Ikony Mody 20 Ikon, Które Zmieniły Oblicze Mody

Autor: Federico Rocca

Okładka wydania

Ikony Mody 20 Ikon, Które Zmieniły Oblicze Mody


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Jezyna22

Moda na przełomie wieków zdecydowanie często się zmieniała, lecz pewne jej niektóre elementy od dawna budzą zachwyt i trzeba im przyznać zdecydowany priorytet. 20 ikon mody przedstawionych w tej publikacji, dla niejednego czytelnika jest czymś niedoścignionym i niedostępnym. Dlatego wydanie takiej pozycji na pewno było strzałem w dziesiątkę . Każdy dany przedmiot jest omówiony pod względem historycznym i dokładnie zilustrowany na przestrzeni lat. Wśród wymienionych tu ikon mody zdecydowany prym wiedzie Coco Chanel, projektantka – indywidualistka , której poświecono aż cztery rozdziały (perfumy No.5, mała czarna, torebka , oraz jej niepowtarzalne kostiumy) . Mnie osobiście bardzo zainteresowała część poświęcona Louisowi Vuitton i jego wspaniałym torbom, zwłaszcza podróżnym. Nieraz czytając jakąś powieść była wzmianka właśnie o nich, co podsycało jeszcze bardziej moja ciekawość. Przepiękne walizki z monogramami, kufry na cylindry czy tez na kapelusze były nieodłącznymi atrybutami podróżujących. Zacni obywatele wyjeżdżali tylko z takim bagażem. Naprawdę wspaniały jest przedstawiony zestaw na safari, osobny pojemnik ze specjalnymi zabezpieczeniami na książki i zjawiskowe łóżko składane mieszczące się w jednych z kufrów. Nie da się ukryć, że mnie to niesamowicie urzekło. Jeden z rozdziałów poświęcony jest Levisom – dżinsom, które podbiły cały świat. Traktowane były początkowo jako strój roboczy i nikt nie przypuszczał, że zrobią taką furorę i tak namieszają w modzie. I jakby nie patrzyć powstały dzięki namolnemu klientowi. ( wzmocnienie kieszeni nitami, aby przestały się odrywać ). Zdecydowanie dokonały rewolucji w modzie, a bożyszcze tłumów Marlon Brando faktycznie wyglądał w nich zjawiskowo.

 

Inna ikona to trencz Burberry. Wydaje się zupełnie ponadczasowy, noszony praktycznie przez każdego. Burberry zrobił wszystko aby stworzyć odzież, która by chroniła przed zimnem i wilgocią a jednocześnie była lekka i wygodna ( sam chorował na reumatyzm a brytyjski klimat pogarszał te dolegliwość.) Trencz od zawsze był szyty z 26 kawałków materiału i posiadał dziesięć guzików biegnących w dwóch rzędach. Detektyw bez niego nie mógł się obyć ! Tak jak i bez wspaniałego kapelusza Borsalino ( miękki, filcowy, męski z wgłębieniem biegnącym pośrodku główki i średniej wielkości rondem). Jeśli chodzi o ikony mody to absolutnie nie możemy pominąć szpilek .( Kobiece stopy ubrane w zmysłowość). Legenda głosi, iż Katarzyna Medycejska , z okazji swojego ślubu z księciem Orleanu w roku 1533 włożyła wysokie obcasy, żeby zrekompensować sobie wzrost. Inne królowe ( Maria Tudor czy też Maria Antonina) tez zdecydowanie nie mogły im się oprzeć. Narodziny samej szpilki datuje się na lata 20, XX wieku. Historycy mody spierają się, która marka odpowiada na spopularyzowanie tego obuwia. Nie sposób tu nie wspomnieć o Manolo Blahniku, który zrewolucjonizował ten typ obcasów, przeobrażając je w prawdziwie dzieła sztuki. Do jego wiernych wyznawczyń należą np. Madonna czy też Kylie Minogue.

 

Przeglądając album poszerzymy również wiadomości na temat wygodnych balerinek, kurtce puchowej Monckler, poznany barwy i wzornictwo apaszek Hermesa, czy też wdrożymy się w firmę Lacoste. Opracowanie zawiera mnóstwo, bardzo ciekawych, historycznych już fotografii. Czy czarno-białe czy też kolorowe świetnie wprowadzają nas w omawiany temat , powodując, że chciałoby się ich zdecydowanie więcej. Można siedzieć godzinami przeglądając je, a i tak za każdym razem dostrzeżmy na nich coś nowego. Omawiana pozycja nie jest absolutnie tylko dla fanów mody. Jeśli potraktujemy ją jako historię przedmiotów naprawdę zainteresuje wielu czytelników. Mnie zawojowała kompletnie. Polecam!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!