Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Rozmównik Polsko-Niemiecki

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 4 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Rozmównik Polsko-Niemiecki | Autor: Praca Zbiorowa

Wybierz opinię:

LadyBoleyn

Moje pierwsze spotkanie z niemieckim nastąpiło w pierwszej klasie gimnazjum, kiedy to uczniowie otrzymali propozycję uczęszczania na nieobowiązkowe lekcje tego języka. Jak to zwykle bywa, brak przymusu rzadko idzie w parze z nauką i aktywnym zdobywaniem wiedzy, przez co po trzech latach chodzenia na zajęcia, umiem jedynie się przedstawić i powiedzieć o moich zainteresowaniach, co raczej nie jest wynikiem godnym pochwały. Przyznam, że gdy trafiłam do liceum zaczęłam żałować, że nie wykorzystałam szansy na poznanie języka, jaki staje się coraz bardziej wymagany w praktycznie każdym miejscu. Szczególnie, ucząc się francuskiego, jaki miałam już obowiązkowy w szkole średniej, rozpaczałam, że dostatecznie nie poznałam niemieckiego, mimo, iż w porównaniu z francuskim był wręcz bajecznie łatwy. Niedawno rozpoczęłam intensywną naukę za sprawą pomocy naukowej autorstwa zespołu redakcyjnego wydawnictwa Lingea – „Rozmównik polsko-niemiecki".

 

Ta pozycja bez wątpienia różni się od innych książek, służących do nauki języka niemieckiego. Otóż „Rozmównik" nie jest podzielony tematycznie, tak, by jego posiadasz mógł odnaleźć daną frazę w wybranym dziale. W tym przypadku potencjalny uczeń odnajduje interesujące go słowo przewodnie w naszym rodzimym języku, a następnie poszukuje zdania, jakie może wypowiedzieć we wskazanym języku obcym. Szczerze powiedziawszy można wskazać plusy i minusy tego typu innowacji, lecz muszę przyznać, że w większości przypadków taki układ się sprawdza. Atutem tej pozycji naukowej jest fakt, iż przy każdym haśle kluczowym występuje wiele zdań, dlatego też prawdopodobieństwo odnalezienia szukanej przez nas frazy jest naprawdę duże. Zespół redakcyjny wydawnictwa Lingea przygotował aż 1 500 słów kluczowych oraz 13 tysięcy idiomów, jakie przydadzą się zarówno do nauki niemieckiego, jak i też podczas rozmowy z obcokrajowcami. Przedstawione zwroty dotyczą najczęstszych sytuacji, jakie nas dotykają, dlatego też są bardzo pożyteczne i warte zapamiętania. Dodatkowo, gdy przejdziemy do drugiej części tejże publikacji, która obejmuje gramatykę, z łatwością sami przekształcimy niektóre zdania, w taki sposób, by pasowały do sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Początkowo ubolewałam nad tym, że autorzy rozmówek nie przygotowali zapisu wymowy poszczególnych fraz. W publikacji znajduje się jednak wytłumaczenie, w jaki sposób wymawiamy poszczególne litery, co zostało przedstawione na konkretnych przykładach. Po przemyśleniu tej kwestii, doszłam do wniosku, iż tego typu forma nauki lepiej wpływa na wiedzę czytelnika, bowiem on sam musi zapamiętać zasady i skrupulatnie się ich trzymać. Pomimo moich początkowych obiekcji, gdy tylko zaznajomiłam się z poszczególnymi regułami – żaden wyraz nie był już dla mnie trudny, co świadczy o tym, że ten redakcyjny pomysł jest wręcz kapitalny.

 

„Rozmównik polsko-niemiecki" to idealna pozycja dla tych, którzy chcą nauczyć się języka naszych sąsiadów w bardzo szybki i przyjemny sposób. Praca z tą publikacją wymaga ogromnej uwagi ze strony czytającego, lecz śmiało mogę powiedzieć, że warto poświecić kilkanaście dni na zapoznanie się z tym rozmównikiem, bowiem efekt jest piorunujący. Polecam, aby najpierw zaznajomić się z częścią gramatyczną, w której poznajemy wszelkie zasady, występujące w języku niemieckim, niezbędne do przeprowadzenia poprawnej rozmowy. Natomiast później zachęcam do nauki poszczególnych wyrazów, których jest multum w głównej części materiału. Dzieło autorstwa zespołu redakcyjnego wydawnictwo Lingea zasługuje na szczególną uwagę, głównie dlatego, iż widać, że zostało stworzone z myślą o czytelniku, który dopiero zaczyna swoją przygodę z językiem. Wszelkie gramatyczne aspekty zostały wyjaśnione w logiczny i przejrzysty sposób tak, że nawet ci, którzy wcześniej nie spotkali się z tym językiem, nie powinni mieć problemu z przyswojeniem zawartej treści. Dodatkowo przedstawione rozmówki dotyczą wielu życiowych aspektów, pozwalając na zdobycie cennego słownictwa w każdej dziedzinie codzienności.

 

Na koniec dodam ciekawostkę, iż „Rozmówki" rozpoczyna się od frazy: „A może pójdziemy na piwo?". Nie wiem, czy to dzieło przypadku, jednak w ten sposób zespół redakcyjny poprawił humor zarówno mój, jak i moich współlokatorów. ;)

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial