Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 10

Opis:

Uleczkaa38

  Lata mijają, zmieniają się czytelnicze gusta, pojawiają kolejne znakomite, komiksowe serie..., a my i tak niezmiennie zachwycamy się komiksowym cyklem „Czarodziejki W.I.T.C.H.”, co tylko świadczy o jego jakości, wielkości, znakomitości. I dlatego z tym większą przyjemnością zapraszam was do poznania recenzji najnowszej, dziesiątej już części, która ukazała się właśnie w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Egmont.

 

 Oto nadszedł czas wielkiej próby, której ceną jest życie uwięzionego Matta. Strażniczki muszą zrobić wszystko, bu uwolnić go z magicznej księgi podstępnego Cedrica, który pragnie wykorzystać zaistniałą sytuację do własnych, podłych celów. I tak też dziewczęta muszą odnaleźć pięć magicznych kamieni, udając na niebezpieczną Wyspę Syren. To właśnie tam każdej z nich przyjdzie stawić czoła strażnikom kamieni, mrokom ogromnej jaskini oraz własnym lękom... Co więcej, kłopoty pojawia się także i w Heatherfield ...

 

 I mamy oto przed sobą kolejne porywające akcją, przygodą i humorem, zbiorcze wydanie serii „Czarodziejki W.I.T.C.H.”. Tym razem album ten tętni od niezwykłych wydarzeń, które rozegrają się na mrocznej wyspie i które siłą rzeczy wpłyną na nasze bohaterki, przed którymi staną najtrudniejsze i najważniejsze wyzwania w ich życiu. To też sprawia, że komiks ten jest w mej ocenie jednym z najlepszych w całej serii - pod kątem emocji, tempa relacji, dramatycznych scen i złożoności fabuły, która obejmuje sobą zarówno fantastyczne, jak i te bardziej przyziemne losy naszych bohaterek.

 

 Fabuła komiksu przedstawia się bardzo okazale, ukazując wspólną i zarazem pojedynczą misję każdej ze Strażniczek, które muszą odnaleźć jeden z magicznych kamieni, stając do walki ze złem, przeżywając moc przygód i wykazując się wielką odwagą oraz poświęceniem. I w tej sferze mamy do czynienia z magią, walką, odkrywaniem nieznanego, co przekłada się na perfekcyjnie budowane napięcie. Jednocześnie jest tu także i obraz realnego życia, gdzie nadchodzi czas pewnego wesela, jak i gdzie pojawia się pewien mały zwierzak. To dobra, klimatyczna, sprawnie poprowadzona relacja.

 

 Również na polu ilustracji jest dobrze, gdy mamy przyjemność podziwiać niezwykle klimatyczne, pociągnięte lekką i płynną kreską, okraszone humorem, mające w sobie rzecz jasna coś z mangi, rysunki. Do tego warto docenić ich dobre kadrowanie oraz bogactwo ładnych dla oka kolorów, co wspólnie tworzy niezwykle bajkową, charakterystyczną dla tej serii, efektowną całość. Szatę tę stworzyło zaś pokaźne grono twórców - Alberto Zanon, Federico Bertolucci, Antonello Dalena, Monica Catalano, Flavia Scuderi, Paolo Campinoti.

 

 I kolejny też raz możemy mówić tu o znakomitym połączeniu rozrywki ze wspaniałą lekcją dobrego, mądrego życia. Bo z jednej strony  - wiadomo, jest fantastyczna opowieść o magii, o walce dobra ze złem, o młodzieńczych losach naszych bohaterek, które również chodzą do szkoły, przeżywają pierwsze zauroczenia, uczą się dorosłości..., ale z drugiej jest i ta jakże cenna pochwała wartości przyjaźni, gdy każda z bohaterek jest gotowa do największych poświęceń w imię drugiej. I to jest piękne, wartościowe, niezwykle ważne wychowawczo.

 

 Ogólnie rzecz ujmując, mamy przed sobą kolejną porywającą, ekscytującą, łączącą w znakomity sposób przygodową akcję z komedią, odsłonę tej komiksowej serii. To album, w którym dzieje się wiele, zawsze zaskakująco i przy tym niezwykle klimatycznie, czyli dokładnie tak, jak być powinno. I to też sprawia, że bawimy się podczas tej lektury świetnie, dzieląc losy bohaterek, chłonąc emocje i ciesząc się przyjemnie spędzonym czasem. I owszem – to komiks dla nastolatków, ale uwierzcie mi na słowo, także i dorosły czytelnik będzie miał się tu czym ekscytować.

 

 Słowem podsumowania – komiks „Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 10”, to rzecz udana, intrygująca pod wieloma względami i utrzymująca wysokim poziom całej serii, a być może nawet stanowiąca jedną z najlepszych jej odsłon. I dlatego też z jak największym przekonaniem polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł – naprawdę warto.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 10

Additional Info:


Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial