Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Lucky Luke. Wielki Książę. Tom 40

Opis:

Uleczkaa38

  W życiu doskonale nam znanego Lucky Luke'a bywają takie chwile, że spotyka on na swej drodze naprawdę wielkie postacie... I dokładnie tak właśnie ma się rzecz z kolejną odsłoną komiksowej serii o przygodach naszego poczciwego szeryfa - opowieści pt. „Lucky Luke. Wielki książę”, która ukazała się w nowym wydaniu nakładem Wydawnictwa Egmont Polska. Zapraszam was do poznania recenzji tej pozycji.

 

 Nasz dzielny Luke staje oto przed naprawdę nie lada wyzwaniem - ma ochraniać wyjątkowego gościa z Rosji, księcia Leonida. Przybył on do Ameryki celem podpisania ważnego porozumienia z władzami kraju, ale przy okazji pragnie on poznać koloryt, klimat i codzienność życia na Dzikim Zachodzie. I tak też w mieście Kansas rozpoczyna się ich wspólna podróż..., zaś ich tropem podąża tajemniczy osobnik, który pragnie dokonać zamachu na życie księcia...

 

 Morris i Rene Goscinny - to właśnie ten legendarny duet komiksowych twórców stoi za tą opowieści, co jest też gwarancją jej jakości. Bo prawdą jest, że mamy przed sobą niezwykle ciekawą, klimatyczną i świetnie poprowadzoną historię o kolejnych przygodach Lucky Luke'a, który tym razem sprawdza się w roli ochroniarza i przewodnika ważnego gościa z Europy. I jest to część tej serii o tyle intrygująca, iż ukazuje ona sobą ciekawe zdarzenie kultury Dzikiego Zachodu z kulturą rodem z carskiej Rosji, co przybiera rzecz jasna naprawdę zaskakujące skutki...

 

 To ciekawa, zaskakująca i przezabawna historia, którą znaczą trudne perypetie Luke’a z księciem, językowe utrudnienia na gruncie komunikacji, przemierzanie i odkrywanie uroków Dzikiego Zachodu, jak i oczywiście rywalizacja z podstępnym zamachowcem. Całość znaczy oczywiście komediowy klimat - tak na gruncie słowa, jak i ilustracji, zaś na końcu mamy rzecz jasna pozytywny, zwieńczony happy endem, finał. I muszę przyznać, że dla mnie opowieść ta była swego rodzaju odskocznią od klasyki tej serii, co ma swój wielki urok.

 

 Uroku nie można odmówić także ilustracjom tego albumu, gdzie mamy do czynienia z geniuszem kreski Morrisa - ładnymi dla oka, niezwykle prostymi w swej postaci i zarazem malowniczymi oraz spowitymi humorem, rysunkami. To cartoonowa klasyka, dopełniona pięknymi kolorami i podana w charakterystyczny dla tej serii spokój - z dużą dawką pastiszu i karykatury, na czele. I jest tu na czym oko zawiesić, a i również pojawia się piękna nutka nostalgii i wzruszenia, gdy wspomnimy sobie nasze pierwsze spotkania z Lucky Lukiem.

 

 To komiksowa opowieść, przy której bawią się świetnie tak dzieci, jak i dorośli. Bawią, śmieją do łez i cieszą tą jak zawsze wspaniałą, czytelniczą wyprawą na Dziki Zachód. Bo jest w tym jakiś fenomen, iż mimo poznania tak wielu części tej serii wciąż się nią zachwycamy, wciąż odkrywamy lub przypominamy ją sobie z autentyczną przyjemnością i nie mamy absolutnie dość. Na tym jednak chyba polega właśnie legenda Lucky Luke’a..., prawda?

 

Komiksowy album pt. „Lucky Luke. Wielki książę”, to kolejna udana odsłona tej legendarnej już serii. Udana, ale też i zaskakująca nieco inną formą westernowej przygody, gdzie pojawiają się nasze słowiańskie akcenty. Oczywiście Rosja budzi w nas dziś jak najgorsze emocje, ale w tym komiksie jest to jeszcze nieco inna Rosja. I dlatego w mej ocenie warto sięgnąć po ten tytuł – jeśli nie dla fabuły, to dla zawartego tu humoru oraz piękna ilustracji. Polecam!

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Lucky Luke. Wielki Książę. Tom 40

Additional Info:

 • Scenariusz: René Goscinny
 • Rysunek: Morris
 • Tłumaczenie: Marek Puszczewicz
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2023
 • Tytuł Serii: LUCKY LUKE
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 48
 • Oprawa: Miękka
 • Papier: kredowy
 • ISBN: 9788328157057
 • Cena Z Okładki: 29,99 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial