Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Krew. Mroczne Sąsiedztwo. Tom 3

Opis:

Klasykiemjestem

  "Mroczne sąsiedztwo. Krew" to trzeci tom graficznej powieści, który nie zawodzi fanów twórczości Holly Black i Teda Naifeha. Już po zakończeniu poprzedniej części nie mogłam się doczekać kontynuacji, a gdy wreszcie dostałam w ręce trzeci tom, nie potrafiłam się powstrzymać przed natychmiastowym zanurzeniem się w tej mrocznej opowieści.

 

Powalające tempo akcji w książce stanowi niezaprzeczalny magnes, który przyciąga czytelnika od pierwszych chwil lektury, utrzymując go w napięciu aż do ostatniej strony. Autorzy, Holly Black i Ted Naifeh, zdecydowanie doskonale operują narracyjnym rytmem, rzucając czytelnika w wir zaskakujących wydarzeń i emocji.Dramatyczne zakończenie poprzedniej części pełni funkcję zwiastuna, podsycając oczekiwania i pobudzając wyobraźnię czytelnika. Oczekiwanie na kontynuację historii było pełne niepokoju, co sprawiło, że wzbudzała ogromne emocje jeszcze przed jej otwarciem. Na szczęście, ta część spełniła wszystkie postawione przed nią nadzieje, dostarczając czytelnikowi nie tylko odpowiedzi na pytania, ale również nowe, zaskakujące zwroty akcji.

 

Mimo zachwytu nad tempem opowieści, jednym z niestety ważnych zarzutów, które można postawić tej powieści graficznej, jest jej długość. Choć intensywność wydarzeń sprawia, że każda strona jest chwilą trzymającą w napięciu, to jednocześnie czytelnik pozostaje z uczuciem niedosytu. Zakończenie, choć satysfakcjonujące, przychodzi zbyt szybko, pozostawiając w czytelniczej duszy głód po więcej szczegółów, rozwinięciach postaci i dodatkowych wątkach fabularnych.To paradoksalne uczucie, gdy z jednej strony powieść wciąga jak wirujące koło emocji, a z drugiej kończy się, nim zdążysz się do niej w pełni zanurzyć. Krótkość dzieła, choć z jednej strony może być atutem, z drugiej staje się jego ograniczeniem, niwecząc potencjał pełniejszego rozwinięcia historii i postaci.

 

Fascynująca opowieść o elfach, które pragną władzy i kontrolują miasto, w którym dorastała główna bohaterka, Rue, przyciąga uwagę od samego początku. Niezdecydowanie Rue, która nie wie, do którego świata naprawdę należy, stanowi centralny konflikt, który wraz z rozwojem fabuły staje się coraz bardziej intrygujący. Silna więź z ludźmi oraz próby rozwiązania konfliktów dodają głębi postaci i sprawiają, że czytelnik łatwo się z nimi utożsamia.

 

Kreska graficzna w "Mroczne sąsiedztwo. Krew" zasługuje na szczególną uwagę, stanowiąc istotny element wzbogacający czytelnicze doświadczenie. Twórcy, Holly Black i Ted Naifeh, wykorzystali wspaniale ostre, szybkie ruchy kreski, które doskonale komponują się z mrocznym nastrojem opowieści. To nie tylko technika, ale również sztuka, która z powodzeniem przenosi czytelnika w głębiny świata przedstawionego.

 

Grafika w powieści nie tylko ilustruje wydarzenia, ale staje się swego rodzaju językiem samym w sobie. Ostrość ruchu kreski doskonale oddaje intensywność sytuacji, przekazując czytelnikowi dynamikę i emocje panujące w danej chwili. Kiedy bohaterowie zmierzają się z wyzwaniami czy przeżywają kluczowe momenty, każdy pociągnięcie kreski wydaje się oddawać ich wewnętrzne konflikty i zmagania. To prawdziwe dzieło sztuki, które wraz z fabułą buduje głębszą, bardziej angażującą atmosferę.Wyrazista grafika sprawia, że postacie nabierają życia na stronach komiksu. Mimika twarzy, gesty, a nawet sposób, w jaki są przedstawiane cienie, wpływają na czytelnicze wrażenia i pomagają wczuć się w emocje bohaterów. Detale stają się kluczowym narzędziem w przekazywaniu subtelnych niuansów psychologicznych postaci, co sprawia, że czytelnik odczuwa ich przeżycia jeszcze intensywniej.

 

Mimo początkowych lekkich rozczarowań historią, z czasem polubiłam jej kierunek, a zakończenie mnie zachwyciło. Nie tylko główna postać, Rue, zasługuje na uwagę, ale również postać jej matki, która okazuje się kluczowym elementem całej opowieści. Holly Black, znana z mrocznych utworów, udowadnia swoje wszechstronne umiejętności także w gatunku powieści graficznej. "Mroczne sąsiedztwo. Krew" to pełna pasji i intrygująca opowieść, która na pewno zasługuje na miejsce w kolekcji miłośników tego gatunku.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Krew. Mroczne Sąsiedztwo. Tom 3

Additional Info:

 • Scenariusz: Holly Black
 • Rysunek: Ted Naifeh
 • Wydawnictwo: Jaguar
 • Rok Wydania Polskiego: 2023
 • Tytuł Serii: Mroczne sąsiedztwo
 • Gatunek: Komiksy, Fantasy
 • Liczba Stron: 128
 • Oprawa: Twarda
 • Papier: zwykły
 • ISBN: 9788382662832
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 54,90 zł
 • Druk: Czarno-biały
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial