Paradise Kiss Tom 1

Opis:

 

Joan

Ai Yazawa jest jedną z najbardziej poczytnych autorek japońskiego komiksu w Polsce (a może i w Europie). Jej najbardziej znanym dziełem jest Paradise Kiss, w kręgach fanów zwany potocznie ParaKiss. W Polsce po raz pierwszy ukazał się w 2003 roku, nakładem wydawnictwa Waneko. Całość komiksu zamyka się w pięciu tomach, przetłumaczonych w dziesięciu językach świata.

 

 

Co wyróżnia komiksy autorstwa Yazawy spośród innych? Przede wszystkim styl – jej kreska jest delikatna, a zarazem nadaje postaciom nieco groteskowy wygląd – przez co stała się charakterystyczna dla mang tej autorki. Wystarczy spojrzeć na okładkę, żeby poznać styl Yazawy. Wzrok przyciągają również kolorowe okładki kolejnych tomów.

 

Fabuła skoncentrowana jest wokół nastoletniej uczennicy prestiżowego liceum – Yukari , która nie przejawia ochoty do nauki, co jest przyczyną spięć między nią a rodzicami. Jej sytuacja materialna również pozostawia wiele do życzenia. Kiedy dwójka ekscentrycznych znajomych z liceum proponuje jej współpracę w charakterze modelki, dziewczyna stanowczo odmawia. Poza brakiem chęci do zgłębiania wiedzy, brak jej również zdolności interpersonalnych. Postawa jaką reprezentuje dziewczyna jest typowa dla japońskich komiksów – w każdym z nich znajdziemy bohatera, który na pozór zamyka się w swoim własnym świecie, nie dopuszczając do siebie innych ludzi, gdy jednak dochodzi do konfrontacji między bohaterem a ludźmi z zewnątrz, często owocuje to diametralną przemianą wewnętrzną. Podobnie jest i w tym przypadku – początkowo niechętna na współpracę Yukari pod przymusem zgadza się na nią, zostaje modelką. W efekcie z zamkniętej w sobie, cichej dziewczyny, przeistacza się w pięknego łabędzia.

 

Oprócz postaci głównej, uwagę czytelnika zwracają również postaci poboczne – różowo włosa Miwako, ekscentryczna Isabella, punk Arashii i intrygujący, tajemniczy George.

 

Komiks polecam nie tylko wielbicielom japońskich mang, ale także tym, których fascynuje świat mody i zawód projektanta. Znajdą się tutaj zarówno ciekawostki z japońskiego świata mody, jak i wskazówki dla przyszłych projektantów, a wciągająca fabuła dopełni dzieła.

 

Paradise Kiss doczekało się swojej wersji animowanej oraz filmowej. Anime po raz pierwszy ukazało się w 2005 roku, film live-action w 2011.

 

Opis Wydawcy

O Wydawnictwie:

Wydawnictwo Waneko rozpoczęło swoją działalność rynkową w 1999 r. Zajmuje się głównie tłumaczeniem i rozpowszechnianiem komiksu japońskiego wśród fanów w Polsce. W Japonii komiksy nie są adresowane głównie do najmłodszych czytelników, często jest wręcz odwrotnie, dlatego każdy fan znajdzie tutaj różnorodne i ciekawe propozycje czytelnicze. Dla zainteresowanych – pod patronatem wydawnictwa Waneko działa również sklepik internetowy z najróżniejszymi japońskimi gadżetami oraz komiksami.

 

*******

Seria obejmuje natępujęce tomy:

 

Paradise Kiss # 01

Pierwszy tom zabawnej mangi, opowiadającej o losach pilnej uczennicy, Yukari Hayasaki, która z dnia na dzień zostaje modelką! W jej do tej pory nudne życie wkracza plejada nietuzinkowych postaci ze świata mody

 

Paradise Kiss # 02

W tomie 2 Yukari coraz więcej czasu spędza z nowymi kolegami z grupy "ParaKiss". Zauroczenie Georgem nie pozwala jej skupić się na nauce. Gdy zaczyna zaniedbywać przygotowania do egzaminów, dochodzi do poważnego konfliktu z matką... I wtedy Hayasaka, którą coraz bardziej interesuje świat mody, zadaje sobie pytanie: czy nie nadszedł czas, aby wybrać inną drogę, niż ta, której pragnie dla niej matka?

 

Paradise Kiss # 03

Yukari Hayasaka zamierza się usamodzielnić po odejściu z domu. Rzuca szkołę. Chciałaby dostać pracę w agencji modelek, jednak jest mały problem... aby została zatrudniona potrzebna jest zgoda jej matki, z którą Yukari właśnie się pokłóciła. Dziewczyna postanawia przekonać matkę, że praca modelki to właśnie to, co chciałaby robić w przyszłości, tym bardziej, że jej romans z Georgem powoli nabiera rumienców... Problemy ma także Miwako. Arashi dowiaduje się o jej spotkaniach z Tokumorim... Mimo, że nie są to klasyczne randki, Arashi jest bardzo zazdrosny.

 

Paradise Kiss # 04

Zbliża się pokaz mody. Cała grupa ParaKiss pracuje intensywnie nad suknią. W międzyczasie czeka ich niespodziewane przykre utrudnienie. Stosunki między Yukari i Georgem układają się dobrze. Yukari postanawia mimo wszystko wrócić do szkoły i intensywnie nadrabia zaległości.

 

Paradise Kiss # 05

Ostatni tom z tej serii. Pożegnamy się w nim z bohaterami. Dowiemy się czy przetrwają związki Arashiego z Miwako i George'a z Yukari oraz czy Hayasaka zostanie sławną modelką?

 

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Okładka wydania:

Paradise Kiss Tom 1

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Ai Yazawa
 • Rysunek: Ai Yazawa
 • Tłumaczenie: Aleksandra Watanuki
 • Wydawnictwo: Waneko
 • Rok Wydania Polskiego: 2003-2004
 • Rok Wydania Oryginału: 1999-2003
 • Tytuł Oryginału: ParaKiss / パラダイス・キス
 • Tytuł Serii: Paradise Kiss
 • Wydawca Oryginalny: Shodensha
 • Liczba Tomów: 5
 • Rodzaj: Przygodowe
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 186
 • Oprawa: Miękka
 • Dystrubucja: 1
 • ISBN: 83-88272-69-1
 • Wydanie: I
 • Papier: Offsetowy
 • Druk: Czarno-biały
 • Ocena: 4/5

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!