Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

A.D.XIII Tom 1

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

A.D.XIII Tom 1 | Autor: Jacek KomudaJacek PiekaraRafał DębskiMaja Lidia KossakowskaEwa BiałołęckaTomasz BochińskiAdam PrzechrztaKrzysztof KochańskiMagdalena KozakMirosława SędzikowskaMarcin Wroński

Wybierz opinię:

Andra

Raczej nie czytam fantastyki. Choć sięgnęłam już po serię o Harrym Potterze czy książki S. Kinga to jednak twierdziłam, że to nie moja bajka. Ostatnio jednak wiem, że „dorosłam" do tego typu literatury i sięgnęłam po zbiór opowiadań A.D .XII (a dokładniej ich pierwszego tomu) Czy okazało się to dobrym pomysłem?

 

Jacek Komuda „Herezjarcha"
Poeta potrafiący wykupić się słowem i cwaniactwem ze stryczka, staje się pomocnikiem kata i musi stoczyć walkę o spokój swojego wybawcy. Stanowczo zmieniłam swój pogląd o aniołach. Kompletnie uwiodło mnie to opowiadanie.

 

Adam Przechrzta „Agentes in rebus"
Historia, która co prawda mną nie wstrząsnęła, ale w sumie nie była zła. Opowiada o pięknej, tajemniczej kobiecie. Pokazuje, że nie należy wszystkiego osądzać z góry, a czasem jedynie odwaga pokazuje słuszną drogę...

 

Rafał Dębski „W odcieniach szarości"
Wojna dobra ze złem trwa od zawsze, ale czy my to zauważamy? Tak właściwie to, po której stronie barykady stanąłby każdy z nas, gdyby miał taką szansę? Jesteś pewien, że wiesz, ale czy nie ogarną Cię wątpliwości po przeczytaniu tego opowiadania?

 

Ewa Białołęcka „Angelidae"
Opowiadanie zdecydowanie na poprawę humoru. Mamy tym razem okazję śledzić historię dwóch antycznych bożków, którzy zostają wysłani przez Boga do Trójmiasta w celu wypełnienia pewnych zadań. Oczywiście Eros i Fames wcielają się w ludzi, ale jako, że to „dusze antyczne" lubią się bawić to wpadają w kłopoty i na początek niszczą niebiański chip...

 

Katarzyna Anna Urbanowicz „Oczy jak chabry"
Kiedy czytałam akurat to szukałam odpowiedzi na pytanie o sens cierpienia. Czy znalazłam odpowiedź na to pytane akurat w tej historii? Jest to obraz życia kobiety o imieniu Marcelina, która przechodzi przez piekło, gdy staje się ofiarą rzezi Ukraińców na Polakach. Jej podróży towarzyszy ktoś o chabrowych oczach. Akurat w tym konkretnym przypadku nie mamy tutaj do czynienia z wieloma „fantastycznymi efektami specjalnymi" . Jest to niezwykle mądra historia.

 

Krzysztof Kochański „Enklawa Łobzonka"
Czasem niewinne wydarzenie z przeszłości ma kolosalne znaczenie w przyszłości. Gdzieś około roku 2050 niejaki Pan Rydel – urzędnik UE- zostaje wysłany do tytułowej Enklawy Łobzonka z na pozór prostym zadaniem. Ma ściąć drzewo, co jednak nie jest takie proste. Nie chodzi o żadnych ekologów, a po prostu o to że drzewa nie da się ściąć i tyle. Urzędnik postanawia sam załatwić sprawę...

 

Marcin Wroński „Piękne jesteście, przyjaciółki moje"
Historia Żyda Szlomo Steina, który pewnego dnia bez słowa ucieka ze swojej gminy żydowskiej w Kozienicach i trafia na dwór księcia, ale przez jakiś czas nie może się tam odnaleźć, choć przeżywa chwile uniesienia. Sytuacja zmienia się, kiedy na balu zostaje przedstawiony automat do gry w szachy, który wygra z każdym. Steinowi dzięki sprytowi i pewnym podszeptom udaje się przechytrzyć „to cudo". Chłopak zdaje sobie sprawę że uwielbia mechanizmy i chce je tworzyć. Wkrótce się mu to udaje, ale jego pracą interesuje się niewłaściwa osoba...

 

Jacek Piekara „Operacja „Orfeusz""
Czym jest dla człowieka podróż do piekła? Czy potrafi wejść tam z własnej nieprzymuszonej woli? Jak to na niego wpłynie i czy przez to (wbrew pozorom) nie stanie się lepszym człowiekiem? Oto właśnie operacja „Orfeusz".

 

Mirosława Sędzikowska „Łowca"
Cały czas toczy się wojna dobra ze złem o ludzkie dusze. Która strona tym razem wygra i uchroni Anioła Stróża Brenta przed śmiercią. Czy łowcy uda się dogonić niewinną duszyczkę przed jej zatraceniem? Warto o tym się przekonać czytając to opowiadanie.

 

Magdalena Kozak „Air Marshalls"
Wiele jest katastrof lotniczych. Pewnie zdecydowanie mniej niż wypadków samochodowych, ale z powodu ich spektakularności są bardziej nagłaśniane. O takiej właśnie sytuacji można przeczytać w tym właśnie opowiadaniu. Czy Danielowi uda się ochronić pasażerów przed śmiercią?

 

Tomasz Bochiński „Bardzo zły"

Pewnego razu Ziuta usłyszała dzwonek do drzwi. Nie spodziewała się nawet, że w jej drzwiach stanie anioł... Komisarz Anioł, policjant wciąga kobietę do śledztwa w sprawie wielokrotnego zabójcy o wiele mówiącym pseudonimie „Zły". Od tego momentu życie dziewczyny zmienia się w niezwykłe doświadczenie. Jak widać, z tą książką nie sposób się nudzić. Mnie zaskoczyło to, na jak wiele sposobów można przedstawić anioły i demony. Niektóre opowiadania mi się podobały a inne nie, niemniej jednak jak na moje niemal „pierwsze kroki" obcowania z gatunkiem, odczucia po przeczytaniu książki okazały się bardzo miłe.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial