Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Rodzina Borsuków I Lisów Przedstawia: Drzewa. Tom 2

Opis:

Uleczkaa38

  Najwyższa pora na kolejne spotkanie z przesympatycznymi bohaterami bajkowej serii komiksowej „Rodzina Borsuków i Lisów przedstawia”, którą to możemy cieszyć się w naszym kraju za sprawą Wydawnictwa Egmont. Oto bowiem ukazała się najnowsza i zarazem druga już część tego cyklu - album pt. Drzewa, którego to strony wypełnia przygoda, humor, moc wiedzy o świecie przyrody  oraz piękna lekcja życia. Zapraszam was do poznania recenzji tej pozycji.

 

 Jako słowo się rzekło, o drzewach będzie to opowieść. Zaś punktem wyjścia do niej będzie grzybobranie z udziałem doskonale znanych nam bohaterów - Borka, Szperaczka i Róży. To właśnie podczas tej  przechadzki zainteresują się oni pięknem, naturą i rolę drzew, jaką pełnią one w lesie. Pomoże im w tym Pan Borsuk, który wyjawi im wiele ciekawostek na temat drzew i ich budowy, a chwilę potem i Pani Lisica, która z kolei wyjaśni maluchom to, jak wiele dobrego dają liście. Oczywiście to tylko wstęp do jeszcze bardziej intrygującej relacji...

 

 Brigitte Luciani - scenarzystka niniejszego komiksu, skupia tym razem uwagę dziecięcego czytelnika na przyrodzie, a dokładniej rzecz ujmując na tytułowych drzewach. Posłuży jej ku temu opowieść o kolejnych losach i przygodach naszych sympatycznych bohaterów, którzy uczą się tyleż emocji, co i właśnie świata otaczającej ich natury. To wspaniała lekcja, podparta humorem, ciepłymi emocjami i rzecz jasna wspaniałymi, niezwykle malowniczymi ilustracjami.

 

 Spacery po lesie, zabawy liśćmi, zbieranie grzybów... - to tylko wstęp do wspaniałych relacji borsuczego taty i lisiej mamy, którzy dzielą się z dziećmi swoją wiedzą o budowie drzew, roli liści i korzeni, sposobie ich zasiewania oraz ochronie, jakie dają one zwierzętom w lesie. To pouczająca, idealnie dostosowana do wieku dziecięcego odbiorcy i naprawdę interesująca historia, której idealnym dopełnieniem będzie wspólna wyprawa do lasu - niezależnie od tego, jaką mamy akurat porę troku.

 

 Eve Tharlet opatrzyła zaś ten komiks wspaniałymi, pięknymi, niezwykle malowniczymi rysunkami, które przywodzą na myśl akwarelowe prace, tworzone przez dzieci. To lekka i prosta kreska, zauważalny humor, dbałość o szczegóły, dobre kadrowanie ora ładne, nieco bardziej pastelowe kolory, które idealnie pasują do klimatu tej relacji. Do tego warto docenić jakość wydania tej pozycji - duży format, twarda oprawa, przejrzysty układ oraz dobry papier.

 

 Komiks ten spełnia dwie, równie ważne funcie – bawi i edukuje. Za zabawę odpowiada tu oczywiście porcja kolejnych przygód połączonej rodzinki lisków i borsuków, którzy rozumieją się coraz lepiej, troszczą się o siebie, jak i wspólnie odkrywają piękno i magię świata. Za edukacje służy zaś tu wspaniała lekcja przyrody, z której to dziecko dowie się o drzewach absolutnie wszystkiego tego, co jest dla jego wieku najważniejszym i niezbędnym. I powtórzę raz jeszcze to, że właśnie takie bajki lubię najbardziej.

 

 Spotkaniem z komiksową opowieścią „Rodzina Borsuków i Lisów przedstawia. Drzewa”, to czas znakomitej rozrywki przedniej zabawy, wielkich emocji i doskonałego humoru, gdyż za sprawą komediowej warstwy tej historii nie sposób się nie uśmiechać raz za razem. To wszystko sprawia, że możemy cieszyć się kolejną udaną odsłoną tej serii, która z pewnością jeszcze wielokrotnie nas sobą pozytywnie zaskoczy.

 

Na tę chwilę gorąco zaś polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten komiks – naprawdę warto to zrobić.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Rodzina Borsuków I Lisów Przedstawia: Drzewa. Tom 2

Additional Info:

 • Scenariusz: Brigitte Luciani
 • Rysunek: Eve Tharlet
 • Tłumaczenie: Marek Puszczewicz
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Tytuł Serii: MÓJ PIERWSZY KOMIKS 5+
 • Gatunek: Komiksy, Komiksy dla dzieci
 • Liczba Stron: 32
 • Oprawa: Twarda
 • Papier: kredowy
 • ISBN: 9788328161047
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 39,99 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial