Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Królik Kontra Małpa. Tom 1

Opis:

Uleczkaa38

  Jak się królik spotka z małpą..., to będzie ciekawie! Potwierdzeniem tych słów jest komiksowy album dla dzieci pt. „Królik kontra Małpa. Tom 1”, który ukazał się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Egmont. To humor, humor i raz jeszcze humor, a do tego moc wspaniałej przygody i wartkiej akcji. Zapraszam was do poznania recenzji tej pozycji.

 

 Spokojne, sielskie, powiedzielibyśmy wręcz leniwe życie królika i jego leśnych przyjaciół zostaje oto nagle przerwane przez... małpę. Dokładniej rzecz ujmując, przez małpę wprost z nieba, gdyż ta spada we wnętrzu kosmicznej kapsuły! Co więcej, ów kosmiczna małpa jest przekonana o tym, że dotarła na obcy świat, którego to obwołuje się władcą i przywódcą. Oczywiście królik i jego przyjaciele nie zamierzają się na to zgodzić..., co też zapoczątkuje całą serię tyleż niezwykłych, co i przede wszystkim zabawnych zdarzeń...

 

 To znakomita, przezabawna i tętniąca akcją komiksowa bajka, która swoim klimatem, humorem oraz tempem relacji porwie tyleż dziecięcego, co i dorosłego odbiorcę. Porwie go swoją absolutnie zwariowaną i zarazem emocjonującą historią, która wielokrotnie zaskakuje i trzyma w napięciu do samego końca. I tu trzeba wyrazić słowa uznania pod adresem jej twórcy w osobie Jamiego Smarta, który zadbał tu o każdy aspekt niniejszej opowieści.

 

 Fabułę komiksu znaczy rywalizacja królika i małpy o łąki, lasy i pola pięknej krainy, w której przychodzi im żyć. Rywalizacja tak naprawdę dwóch ekip, gdy zarówno po stronie królika jak i małpy stają inni, tworząc dwa przeciwne zespoły. I to właśnie wzajemnie dogryzanie sobie, psucie planów i walka o każdy metr tej pięknej krainy - tyleż za pomocą przedziwnych wynalazków, szalonych pomysłów oraz przypadku, wypełnia każdą ze stron i każdą z krótkich mini historii. Jest zabawie, zaskakująco i pięknie do samego końca.

 

 Piękni są również zwierzęcy bohaterowie tej opowieści, gdyż każde z nich jest na swój sposób sympatycznym dziwakiem, gdy oto chociażby małpa jest przekonana o swej wyższości nad wszystkimi, gdy pewien skunks pasjonuje się przedziwnymi wynalazkami, a jeden stary lis paranoicznie ryje kolejne podziemne tunele, na wszelki wypadek. Najlepsze jest zaś to, że każda z tych postaci budzi w nas uśmiech i wielką sympatię - nawet małpa, która po prostu znalazła się w niewłaściwym miejscu.

 

 To również wspaniała lekcja wychowawcza dla najmłodszych czytelników, której przewodnim motywem jest pochwała przyjaźni i współpracy. Oto bowiem nasi bohaterowie łącząc siły z innymi mogą więcej, aniżeli w pojedynkę, zyskując tym samym nie tylko wsparcie, ale też i pomocne łapy. Z drugiej strony opowieść ta niesie także i tę mądrość, że oto tak naprawdę każdy konflikt jest najzwyczajniej niepotrzebnym, gdyż powoduje tylko i wyłącznie zamieszanie oraz chaos.

 

 Mamy tu również rzecz jasna ładne ilustracje - bardzo malownicze, niezwykle bajkowe, poprowadzone lekką kreską i zarazem proste w swej finalnej postaci, tak by każde dziecko mogło od razy dostrzec to, co najważniejsze. Oczywiście przemawia przez te kadry również wszechobecny, lekko zakręcony humor, który raz po raz wywołuje u nas uśmiech. Do tego wszystkiego dochodzą piękne i dobrze dobrane kolory.

 

Zabawa, rozrywka, cenna lekcja życia i gwarancja dobrego humoru – to wszystko oferuje sobą lektura komiksu „Królik kontra Małpa. Tom 1”, który zarazem rozpoczyna sobą całą serię o przygodach tej tytułowej pary i ich przyjaciół. I ze swej strony oczywiście gorąco polecam i zachęcam was do sięgnięcia po tę pozycje – naprawdę warto.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Królik Kontra Małpa. Tom 1

Additional Info:

 • Scenariusz: Jamie Smart
 • Rysunek: Jamie Smart
 • Tłumaczenie: Mateusz Lis
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2023
 • Tytuł Serii: KRÓLIK KONTRA MAŁPA
 • Gatunek: Komiksy, Komiksy dla dzieci
 • Liczba Stron: 256
 • Oprawa: Miękka
 • Papier: zwykły
 • ISBN: 9788328167094
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 54,99 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial