Okładka wydania

Geniusz Kuba Plan Doskonały

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 4 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Geniusz Kuba Plan Doskonały | Autor: Ute KrauseSabine Zett

Wybierz opinię:

Katee

W księgarniach można znaleźć wiele pozycji przeznaczonych specjalnie dla dzieci w wieku szkolnym. Książki takie zazwyczaj w lekki i zabawny sposób poruszają ważne tematy, z którymi dzieciaki borykają się na co dzień.

 

„Geniusz Kuba" to kolejna seria dla młodzieży wydana nakładem wydawnictwa „Nasza Księgarnia". W tej chwili w księgarniach można znaleźć dwie części przygód sympatrycznego chłopca.

 

Głównym bohaterem książki, jak sam tytuł wskazuje, jest Kuba, uczeń klasy szóstej, szkoły podstawowej. Kuba żyje w świecie fantazji, w swoich marzeniach jest najmądrzejszym i najfajniejszym chłopakiem w szkole. Niestety rzeczywistość wygląda trochę inaczej, do miana najpopularniejszego ucznia wiele mu brakuje, a nasz bohater zamiast koncentrować się na nauce wciąż myśli o tym jak spełnić swoje marzenia.

 

Zdarza się, że chłopiec bywa złośliwy, zarówno dla nauczycieli jak i kolegów z klasy. Zdaje się być zupełnie nieświadomy tego, że nie tędy drogą i będąc łobuziakiem miana superbohatera nie zdobędzie.

 

Chociaż tym razem w szkole zaczyna dziać się coś ciekawego i wydaje się, że Kuba znajduje się coraz bliżej upragnionego celu. Na lekcjach pojawia się nowy nauczyciel historii, który wygląda i zachowuje się dość nietypowo. Kuba wraz ze swoim najlepszym przyjacielem bez chwili wahania stwierdzają, że Pan Torres jest jednym z superagentów mającym w ich szkole do wykonania misję specjalną. Chłopcy chcą odkryć co takiego dzieje się na zapleczu ich nudnej szkoły, równocześnie pragną zostać pomocnikami Pana Torresa. Niebezpieczne życie pełne przygód to to czego chyba pragnie każdy chłopiec w wieku szkolnym. Gdyby jeszcze plotka o ich tajnej misji rozprzestrzeniła się po szkolnym korytarzu to upiekli by dwie pieczenie na jednym ogniu, nieśmiertelna sława i popularność gwarantowana.

 

Kubę i jego przyjaciela czeka szereg zabawnych wydarzeń, które niekoniecznie wpłyną na ich pozycję w szkolnej hierarchii. Co z tego wyniknie? Zapraszam do lektury. Dobra zabawa gwarantowana.

 

Sądzę, że nie jeden uczeń szkoły podstawowej może utożsamiać się z bohaterem książki Sabine Zett.

 

Któż z nas nie chciał być najpopularniejszą osobą w szkole? Mieć masę przyjaciół i być rozchwytywanym na każdym kroku? Czyż nie są to typowe marzenia młodzieży w wieku szkolnym? To nie nauka jest wtedy najważniejsza, a oceny schodzą na dalszy plan, najważniejsza staje się opinia i miejsce zajmowane w szkolnym szeregu. Teraz pewnie nie jednemu z nas wyda się to śmieszne, ale prawda jest taka, że chęć osiągnięcia sławy i popularności, wyjścia z tłumu i stanięcia poza szeregiem zwykłych szaraczków spędza sen z powiek nie jednemu uczniowi szkoły podstawowej :)

 

Czy książka spodoba się dzieciom? Ma szansę wybicia się spośród innych dzieł o podobnej tematyce?

 

Myślę, że tak. Zabawna z lekką nutą tajemnicy, jest doskonałą lekturą dla niejednego znudzonego nauką malucha, może stać się przy tym bodźcem do późniejszego zamiłowania do kryminałów.

 

„Geniusz Kuba" jest książką z ukrytym przesłaniem. Bystry dzieciak podczas lektury powinien zrozumieć, że gonienie za sławą i popularnością nie jest wcale czymś fajnym, momentami prowadzi do śmiesznych sytuacji i zamiast superbohaterem człowiek staje się obiektem nieustannych drwin. Zdecydowanie lepiej skoncentrować się na nauce i dzięki temu zyskać uznanie większości niż bez zastanowienia i głębszego planu pędzić za marzeniami i dać się ponosić w świat fantazji.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto