Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Lil I Put. Tom 6. Wzloty I Upadki

Opis:

Uleczkaa38

  Czasami jest gorzej, aby później mogło być lepiej... - ta piękna, jakże prawdziwa i znana wielu z nas życiowa prawda znajdzie swoje potwierdzenie również i na kartach komiksu dla dzieci pt. „Lil i Put. Wzloty i upadki. Tom 6”, który to ukazał się właśnie w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Egmont. Bo i o wzlotach w postaci latania jest tu mowa, ale też i wzlotach serca, które są nie mniej ekscytującymi. Zapraszam was do poznania recenzji tej zabawnej, kolorowej i niezwykle pogodnej pozycji, którą mogłam odkryć za sprawą serwisu Sztukater.pl.

 

 Jako słowo się rzekło, para tytułowych bohaterów uświadczy tu wzlotów i upadków - tak w dosłownym, jak i bardziej symbolicznym znaczeniu. Oto bowiem Put zamarzył o lataniu, czemu poświęca naprawdę wiele - zdrowia, czasu, zwariowanych pomysłów, które niestety - poza bólem pewnej części ciała, nie przynoszą zamierzonego efektu. W tym samym czasie Lil próbuje uporać się z uciążliwym utopcem, które to starania również okazuje się bezowocne. Jakby tego było mało, przyjdzie im tu przeżyć moc innych niezwykłych zdarzeń - na czele z bytnością na balu wampirów...

 

 I oto mamy przed sobą kolejną porcję zabawnych, bajkowych, rozpisanych i rozrysowywanych na jedną lub dwie strony opowieści, które zachwycą tak dziecięcego, jak i dorosłego odbiorcę. Nie może być inaczej, gdy możemy cieszyć się tu znakomitym połączeniem fantastycznej baśni z przygodową komedią, w której nie zabrakło także i cennych walorów wychowawczo-edukacyjnych. Do tego dochodzi oczywiście piękno kolorowych ilustracji.

 

 Każda z zawartych tu historii jest nieco inną, ale każdą cechuje przygoda, akcja i świetny dowcip. Ot, wystarczy wspomnieć o zabawie Puta z magią zwaną grawitacją..., kolejno o pisarskiej klęsce Puta, który spotka się z zarzutem oczerniania bohaterów, a chwilę potem wprowadzania cenzury..., dalej o źle kończącym się zaczarowywaniu w ptaka, na czym ucierpi sama czarująca,,,. czy też o castingu na nowego przyjaciela Puta, gdy ten pożre się z Lilem... Jest interesująco, śmiesznie, pomysłowo i bardzo klimatycznie - czyli tak, jak być powinno.

 

 Również pod kątem ilustracji możemy mówić o piękne, jakości, niezwykle zabawnej konwencji, gdy oto z jednej strony mamy ładne rysunki, płynną kreskę, moc szczegółów oraz udane kadrowanie..., zaś z drugiej pokaźną porcję ciepłej i ze wszech miar bezpiecznej ironii i karykatury, która została idealnie dostosowana do wieku odbiorcy. Do tego dochodzą tu oczywiście wspaniałe, jakże bogate w swej ofercie i idealnie dobrane kolory, co dopełnia jakości tej cartoonowej, ilustracyjnej sztuki.

 

 Po tytuł ten może sięgnąć absolutnie każdy - dziecko, młodzież, czy też i osoba dorosła, która lubi baśniową fantastykę i familijną komedię. Każda z tych grup znajdzie tu bowiem wyśmienitą rozrywkę, przednią zabawę, moc uśmiechu i wielkie emocje, które nie opuszczają nas do samego końca. Znakomitym jest również to, że po komiks ten możemy sięgnąć także bez znajomości poprzednich części serii, gdyż i bez tego odnajdziemy się w tej lekturze z wielką łatwością.

 

 Przesympatyczni bohaterowie, piękny świat fantastycznej baśni, moc ciepłego humoru oraz ważne wartości wychowawcze – to tylko kilka z wielu plusów i zalet tego komiksu, który bawi, zaskakuje i wprawia w wyśmienity nastrój. I dlatego też gorąco polecam i zachęcam was do sięgnięcia po album „Lil i Put. Wzloty i upadki. Tom 6”, jak i też po wszystkie pozostałe części tego świetnego cyklu.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Lil I Put. Tom 6. Wzloty I Upadki

Additional Info:

 • Scenariusz: Maciej Kur
 • Rysunek: Piotr Bednarczyk
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2023
 • Tytuł Serii: Lil i Put
 • Gatunek: Komiksy
 • Liczba Stron: 48
 • Oprawa: Miękka
 • Papier: kredowy
 • ISBN: 9788328166035
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 34,99 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial