Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Kaczogród. Carl Barks. Pies Wiskerwillów I Inne Historie Z Roku 1960

Opis:

Uleczkaa38

  Piękną podróż zaoferowało nam oto raz kolejny Wydawnictwo Egmont. Podróż do roku 1960, w którym to powstało wiele znakomitych, komiksowych historii Carla Barksa z kaczymi bohaterami w roli głównej. Oto bowiem możemy cieszyć się dziś znakomitym, zbiorczym albumem pt. „Kaczogród. Carl Barks. Pies Wiskerwillów i inne historie z roku 1960”, czyli blisko 250 stronicami zabawnej, przygodowej, niezwykle klimatycznej fabuły.

 

 I mamy tu wiele wspaniałych opowieści, które zachwycają w każdym calu. Ot, wystarczy wspomnieć o tytułowej podróży do Szkocji, która przyniesie Sknerusowi McKwaczowi, Donaldowi i jego siostrzeńcom wiele wrażeń jak i która zawiedzie ich do pewnego starego zamczyska..., kolejno o wielkim odkryciu Diodaka, który kolejnymi szalonymi wynalazkami nie doprowadza omal do wielkiej katastrofy....; dalej o wyprawie naszych kaczych bohaterów na skąpaną w słońcu pustynię, gdzie wielką rolę odegra tytułowa rura...; czy też o jeszcze jednej ekscytującej ekspedycji - tym razem w kosmos, celem odnalezienia skarbów ukrytych na jednej z planet...

 

 Cóż zatem mamy w tym albumie..? Otóż znakomitą, komiksową rozrywkę w disnejowskich klimatach, która zachwyca nas swoją komediową, przygodową i klimatyczną postacią. To z jednej strony niezwykłe podróże bohaterów, które zawsze przynoszą nam i im wielkie emocje..., ale z drugiej też i ciekawe spojrzenie na codzienność życia w Kaczogrodzie, która tym razem skupia się na szalonych pomysłach i wynalazkach Diodaka. I można tym samym powiedzieć, że jest tu dobrze, jak zawsze.

 

 Komedia, przygoda, familijne ciepło i nawiązania do klasyki disnejowskiej bajki - to wszystko wypełnia strony tego komiksowego albumu, który jawi się o tyleż intrygująco, że tym razem daje czas, miejsce i wagę również i innym bohaterom z drugiego planu - by powiedzieć o wspominanym już wynalazcy Diodaku, któremu poświęcono tu naprawdę wiele opowiadań. I to jest piękne, nadające w pewien sposób świeżości tej serii i czyniącym ją jeszcze bardziej intrygującą, choć taką była już zawsze.

 

 Nie zabrakło tu oczywiście także i pięknych, malowniczych, pociągniętych lekką i zarazem wprawną kraską, klasycznie cartoonowych ilustracji autorstwa Carla Barksa, który wykazał się tu pełnią swojego wielkiego, rysowniczego talentu. To humor, akcja, emocje na twarzach bohaterów i niezwykły klimat tych obrazów, które oczarowują nas od pierwszego spojrzenia i za które w dużej mierze pokochaliśmy tę serię. Do tego dochodzi oczywiście znakomite wydanie - twarda oprawa, jakość papieru i druku.

 

 Bardzo przyjemnie upłynął mi czas spotkania z tym komiksem, przy którym wielokrotnie się zaśmiewałam do łez, przy którym odkrywałam z wielkim zaintrygowaniem kolejne losy i efekty działań kaczych bohaterów i za sprawą którego odzywały się we mnie sentymentalne wspomnienia, gdy oto wiele lat temu wkraczałam do tego komiksowego świata Disneya – tyleż na polu komiksu, co i filmowych animacji, po raz pierwszy. I jest w tym najprawdziwsza magia, że oto nowe, zbiorcze wydania tych bajkowych opowieści łączą sobą kolejne pokolenia czytelników w tej wspólnej, jakże bardzo naturalnej i pięknej miłości do naszych kaczych bohaterów.

 

 Rzecz całą reasumując – komiksowy album „Kaczogród. Carl Barks. Pies Wiskerwillów i inne historie z roku 1960”, to kolejna udana, interesująca, niezwykle klimatyczna i w tym przypadku również zaskakująca oddaniem głosu bohaterom z drugiego planu, odsłona tej serii. To piękno fabuły, ilustracji i emocji, spośród których wszystkie są pozytywne. I dlatego też z jak największym przekonaniem polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Kaczogród. Carl Barks. Pies Wiskerwillów I Inne Historie Z Roku 1960

Additional Info:

 • Scenariusz: Carl Barks
 • Rysunek: Carl Barks
 • Tłumaczenie: Marcin MortkaJacek Drewnowski
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2023
 • Tytuł Serii: KACZOGRÓD
 • Gatunek: Komiksy
 • Liczba Stron: 249
 • Oprawa: Twarda
 • Papier: kredowy
 • ISBN: 9788328157095
 • Cena Z Okładki: 89,99 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial