Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Zjawiskowa She-Hulk. Tom 1

Opis:

Uleczkaa38

  Jakże mogłabym odmówić sobie spotkania z nietuzinkową, niezwykle sympatyczną i przede wszystkim najbardziej wesołą bohaterką komiksowego Uniwersum Marvela - She-Hulk...? Oczywiście, że to nie wchodziło w grę! I dlatego też dziś mamy przyjemność opowiedzieć wam o wspaniałym albumie komiksowym pt. „Zjawiskowa She-Hulk”, który ukazał się właśnie w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Egmont. Zapraszam!

 

 Jennifer Walters - piękna prawniczka i równie piękna (o gustach urody się nie dyskutuje) superbohaterka w osobie zielonoskórej She-Hulk, rozrabia, że aż miło! Oto, wystarczy wspomnieć o kilku z wybryków, jakie znalazły swoje miejsce na kartach tego komiksu - jawne stawienie czoła agentom TARCZY...; kolejno walczy z hordą niecierpliwych kosmitów...; dalej udaje się w ratunkową misję do wnętrze Ziemi...; czy też nawet spotyka na swej drodze Spider-Mana, z którym to połączy ją przedziwna relacja... Oczywiście nie samą walką i akcją żyje nasza zielonoskóra piękność, gdyż i w sądowej sali nie ma sobie równych!

 

 Mamy w tej komiksowej opowieści absolutnie wszystko - akcję, przygodę, czarny humor i coś naprawdę smakowitego, czyli puszczenie oka do czytelnika, gdzie to tytułowa bohaterka nie robi sobie nic z konwencji komiksów o super bohaterach - poza żartem z niej. I to też sprawia, że bawimy się przy tej lekturze iście wybornie, zastanawiając przy okazji jak to jest możliwe, że komiks ten jest tak dobrym i wciągającym, a serial o She-Hulk tak słabym...? Cóż, tego nie wie pewnie nikt..., ale na szczęście dziś cieszymy się komiksem, nie zaś jego filmową adaptacją.

 

 Czego moglibyśmy oczekiwać od tego komiksu...? Oczywiście wartkiej akcji, wielkiej przygody, rubasznego humoru i zabawy konwencją. I dokładnie wszystko to niosą sobą zamieszczone w tym albumie historie, gdzie dzieje się wiele, gdzie nasza główna bohaterka korzysta ze swych nadprzyrodzonych zdolności i gdzie za oręż służą jej tyleż mięśnie, co i spryt podszyty ciętą ripostą. I jest w mej ocenie znakomite to, że z jednej strony jest to klasyczna, marvelowska opowieść o super bohaterach, ale z drugiej zarazem coś innego, bardziej zabawnego, lekkiego i potrafiącego zaskoczyć swoją lekkością spojrzenia na to Uniwersum - czyli tzw. słynne łamanie czwartej ściany, pomiędzy aktorem (tu bohaterem) i widzem (tu czytelnikiem).

 

 Panie mecenas Jennifer Walters vel She-Hulk, to niezwykle barwna, ciekawa i zarazem wdzięczna dla twórców, postać. Ona nie tylko walczy ze złem, nie tylko stara się zadośćuczynić sprawiedliwości i dbać o interesy klientów..., ale również świetnie się bawi tym, co może robić i co lubi robić. I nie ma tu wielkich, psychologicznych refleksji, nie ma chwil załamań i nie ma mrocznej natury, które każą zadawać pytania o sens tego, co robi... Jest za to naprawdę fajna bohaterka, która nas intryguje, nierzadko rozśmiesza do łez, jak i często zaskakuje tym, co robi i co mówi.

 

 Ilustracyjnie jest dobrze, ciekawie, klimatycznie, można wręcz powiedzieć - bardzo klasycznie, jak na odsłony komiksów o superbohaterach, przystało. I choć John Byrne nie serwuje nam tu być może wielkich fajerwerków na tym polu, to jest ładnie dla oka, z potężną dawką humoru w kadrze i niezwykle dynamicznie, co w tym przypadku ma zawsze duże znaczenie. I mamy do tego bardzo dobrze dobrane kolory - również w starym, dobrym, klasycznym stylu, co też warto docenić.

 

 Przyjemnie, intrygująco i przede wszystkim zabawnie upływa nam spotkanie z tym komiksem, który oczarowuje nas od pierwszych stron, zaskakuje kolejnymi z historii, trzyma w napięciu - ale takim lekkim, przyjemnym, przygodowo-komediowym napięciu, do samego końca. I ponieważ jest to zamknięty album, może sięgnąć po niego śmiało absolutnie każdy miłośnik komiksów akcji - nawet ten, który nigdy nie poznał dotąd She-Hulk, gdyż i on będzie bawił się tu iście wybornie.

 

Nie pozostaje mi zatem nic innego, aniżeli raz jeszcze zachęcić was do sięgnięcia po komiks „Zjawiskowa She-Hulk” – dla dobrej zabawy, dla komediowych doznań, dla klimatycznych ilustracji i dla samej bohaterki, której nie sposób nie polubić. Polecam!

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Zjawiskowa She-Hulk. Tom 1

Additional Info:

 • Scenariusz: John Byrne
 • Rysunek: John Byrne
 • Tłumaczenie: Jacek Żuławnik
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Oryginału: 2023
 • Tytuł Serii: MARVEL CLASSIC
 • Gatunek: Komiksy
 • Liczba Stron: 396
 • Oprawa: Twarda
 • Papier: zwykły
 • ISBN: 9788328161283
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 179,99 z,
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial