Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Bestia 2

Image Gallery:

Opis:

Uleczkaa38

  „BESTIA 2” - pod tym tytułem kryje druga i zarazem finalna odsłona poruszającej, komiksowej opowieść o przyjaźni małego chłopca z niezwykłym, rzadko spotykanym, budzącym ciekawość i zarazem strach zwierzęciem - Marsupilami. Tytuł ten ukazał się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Timof Comics, zaś ja miałam przyjemność go poznać i dla was zrecenzować za sprawą serwisu Sztukater.pl.

 

 Tytułowa bestia, czyli niezwykle inteligentne, empatyczne i zawsze głodne zwierzę trafiło do schroniska dla dzikich stworzeń, z którego najpewniej zostanie zabrane do miejskiego Zoo. Jednakże oto jego wierny przyjaciel w osobie małego chłopca o imieniu Francois nie daje za wygraną, wobec czego przy wsparciu uroczego prosiaka i lubującego się w piwie konia postanawia uwolnić Marsupilami... Ten krok sprawia, że tych dwoje uda się raz jeszcze w niezwykłą podróż ulicami Antwerpii, której ostatecznym celem jest wolność...

 

 I mamy przed sobą oto wspaniałą kontynuację pierwszej części tej poruszającej, bajkowej, ale też i wypełnionej wielką przygodą, opowieści. To bezpośrednia kontynuacja wydarzeń z pierwszego tomu, skupienie się na niezwykłych losach Francoisa i Marsupilami oraz urokliwy portret powojennego życia w Antwerpii. I podobnie, jak to miało miejsce na kartach poprzedniego tomu, tak i tym razem historia ta niesie sobą wielkie emocje, wspaniałą lekcję empatii oraz prawdę o tym, że każde żywe stworzenie zasługuje na zrozumienie, szacunek, wolność.

 

 Głównym wątkiem w tej opowieści są oczywiście losy i przygody Francoisa i Marsupilami, którzy wraz z wiernymi towarzyszami - zwierzętami i pewnym chłopcem, starają się umknąć z rąk tych, którzy mają niecne plany względem tytułowej „bestii”. Jednocześnie mamy okazję poznać tu także wydarzenia z udziałem matki chłopca, jego poczciwego nauczyciela oraz pewnego słynnego naukowca, który dowiedziawszy się o obecności Marsupilami w mieście, stara się go odnaleźć i zbadać. To wartka, dobrze poprowadzona i zarazem dogłębnie poruszająca, relacja.

 

 Przygoda - to oczywiście ważny element tej opowieści, ale zdecydowanie najważniejszym jest to piękne przesłanie o byciu dobrym dla innych, dla nierozumianych, samotnych - dokładnie tak, jak ma się rzecz z tajemniczym zwierzęciem, ale też i małym chłopcem, który jako jedyny chce mu pomóc, zatroszczyć się o nie, obdarzyć miłością. I zapewniam was, że niezależnie od naszego wieku wzruszy nas to spojrzenie na prawdziwą przyjaźń, która wymaga poświęceń i ofiar, ale która pozostaje na zawsze...

 

 Sztuką pozostaje wciąż ilustracyjna postać tej historii, podobnie jak miało to miejsce w pierwszej części. Jej twórca - Frank Pé, dał nam tutaj niezwykle malownicze, pociągnięte bardzo lekką i płynną kreską oraz imponujące dbałością o każdy szczegół, rysunki. Nie zabrakło w nich szczypty karykatury, znakomitego oddania emocji na twarzach bohaterów oraz dynamiki scen akcji, których mam tu naprawdę wiele. No i te kolory - zarazem subtelne i intensywne w swoich barwach, jak i zawsze idealnie dobrane. Całości dzieła dopełnia efektowne wydanie tego tytułu.

 

 To komiks, który z największym przekonaniem polecam każdemu - dzieciom, młodzieży, dorosłym czytelnikom. Otóż zawarta tu historia porusza tak ważne, uniwersalne i najcenniejsze życiowe prawdy, że stanowi ona dla nas wspaniałą lekcję empatii, miłości i życia, z której to po prostu warto skorzystać. Jednocześnie bawimy się tu wspaniale, śledząc los bohaterów, odkrywając ten powojenny świat, racząc się tym niepowtarzalnym, familijnym klimatem.

 

 Graficzna powieść „Bestia 2”, to rzecz znakomita, wielka, potrzebna nam wszystkim nie tylko do tego, by spędzić przy jej lekturze przyjemnie czas..., ale by też i docenić - zwłaszcza w ten przedświąteczny czas, magię prawdziwej przyjaźni i poświęcenia dla innych, którzy z rozmaitych względów potrzebują naszego wsparcia. Sięgnijcie po ten tytuł i ten cały niniejszy cykl - naprawdę warto.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Bestia 2

Additional Info:

 • Scenariusz: Zidrou
 • Rysunek: Frank Pé
 • Tłumaczenie: Wojciech Birek
 • Wydawnictwo: Timof Comics
 • Rok Wydania Polskiego: 2023
 • Tytuł Serii: Bestia
 • Gatunek: Komiksy
 • Liczba Stron: 208
 • Oprawa: Twarda
 • Papier: kredowy
 • ISBN: 9788367440448
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 110,00 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial