Okładka wydania

Everlasting Tom 1 Przebudzenie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Everlasting Tom 1 Przebudzenie | Autor: Anna Atras

Wybierz opinię:

Wasia

Anna Atras jako pisarka zadebiutowała książką "Everlasting. Przebudzenie część pierwsza". Jest to historia opowiadająca o miłości dwojga bardzo młodych ludzi, w której autorka przemyciła elementy autobiograficzne.

 

Do miejscowości, w której mieszka Anka przyjeżdża Mateusz wraz z resztą drużyny, by przygotować się do zawodów w Kopenhadze. Bohaterka początkowo jest bardzo nieśmiała w relacjach ze sportowcem, jednak bardzo dobrze czuje się w jego towarzystwie. Chłopak wie, że Anka jest bardzo wyjątkową dziewczyną i traktuje ją jak księżniczkę. Myślę, że każda dziewczyna chciałaby się czuć tak jak Anka. Jak się okazuje Mateusz zna już dziewczynę od dawna. Poznał ją na początku swojej nauki tantry. Ich związek rozwija się w oszałamiającym tempie. Młodzi spędzają ze sobą bardzo dużo czasu, mają wspólne zainteresowania i mają podobną sytuację rodzinną. Bohater bardzo kocha dziewczynę, jest o nią bardzo zazdrosny i skoczyłby za nią w ogień. Para bardzo poważnie traktuje swój związek. Mateusz został zaakceptowany przez rodzinę Anki, jej matka wręcz go ubóstwia, pozwala jechać z nim swojej córce do Gdyni na kilka dni, a z zostawaniem na noc chłopak nie ma najmniejszych problemów. Dziewczyna tak samo pozytywnie została zaakceptowana w domu swojego ukochanego.

 

Ania należy do tego grona dziewczyn, które nie mogą się opędzić od chłopaków, dlatego po wyjeździe Mateusza na zawody jej przyjaciółka wraz ze znajomym wspierają ją, by czasami nie popełniła żadnej głupoty.

 

Jednak szczęście odwraca się od Anki w niespodziewanym czasie, w niespodziewanym miejscu i w niespodziewanych okolicznościach, i bez jej winy...

 

Książka jest głównie o problemach młodzieży, ale myślę, że każdy czytelnik znajdzie w niej coś dla siebie. Rodzic może wczuć się w relacje między Anką i jej mamą lub między Mateuszem a jego ojcem. Młodzież może znaleźć odpowiedź na nurtujące ją pytania, np. czy warto czekać z tym swoim pierwszym razem, czy udany seks gwarantuje doskonały związek, kim jest prawdziwy przyjaciel, czy trzeba dopasować się do otoczenia, czy warto mimo wszystko pozostać sobą. Jak można zauważyć książka niesie w sobie bardzo dużo wartości, które są bardzo ważne w obecnym wieku, w którym postęp świata jest zauważalny z dnia na dzień.

 

A czy książka dotrze też do reszty czytelników? Jestem o tym święcie przekonana, bo z własnego doświadczenia mogę stwierdzić, że czyta się ją z zapartym tchem i nie można się od niej odciągnąć. Jest to głównie zasługa stylu, jakim posługuje się autorka. Jest on lekki, zrozumiały, dostępny dla każdego. Ma wiele walorów, m.in. autorka wprowadza do książki humor, np. kuszenie Mateusza przez Anię. Nie wspomnę już o zapiskach snu, które wprowadzają do utworu elementy tajemniczości, grozy i przenoszą czytelnika w inny świat, chciałoby się rzec zaczarowany, odległy, który nie istnieje w naszym wymiarze. . Niestety, sny okazały się rzeczywistością- dość bolesną dla bohaterki.

 

Uważam, że książka Anny Atras jest przepiękną. Bardzo dobrze się ją czyta i wnosi wiele do życia czytelnika. Poprzez słowo autorka „leczy" społeczeństwo, które gdzieś błądzi i nie może się odnaleźć. Czytelnik oprócz relaksu przy dobrej książce otrzymuje od autorki terapię, ponieważ książkę odbieram jako swoisty balsam dla duszy. Myślę, że książka jest przepiękna. Ma tylko jeden minus. Otóż kończy się w nieodpowiednim momencie, dlatego z niecierpliwością czekam na drugą część.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto