Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Włoski Skarbiec. Najlepsze Komiksy: Giorgio Cavazzano. Tom 1

Opis:

Uleczkaa38

  Wydawnictwo Egmont zaoferowało nam ciekawą serię legendarnych i kultowych komiksów, tworzonych przez włoskich rysowników Disneya. To właśnie za jej sprawą poznamy wspaniałe opowieści o przygodach doskonale nam znanych bohaterów, które powstały w słonecznej Italii i które wpisały się w dzieje światowego komiksu. Pierwsza odsłona tej serii nosi tytuł „Włoski Skarbiec. Najlepsze komiksy: Giorgio Cavazzano”. Zapraszam do poznania recenzji tej pozycji.

 

 Na tytuł ten składa się pięć znakomitych historii z Kaczorem Donaldem, Sknerusem, Dziobakiem i wieloma innymi postaciami w roli głównej: „Kaczor Donald. Podmorskie Królestwo”; „Wujek Sknerus. Galeony i dublony”; „Dziobas. Ciężar chwały”; „Wujek Sknerus. Moneta nie z tej ziemi”; „Wujek Sknerus. Spotkanie pod wulkanem”. To na ich stronach rozgrywają się niezwykłe losy bohaterów, które są ciekawe, zawsze zabawne i  zwieńczone pięknymi morałami o tym, że dobro zawsze zwycięża.

 

 Podmorska wyprawa Donalda i spotkanie z piękną, władającą tą krainą Królewną...; podróż Sknerusa McKawcza, Donalda i siostrzeńców na bajeczne wyspy tropem zatopionego galeonu ze złotem...; konkurs na nową łódź podwodną i niefortunny wybór Dziobasa na zastępcę chorego marynarza...; niezwykłe przygody Kwaka O'keja z pieniędzmi, pewnym pensjonatem, harfą i detektywem Bogarto...; czy też próba okradzenie Sknerusa z jego szczęśliwej monety, jakiej dokonuje wiedźma Magika... To tylko zarys i zarazem zachęta do poznania każdej z tych barwnych, tętniących akcją i humorem, pięknych opowieści, autorstwa wielu znakomitych, europejskich scenarzystów.

 

 Wraz z bajkowymi historiami odkrywamy tu również twórcze losy Giorgio Cavazzano - poznając okoliczności powstania danej z opowieści, nazwiska współtwórców, ich wpływ na włoski i światowy komiks. Jednocześnie mamy tu wiele ciekawych informacji o tym słynnym i uznanym rysowniku, biograficzne ciekawostki, czy też liczne szkice i fragmenty prac. To wszystko pozwala nam nie tylko lepiej poznać dorobek tego włoskiego artysty, ale też i uświadamia nam to, jak wybitną jest on postacią.

 

 Wracając do samych opowieści, to mamy tu wspaniałe podróże, ekscytujące morskie wyprawy, zagadkowe poszukiwania niezwykłych przedmiotów, ale też i stricte kryminalne historie - oczywiście zawsze w zabawnej, lekkiej i familijnej postaci. Co więcej, pozwalają nam one poznać bardzo intrygujące, nieco mniej znane w naszym kraju postacie z owego „kaczego Uniwersum”, by wspomnieć o Dziobasie, podmorskiej Królewnie, czy też podstępnej wiedźmie Magice. Do tego dochodzą klasyczne motywy, czyli zwycięstwo dobra nad złem, przyzwoitości nad podstępem, mądrości nad głupotą…, choć w tym ostatnim przypadku można by zapewne dyskutować...

 

 Tej barwnej treści dopełniają piękne ilustracje - malownicze, klimatyczne, czasami nieco bardziej szczegółowe, innym razem nacechowane prostotą, ale zawsze ładne dla oka. To dobre kadrowanie, moc pięknych kolorów i dbałość o to, by obrazy te kojarzyły się zawsze z animacjami Disneya. I można dostrzec w nich kunszt, talent i wielkie doświadczenie Giorgio Cavazzano, który z pewnością należy do grona najlepszych, europejskich rysowników komiksów.

 

I naturalnie bawimy się świetnie zaczytując w te opowieści, z których to większość – przynajmniej dla mnie, była nowością. To klimat, przygoda, moc dobrego humoru i piękno ilustracji, które oczarowuje nas od pierwszego spojrzenia. I choć z założenie jest to tytuł dla dziecięcego odbiorcy, to w mej ocenie sprawi on wiele frajdy także i starszym miłośnikom opowieści ze świata Disneya, z których to jak doskonale wiemy, nigdy się nie wyrasta.

 

Słowem podsumowania – komiksowa opowieść „Włoski Skarbiec. Najlepsze komiksy: Giorgio Cavazzano”, to znakomita pozycja, która bawi, relaksuje i zapewnia niezwykle przyjemnie spędzony czas. I nie mogę doczekać się kolejnych odsłon tej świetnej, poświęcone włoskim twórcom komiksów, serii. Polecam – naprawdę warto sięgnąć po ten komiks.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Włoski Skarbiec. Najlepsze Komiksy: Giorgio Cavazzano. Tom 1

Additional Info:


Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 3 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial