Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Dict.Com - Internetowy Słownik

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Dict.Com - Internetowy Słownik | Autor: Opracowanie Zbiorowe

Wybierz opinię:

LadyBoleyn

Ile razy każdy z nas podczas odrabiania lekcji korzystał z informacji zawartych w internecie? Ale jak często dochodziło do sytuacji, że nie mieliśmy ochoty szukać znaczenia wybranego słowa w słowniku, używając wirtualnych pomocy naukowych? Technologia powoduje, że stajemy się coraz bardziej wygodniccy, przestając tracić czas na rzeczy, które niegdyś wydawały się być katorgą. Teraz wystarczy jedynie znaleźć odpowiednią stronę, która pozwoli nam odpowiedzieć na wszelkie trudne pytania, powodując, że niemalże natychmiastowo kończymy zlecone nam zadanie. Oczywiście, są plusy i minusy tego typu rozwiązań, aczkolwiek w dzisiejszym biegu, każdy moment jest dobry na to, by poświecić czas przyjemnościom, a nie wertowaniu kolejnych opasłych tomów... Niezwykłą pomocą dla tych, którzy cenią sobie bezpłatne internetowe słowniki, okaże się być http://Dict.com, powstały dzięki wydawnictwu językowemu Lingea.

 

Gdy wejdziemy na wyżej podaną przeze mnie stronę, wyświetli się nam prosta wyszukiwarka, w której należy podać język, w jakim wpisujemy hasło, szukaną frazę oraz wybrać słownik najbardziej nas interesujący. A warto wspomnieć, że wybór mamy niemały, bowiem Dict.com pozwala nam poznać znaczenie wybranych wyrazów w aż 24 językach świata... Słownik bez wątpienia będzie wspaniałą pomocą przy poszukiwaniu odpowiedzi na każde poliglotyczne pytanie, bowiem każdy z języków posiada 20 tysięcy haseł, prezentujących różne znaczenia wyrazów. Nie brakuje również cennych informacji gramatycznych czy też przykładów użycia popularnych zwrotów. Osobiście dla mnie przydatny okazał się być zapis poprawnej wymowy i zapis audio najpopularniejszych języków (m.in. hiszpański, niemiecki i angielski), co pomogło mi zaznajomić się nie tylko z pisownią słów, ale też i ich brzmieniem. Dzięki tej pomocy autorstwa załogi wydawnictwa Lingea, poznawanie języka obcego staje się ciekawe, a my sami poszerzamy naszą wiedzę, doskonaląc swoje zdolności oraz spotykając się z nowymi wyrażeniami.

 

Myślę, że http://Dict.com okaże się być przede wszystkim nie lada gratką dla uczniów, którzy nie przepadają za przepadłymi tomami słowników, zawierających wyrażenia z języków obcych. ;) Jednakże będzie również doskonałym źródłem informacji dla tych, którzy pragną upewnić się, co do znajomości wybranych wyrażeń, czy też poznawać nowe wyrazy, jakie pomogą im chociażby w rozmowie za granicą czy podczas konwersacji ze znajomymi, pochodzącymi z innego kraju. Materiał, jaki posiada wyżej wspomniana strona, jest naprawdę spory oraz nie pozwala na to, aby jakakolwiek nieznana nam fraza pozostała bez żadnego wytłumaczenia. Należy pochwalić również funkcjonowanie internetowego słownika od strony wizualnej, ponieważ jego szata graficzna jest wręcz bajeczna oraz w sposób niesamowity zachęca do wykorzystania prostej wyszukiwarki.

 

Osobiście na pewno niejednokrotnie skorzystam z http://Dict.com i będę polecać moim znajomym korzystanie z tego bezpłatnego źródła językowych informacji, które na pewno jest bardziej wiarygodne aniżeli inne internetowe słowniki. Zapraszam do zapoznania się z tą stroną oraz odkrywania nieznanego słownictwa, które wcześniej czy później będzie dla nas pomocą i podporą w najmniej spodziewanej sytuacji. ;)

 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial