Okładka wydania

Kujawskie Wiersze I Bajki Dla Dzieci Tom XVI

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Pod Redakcją: Janusz Borkowski
 • Tytuł Oryginału: Kujawskie Wiersze I Bajki Dla Dzieci
 • Seria: Redecz Krukowy i Okolice... Kraina Prastara
 • Gatunek: Poezja i Aforyzm
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 390
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: A4
 • ISBN: 9788393437863
 • Wydawca: Krukowiak
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Brześć Kujawski
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 4 votes
Akcja: 100% - 4 votes
Wątki: 100% - 7 votes
Postacie: 100% - 6 votes
Styl: 100% - 6 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 7 votes
Polecam: 100% - 4 votes

Polecam:


Podziel się!

Kujawskie Wiersze I Bajki Dla Dzieci Tom XVI | Autor:

Wybierz opinię:

Sisi

Wybrałam tą książkę ze względu na to, że jestem z Kujaw. Chciałam dowiedzieć się co ta książka opowiada o Kujawach, poczytać bajki związane z autorami kujawskimi. Książka zawiera zbiór wierszy i bajek. Wiersze i bajki poprzedzają krótkie biografie ich autorów. Tom podzielony jest na przedmowę, wiersze Uczniów, wiersze Laureatów Konkursów im. Franciszka Becińskiego i bajki dla dzieci.

 

Wiersze i bajki napisane są przez mało znanych autorów, którzy zaczeli pisać w różnych momentach swojego życia – zaczeli pisać jako uczniowie, w swoim dorosłym życiu bądź zaczeli dopiero w wieku emerytalnym.

 

Utwory opowiadają o różnych przygodach bohaterów, zwierzętach, roślinach, przypominają nam postacie z innych bajek. Zawierają morał, przekazują wartości. Pokazują w pewien sposób część duszy, myśli autorów którzy pragną się podzielić swoją twórczością.114

 

W książce zamieszczone są również wiersze uczniów, którzy mogą poszczycić się dużymi osiągnięciami w różnych konkursach poetyckich. Są to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów znajdujących się na terenie Kujaw. Mimo młodego wieku przejawiają talent pisarski – i kto wie – może za kilka lat swoją twórczością dorównają takim poetą jak Wisława Szymborska czy Julian Tuwim. Bardzo podobają mi się wiersze tych dzieci, są bardzo ciekawe, proste, powodują uśmiech na twarzy. Zawierają ciekawe rymy, proste, przenikliwe słowa. Uważam, że Ci młodzi artyści mają ogromny talent, który powinni pielęgnować.

 

Laureaci Konkursu Literackiego im. Franciszka Becińskiego to również uczniowie klas szkół podstawowych i gimnazjów. W opisywanym Tomie książki przedstawione zostały ich wiersze konkursowe. Autorzy tych wierszy poruszają bardzo różne tematy, opisują to co czują, piszą o rodzicach, dziadkach, chwilach smutku i szczęścia. Są równie proste, zabawne ale także powodują chwile zastanowienia, szukania morału

 

U tych autorów można zauważyć pasje, ale także przywiązanie do rodzinnych stron. Tytuły ich wierszy np. „Kujawy", „Włocławek" nawiązują do kultury, obyczajów regionów mojego i autorów. Bardzo ważne są rodzinne wartości ale także pielęgnacja regionalnej kultury, tradycji, historii i obyczajów. Dzięki takim osobom – młodym i starszym możemy przypomnieć sobie i pielęgnować swój własny region, ten w którym się wychowaliśmy

 

Bajki dla dzieci umieszczone w tym zbiorze, napisane są przez pięciu autorów.
Te bajki poruszają różne wątki, przygody, zawierają morały. Warto je przeczytać i przemyśleć. Wprowadzają nas w świat magiczny, fantastyczny. Powodują, że możemy oderwać się od rzeczywistości, naszych problemów i zmartwień. Polecam je przeczytać swoim dzieciom, które na pewno mają mnóstwo bajek – ale czyż nie warto odkrywać i poszerzać horyzonty? Czyż nie warto dbać o swą regionalna tradycje i kulturę?

 

Nie wszystkie jednak wiersze są napisane dla dzieci i przez dzieci. Wiersze tutaj umieszczone pisane są dla wszystkich pokoleń, każde z nich może odnaleźć coś dla siebie – motto, morał, wskazówki jak dalej podążać, żyć.

 

Każdy nas w dzieciństwie czytał książki, teraz albo o nich zapominamy, albo czytamy je swoim dzieciom – co przypomina nam swoje własne dzieciństwo i niezapomniane bajki z naszych czasów. Co prawda mam dopiero 19 lat ale w dzieciństwie czytałam mnóstwo bajek. Książka redagowana przez Janusza Borkowskiego przypomniała mi czasy dzieciństwa – pełne beztroski, radości, magii i wyobraźni. Wystarczy chwila – kilka wierszy, bajek z tej książki – aby przypomnieć sobie te piękne chwile. Zachęcam do wybrania się w podroż do dzieciństwa wybierając książkę o Kujawskich bajkach. Warto zatopić się w marzeniach, poddać się wyobraźni, sprawić sobie chwile radości odpoczynku.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial