Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Assassin's Creed. Miecz Shao Jun. Chiny. Tom 3.

Opis:

Uleczkaa38

  Nie tylko już się przyzwyczailiśmy, ale też i wielce polubiliśmy odsłony komiksowych mang na podstawie gier wideo od Wydawnictwa Egmont, jakimi to możemy się cieszyć od pewnego czasu. I dlatego dziś z tym większą przyjemnością przychodzę do was z recenzją kolejnej  pozycji tej serii - albumu „Assasins Creed 3. Miecz Shao Jun”, na którego to blisko 160 stronach dzieje się wiele, pięknie, zawsze z rozmachem. Zapraszam.

 

 Shao Jun staje oto przed kolejną niezwykłą próbą w swoim życiu, gdzie będzie musiała się wykazać nie tylko zabójczą znajomością walki mieczem, ale też i wielką mądrością w podejmowaniu trudnych wyborów. Jest rok 1526, czas panowania w Chinach dynastii Ming.  Shao musi oto uratować swojego mistrza Wanga Yanminga, który wpadł w pułapkę zastawioną przez Ośmiu Tygrysów, stając do walki z najokrutniejszym z nich - Wei Binem. Tymczasem żyjąca setki lat później potomkini Shao - Lisa, również będzie zmuszona podjąć walkę z zakonem templariuszy, jak i powziąć decyzję o tym, czy wybierze więzy krwi, czy też własną drogę...

 

 I mamy przed sobą kolejną odsłonę tego świetnego komiksu spod znaku mangi, który oferuje akcję, przygodę, wielkie emocje i jakże klimatyczne nawiązania do świata gier „Assasins Creed”. I tak, jak to miało miejsce w przypadku poprzednich części, tak i tym razem śledzimy tu naprzemiennie losy dwóch charakternych bohaterek - żyjącej z XVI stuleciu Shao Jun oraz jej żyjącej współcześnie i dzielącej z nią wspomnienia jej krewnej - Lisy, których to losy połączą się tu ze sobą bardziej, aniżeli mogłoby się wydawać. Mamy tu rozmach, epickie sceny walki z mieczem w ręku, jak i też pokaźną porcję dobrego, z lekka czarnego humoru, który w mej ocenie dopełnia sobą pozytywnej całości dzieła.

 

 Na kartach komiksu mamy znakomitych bohaterów, a raczej bohaterki, które nas intrygują, budzą ciekawość, zmieniają się na naszych oczach - zwłaszcza Lisa, jak i wreszcie skradają nasze serca, gdyż po prostu nie można przejść obok nich obojętnym. Mamy tu również piękne spojrzenie na średniowieczne Chiny, ukazujące ówczesną, jakże skomplikowaną politykę, obyczaje, prawa. I wreszcie jest rzecz niezwykle ważna - fantastyka, która wiąże się tyleż z można by rzec magią, co i zaawansowaną technologią. Te wszystkie elementy składają się zaś na piękną opowieść, która zaskakuje, porywa od pierwszych stron i trzyma nas w napięciu do samego końca.

 

 Ilustracje są niezwykle klimatyczne, bardzo klasyczne dla azjatyckiej sztuki mangi, pociągnięte surową i dość minimalistyczną kreską, która jednak ukazuje i oddaje sobą wszystko to, co najważniejsze - krajobrazy, dynamikę akcji, emocje na twarzach bohaterów. To po prostu jakość, dbałość o klimat tej opowieści i piękno dwóch kolorów - czerni i bieli.

 

 Niezależnie od tego, czy graliśmy lub gramy w tę serię gier, możemy sięgnąć śmiało po niniejszą mangę. Sięgnąć i cieszyć się znakomitą rozrywką, wielkimi emocjami i fascynującą podróżą w czasie i przestrzeni, która zabiera nas do feudalnych Chin. To po prostu i zarazem aż kolejna udana odsłona tej komiksowej serii, którą znaczy przygoda, akcja i niepowtarzalny klimat. Jednocześnie warto dodać, że nie jest to koniec tej opowieści, gdyż ukazała się już kolejna, czwarta jej część. Tymczasem zaś gorąco polecam i zachęcam was do sięgnięcia po komiksową mangę „Assasins Creed 3. Miecz Shao Jun”.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Assassin's Creed. Miecz Shao Jun. Chiny. Tom 3.

Additional Info:

 • Scenariusz: Minoji Kurata
 • Rysunek: Minoji Kurata
 • Tłumaczenie: Alex Hagemann
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2023
 • Tytuł Serii: Assassin's Creed. Miecz Shao Jun
 • Gatunek: Komiksy, Manga
 • Liczba Stron: 160
 • Oprawa: Miękka
 • Papier: zwykły
 • ISBN: 9788328164307
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 32,99 zł
 • Papier: Offsetowy
 • Druk: Czarno-biały
 • Ocena: 5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial