań, mających za zadanie zmotywować do działania. Jakby nie patrząc jest to jakiś sposób.

 

Z pewnością "Dieta horoskopowa" nie jest książką skierowaną do sceptyków, którzy omijają szerokim łukiem wszelkie niekonwencjonalne próby pozbycia się ciążących na naszej sylwetce kilogramów. To publikacja dla czytelników czytających od czasu do czasu horoskopy i zastanawiających się nad wpływem gwiazd na nasze życie. Czy autorka przekona was do swoich obserwacji? Z pewnością nie zaszkodzi wam spróbować i zmierzyć się z własnym znakiem zodiaku.

 

Katarzyna K

Agata Wasilenko to autorka książek, takich jak: „Wróżby na każdy dzień, czyli jak poznać przyszłość i zapewnić sobie powodzenie", „Tajemnice pachnidła", „Świat perfum", „Leksykon perfum" oraz „Dieta horoskopowa". Jak sama przyznaje, jej największym hobby jest stawianie horoskopów. Do napisania książki skłonili ją znajomi, którzy często zastanawiali się, czy w przypisanych im układach planet można znaleźć coś, co może im pomóc w zrzuceniu nadmiaru kilogramów. Wasilenko skupiła się więc na skomponowaniu diety horoskopowej.

 

 

O tym, że powinniśmy zdrowo się odżywiać, wie każdy. Trudniej jest wprowadzić to w swoje życie- zgodnie z powiedzeniem: „Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić". O odchudzaniu piszą wszelakie kolorowe pisemka, poważne gazety, strony internetowe i portale. Wydawałoby się, że wiemy ile kalorii powinniśmy dostarczyć swojemu organizmowi, ale często przegrywamy w walce ze swoim ciałem. Bywa również, że po ciężkiej przeprawie, gdy uda nam się osiągnąć zamierzony cel, nagle przychodzi efekt jo-jo i nasze zwycięstwo jest krótkotrwałe i boleśnie potęgują w naszej psychice uczucie porażki i klęski. Tracimy wtedy pewność siebie i wiarę w to, że chcieć to móc. Autorka stworzyła swoją książkę właśnie dla takich osób. Sama przyznaje, że nie ma w niej cudownych sposobów na zrzucenie kilkudziesięciu kilogramów w trzy tygodnie. W książce znajdą się jednak na pewno opisy cech, które przeszkadzają lub wydatnie pomagają w odniesieniu sukcesu w odchudzaniu ludziom urodzonym w poszczególnych znakach zodiaku oraz wskazówki co robić, żeby słabostki nie przeszkadzały w osiągnięciu zamierzonego celu.

 

"Dieta horoskopowa" to publikacja, na którą składają się dwie części. Pierwsza część, jest najbardziej obszerna, ponieważ 3/4 książki to charakterystyka wszystkich znaków zodiaku pod kątem dietetyki i zasad zdrowego odżywiania. Natomiast druga część jest spisem pomocnych urządzeń, które ułatwiają odchudzanie. Pani Agata Wasilenko ukazuje w swojej pozycji to, jakich produktów się wystrzegać, a jakie powinny znaleźć się w naszej codziennej diecie. Może to być cenna wskazówka dla wszystkich próbujących zmienić swój styl odżywiania.

 

Celnym strzałem autorki było zamieszczenie podziału każdego znaku zodiaku na trzy dekady. Zostały one podzielone ze względu na daty urodzin. Zdecydowanie sprawiło to, że informacje zawarte w poradniku stały się bardziej szczegółowe.

 

Trudno jest mi ocenić tę pozycję, ponieważ nie interesuję się astrologią i nie czytam horoskopów. Jednak uważam, że pomimo mojej niewiedzy na powyższe tematy książka może być ciekawą lekturą dla poszerzenia swoich horyzontów. Lektura tej książki nie zajęła mi dużo czasu, po pierwsze ze względu na swoją długość, bo liczy niewiele stron. Po drugie, była ciekawa, więc czytałam z niekończącym się zainteresowaniem. Na pewno dowiedziałam się sporo informacji na swój temat, ale również o innych ludziach spod dwunastu znaków zodiaku.
,,Dieta horoskopowa" jest zdecydowanie przyjemną pozycją. Chciałabym ją polecić przede wszystkim osobom, które interesują się niekonwencjonalnymi metodami diety i pozbycia się zbędnych kilogramów. Dodatkowo, każda osoba, która interesuje się horoskopami powinna sięgnąć po tę lekturę. Zastanawiam się, czy autorka przekona Was do swoich poglądów?

 

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial