Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Nauka Z Komiksem. Era dinozaurów. Straszne Jaszczury, Czyli Dinozaury Triasu

Opis:

Uleczkaa38

  Komiksowa opowieść o dinozaurach, połączona z fascynującą lekcją o tych pradawnych władcach Ziemi - prawda, że brzmi intrygująco:)? Taką propozycję ma dla nas Wydawnictwo Egmont, oferując popularnonaukowy komiks pt. „Nauka z komiksem. Era dinozaurów. Straszne jaszczury, czyli dinozaury triasu”. Zapraszam was do poznania recenzji tej pozycji!

 

 Jak wszyscy doskonale wiemy, dinozaury wymarły ponad 60 milionów lat temu... Oto jednak doskonale znany wam z kreskówek Disneya przesympatyczny, mały zabawkowy dinozaur Rex postanawia dowiedzieć się prawdy o tym, dlaczego taki los spotkał jego przodków. Okazją ku temu jest wyprawa wraz z Bonnie i innymi zabawkami do Biblioteki. Tam, zabawkowe Dinozaury „pożyczają” pewną książkę o swych przodkach, odbywając tym samym fascynującą, zabawną i piękną podróż do świata wiedzy...

 

 I kolejny raz seria ta zaskakuje nas swoim znakomitym połączeniem rozrywki z nauką. Z jednej strony mamy zabawne przygody zabawek - na czele z zabawkowymi dinozaurami, które chcą poznać losy swoich prawdziwych przodków, posługując się m.in. urokliwą kradzieżą książki z Biblioteki..., zaś z drugiej pasjonującą, opartą na faktach i zarazem podaną w niezwykle przystępny sposób, lekcję o tych dawnych władcach naszej planety. I co najważniejsza, na obu tych planach jest tu znakomicie!

 

  Co do komiksowej warstwy, to jest to zabawna, urocza, oparta na przygodach zabawkowych dinozaurów relacja, którą cechuje świetny klimat, idealnie dobrany żart i urocze zachowania bohaterów, którzy zagłębiają się w książkę o dziejach dinozaurów. I warto docenić tu prostotę tej historii, jej idealnie wyważone tempo, bajkowy i zarazem Disney'owski charakter. Bo można się tu pośmiać, można wzruszyć, jak i również można, a nawet trzeba cieszyć porywającą zabawą.

 

 Jeśli chodzi o szatę ilustracyjną tego komiksu, to mamy tu bardzo malownicze, zabawne w swoim charakterze, pociągnięte lekką i płynną kreską, rysunki. Mają one wiele z animacji Disneya, co jest rzeczą w pełni zrozumiałą, jak i też mają w sobie niezwykły, familijny urok, który od pierwszych stron przekonuje nas do tego, by chcieć poznawać i odkrywać losy bohaterów do samego końca. To również piękne, idealnie dobrane i niezwykle bogate w swojej różnorodnej ofercie, kolory.

 

 Co zaś do naukowej warstwy tego tytułu, to składa się na nią moc wiadomości i ciekawostek na temat dinozaurów - gdzie żyły, na jakie gatunki się dzieliły, czym żywiły i jak wyglądała ich codzienność. Oczywiście tym, czego chcą się dowiedzieć najbardziej bohaterowie jest odpowiedź na pytanie - dlaczego wyginęły te stworzenia. Ale o tym opowie druga część tego cyklu... Najważniejsze jest to, że lekcja ta jest ciekawą, przyjemną, podszytą humorem i poprowadzoną w taki sposób, że każde dziecko odnajdzie się w niej bez najmniejszego problemu.

 

 Komiksowa opowieść „Nauka z komiksem. Era dinozaurów. Straszne jaszczury, czyli dinozaury triasu”, to kolejna znakomita odsłona tej świetnej serii i kolejne znakomite połączenie rozrywki z edukacją. Mamy tu humor, wielką przygodę, przepiękne ilustracje oraz moc cennej i potwierdzonej naukowo wiedzy, dzięki czemu komiks ten sprawdzi się tyleż w domowym zaciszu, co i chociażby na szkolnej lekcji.

 

Ze swej strony oczywiście gorąco polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł, który bawi, edukuje, zapewnia niezwykle przyjemnie spędzony czas. A jako że wszystkie dzieci kochają dinozaury, to i z pewnością będą zachwycone tym czytelniczym spotkaniem. Polecam.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Nauka Z Komiksem. Era dinozaurów. Straszne Jaszczury, Czyli Dinozaury Triasu

Additional Info:


Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial