Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Myszka Miki. Straszna Wyspa. Niesamowita Przygoda Myszki Miki

Opis:

Uleczkaa38

   Moje szczególnie ważne miejsce w sercu miłośnika disnejowskich komiksów zajmują te oto pozycje, które przedstawiają doskonale nam znanych bohaterów - na czele z Myszką Miki, w rolach detektywów. To właśnie te komiksy oferują bowiem znakomite połączenie zabawnej przygody z klimatycznych kryminałem, które zachwyca tak najmłodszych, jak i starszych czytelników. I dlatego z tym większą przyjemnością powitałam w swych rękach album pt. „Myszka Miki. Straszna Wyspa. Niesamowita przygoda Myszki Miki”, który ukazał się właśnie w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Egmont.

 

 Jako słowo się rzekło, Miki Goofy i Donald stają ponownie na zawodowej ścieżce bycia detektywami, którzy to starają się rozwikłać niezwykle skompilowane, tajemnicze sprawy. Najnowsza z nich dotyczy odnalezienia zaginionego archeologia - doktora Pepperminta. Ten miał udać się bowiem gdzieś na południowe morza..., w poszukiwaniu skarbu! I tak też nasi dzielni detektywi udają się jego śladem, docierając po wielu trudach do pewnej tajemniczej, niepokojącej, dzikiej wyspy. Bardzo szybko okaże się jednak, że z kolei ich tropem podąża ktoś jeszcze...

 

 Autorem tego komiksu jest Alexis Nesme - cenionym i doświadczony, francuski artysta. I doświadczenie to widać tu zarówno na polu scenariusza, jak i ilustracji, gdy oto z jednej strony mamy porywającą, wypełnioną akcją, przygodą i klimatem rodem z filmów o Indianie Jonesie - fabułę..., zaś z drugiej obrazujące ją ilustracje, które są po prostu piękne. Efektem jest album, który zachwyca w absolutnie każdym względzie, oferując tym samym nie tylko wszystko to, co w kreskówkach Disneya było i zawsze będzie najlepsze, ale też i ukazując to w bardzo nowoczesnej, współczesnej postaci, co również warto docenić.

 

 Jak już wspominałam - fabularnie jest tu bardzo dobrze, gdy oto poznajemy okoliczności podjęcia się śledztwa przez nasze detektywistyczne trio, następnie odbywamy u jego boku wyprawę na straszliwą wyspę, by tam oddać się poszukiwaniom naukowca, które zaprowadzą nas i ich do ukrytego skarbu. Oczywiście jest i pewien, skądinąd znany nam dobrze antagonista, który również ma chęć na ukryte na wyspie bogactwa. I jest to niezwykle dynamiczna, wielokrotnie zaskakująca, klimatyczna oraz przezabawna relacja, którą dodatkowo cechuje to, że jest ona w pełni bezpieczną dla dziecięcego odbiorcy.

 

 Piękne krajobrazy, niezwykłe tajemnice wyspy i prowadzące w jej głąb zagadkowe tunele - to tylko kilka z elementów tej komiksowej rzeczywistości, które urzekają nas od pierwszych chwil, a przecież jest tu jeszcze i morski widok, czy nawet coś jakby z magii. W tej rzeczywistości mamy zaś równie intrygujących bohaterów - na czele z dzielnym i sprytnym Mikim, nieco zagubionym ale i poczciwym Goofym oraz zawsze „w gorącej wodzie kąpanym” Donaldem, który przez to pakuje się w kłopoty, ale niezmiennie w uroczym stylu potrafi się z nich wykaraskać. Oczywiście są i nowe, równie ciekawe postacie, które przyjdzie nam tu poznać.

 

 Piękne - jak już wspominałam powyżej, są ilustracje tego komiksu, których to autorem jest również sam Alexis Nesme. To bardzo malownicze, pociągnięte płynną kreską, jak i przy tym bardzo nowoczesne w swej postaci rysunki, które kojarzą się tyleż z animacją, co i komputerowymi grami. To też sprawia, że nasi ulubieni bohaterowie wyglądają tu być może nieco inaczej względem tego, do czego zdążyliśmy się przyzwyczaić, ale z pewnością jest równie okazale i barwnie. To także dbałość o najmniejszy szczegół, bardzo dobre kadrowanie oraz bogactwo kolorów, dzięki którym prezentowane tu krajobrazy dzikiej natury jawią się naprawdę wyjątkowo. 

 

 Nieważne, ile macie lat - 8, 30, czy też 65..., komiks ten okaże się dla was znakomitą rozrywką i przyjemnie spędzonym czasem w towarzystwie Mikiego i spółki, którzy to wyruszają w podróż ku przygodzie. To wielkie emocje, moc uśmiechu, sposobność podziwiania przepięknych ilustracji oraz ciekawe spostrzeżenia względem tak, jak  - głównie wizualnie, zmienia się ta disnejowska, komiksowa rzeczywistość. Najważniejszą jest jednak dobra zabawa, której uświadczymy tu mnóstwo.

 

 Komiks pt. „Myszka Miki. Straszna Wyspa. Niesamowita przygoda Myszki Miki”, to świetna rzecz. To wspaniała fabuła, znakomita kreacja postaci i bajkowego miejsca akcja, piękne ilustracje oraz humor, który rozbawi nawet największego ponuraka. Sięgnijcie po ten tytuł – polecam.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Myszka Miki. Straszna Wyspa. Niesamowita Przygoda Myszki Miki

Additional Info:

 • Scenariusz: Alexis Nesme
 • Rysunek: Alexis Nesme
 • Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2024
 • Tytuł Serii: MYSZKA MIKI
 • Gatunek: Komiksy
 • Liczba Stron: 56
 • Oprawa: Twarda
 • Papier: kredowy
 • ISBN: 9788328166400
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 49,99 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial