Okładka wydania

Wietrzne Marzenia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wietrzne Marzenia | Autor: Wojciech Szlęzak

Wybierz opinię:

Katee

Jeśli macie akurat ochotę na coś lekkiego i niezobowiązującego, na coś co odciągnie waszą uwagę od szarych deszczowych dni i wpłynie na poprawę humoru oraz pozwoli wam, choć na chwilę, zapomnieć o problemach polecam wam książkę Wojciecha Szlęzaka pt. „Wietrzne marzenia".

 

Przemysław Sikora to dwudziestoletni, młody mężczyzna żyjący z głową w chmurach. Mieszka z trójką przyjaciół w jednej z wielu niczym nieróżniących się od siebie kamienic w Katowicach, nie ma większych planów i ambicji. Przemek nie poszedł na studia, nie ma dobrze płatnej pracy, a jego głowę zaprząta tylko jedno wielkie marzenie, do którego realizacji wciąż dąży. Otóż nasz bohater marzy o tym by latać szybowcem, dlatego wytrwale zbiera pieniądze na kurs instruktażu łapiąc się różnych, momentami dość dziwacznych, zajęć. Galeria postaci jaką przy tym poznaje jest wręcz zadziwiająca, jedni budzą większą sympatię inni mniej.

 

Jednymi z najciekawszych bohaterów, jednocześnie będących częścią lektury, są wcześniej już wspomniani przyjaciele.

 

Marcin co rusz wpada na pomysły otwarcia nowych, genialnych biznesów, mających przynieść rewelacyjne zyski, w rzeczywistości kończących się wielką klapą.

 

Ania, niezwykle kochliwa i uczuciowa, co chwila zmienia obiekty westchnień, wylewając przy tym hektolitry łez nieszczęśliwej miłości.

 

Tomek pasjonat nauki i wynalazca, ciągle eksperymentuje, a w swoim pokoju stworzył nawet małe laboratorium.

 

Przyjaciele, pomimo dobrych intencji, częściej pakują Przemka w kłopoty niż mu pomagają, ale to dzięki nim jego życie nabiera barw.

 

„Wietrzne marzenia" to opowieść o sile pragnień, marzeniach oraz dążeniu do ich realizacji.

 

Czym byłoby życie bez marzeń? Chyba każdy z nas czegoś pragnie, coś chciałby osiągnąć, coś mieć. Ilu z nas dąży do realizacji tych pragnień, a ilu tylko poprzestaje na fantazjach?

 

Wojciech Szlęzak w swojej debiutanckiej książce pokazuje nam jak ważna jest chęć realizacji marzeń, to w jaki sposób do czegoś dążymy wpływa na nasz charakter, kształtuje osobowość i postawę. Nie osiągnięcie celu staje się naszym sukcesem, a to w jaki sposób tego dokonaliśmy i co dzięki temu zyskaliśmy.

 

Imając się przeróżnych zajęć Przemek zyskał doświadczenie, którego nie zdobyłby siedząc w domu i oglądając telewizję, nie spełnił tylko swoich marzeń, ale zdobył coś równie, jak i nie bardziej cennego. Zyskał sprawdzonych znajomych i przyjaciół oraz przekonał się, że jeśli dąży się do czegoś wytrwale to sukces, wcześniej czy później, jest nieunikniony. Nie wystarczy tylko czegoś chcieć, silne pragnienia samoczynnie nie wpłyną na realizację marzeń, trzeba wytrwale dążyć do celu, czasami kosztem ciężkiej pracy oraz wielu wyrzeczeń.

 

„Wietrzne marzenia" to również historia o miłości i przyjaźni, dojrzewaniu i kształtowaniu swojej świadomości. Obserwujemy jak główny bohater z dzieciaka żyjącego z głową w chmurach staje się rozważnym, dojrzałym mężczyzną świadomym swoich wartości i potrzeb.

 

Mogłoby się wydawać, że tematy poruszane przez autora są dość poważne, jednak bez obaw. Autor stworzył zabawną, lekką opowieść, która równocześnie daje wiele do myślenia. Perypetie Przemka i jego przyjaciół śmieszą, ale też i wzruszają, być może nie jeden z czytelników odnajdzie w tej niezwykłej czwórce część siebie samego.

 

Lekka, optymistyczna książka z przesłaniem i głębszą myślą ukrytą w tle, pozostaje mi tylko życzyć, nam wszystkim, więcej tak udanych debiutów.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial