Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Kumpelki. Poza Kontrolą. Tom 5

Opis:

Uleczkaa38

  Nie można mieć zawsze nad wszystkim kontroli, po prostu tak się nie da... Jednakże sekret tkwi w tym, by nie wymknęło się nam nazbyt wiele w jednym czasie, bo wtedy może być naprawdę kłopot... Przekonują się o tym bohaterki komiksowego cyklu „Kumpelki”, którego to najnowsza odsłona pt. „Poza kontrolą” - właśnie, ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Egmont. Zapraszam was do poznania recenzji tej pozycji.

 

 I jak wskazuje sam tytuł komiksu, dzieje się w nim wiele, mocno i zawsze spektakularnie, ale też i na szczęście zabawnie. Ot, wystarczy wspomnieć chociażby o niefortunnych próbach kontaktu dziewczyn ze sportem - na czele z bieganiem oraz jazdą na rolkach, które to próby delikatnie rzecz ujmując nie kończą się dla nich dobrze...; kolejno o wyjściu na koncert, który kończy się nie przewidywanym wybuchem uczuć...; dalej o próbach pogodzenia dwóch skłóconych przyjaciółek, które prowadzą do przedziwnych rezultatów...; czy też choćby o wymaganiach dziewcząt względem ich potencjalnych chłopaków, które to są... wielkie.

 

 Bardzo lubię tę komiksową serię. Lubię za to, że w znakomity sposób potrafi mnie rozbawić, wprawić w świetny nastrój i nastroić pozytywnie na kolejne dni. Bo jest to komediowa opowieść idealnie nie tylko dla nastolatków, ale też i dla dorosłych odbiorców, którzy lubią komedie, ale takie nie nazbyt bajkowe i nie nazbyt poważne, czyli właśnie idealnie takie, jak seria „Kumpelki”. I mamy tu oczywiście żarty, przygody, wielkie emocje oraz piękne ilustracje, czyli dokładnie wszystko to, czego tylko moglibyśmy tu oczekiwać.

 

 Każda z zaoferowanych tu historii ma w sobie coś niezwykle ciekawego, gdy oto wkraczamy do codzienności życia nastoletnich dziewcząt, czyli szkolnych perypetii, miłosnych nadziei i rozczarowań, mniejszych i większych sprzeczek, jak i oczywiście godzenia się. To także urocza zazdrość, chęć zaimponowania innym, próby wyróżnienia się z ogółu oraz codzienne potyczki z losem. I wszystko to jest tutaj intrygujące, zabawne i wcale nie aż tak bardzo oderwane od realnego życia - no, może odrobinę.

 

 Ilustracyjnie jest dobrze, jak zawsze. To ładne dla oka, pociągnięte lekką i prostą kreską, okraszane pokaźną dawką urokliwej karykatury, rysunki. To komediowe, wypełnione pięknymi kolorami, bardzo dobrze skadrowane i niezwykle klimatyczne obrazki, które zachwycą tak młodego, jak i starszego odbiorcę. Podoba mi się również to, że od samego początku tego cyklu mamy do czynienia z tak samo dobrą, ciekawą, stojącą na wysokim poziomie, ilustracyjną szatą.

 

Jakkolwiek to zabrzmi, komiks ten pozwala nam poczuć się znów nastolatkami, co jest naprawdę miłym i ciekawym doświadczeniem. To powrót do tych specyficznych emocji, rozterek, wielkich (a tak naprawdę małych) problemów i beztroski każdego dnia. I w głównej mierze właśnie z tego powodu sięgam po kolejne części tej serii, ciesząc się nowymi przygodami bohaterek i ich jakże barwnym światem.

 

I bardzo dobrze, przyjemnie, z wielką ciekawością czyta i odkrywa się nam tę komiksową opowieść, która rozśmiesza nas do łez, często zaskakuje, wprawia w niezwykle dobry nastrój. Bo przede wszystkim jest to właśnie dobra zabawa, które odpycha gdzieś na bok nasze codzienne troski i kłopoty, niezależnie od tego ile mamy lat. I dlatego też pozostaje mi już tylko gorąco polecić i zachęcić was do sięgnięcia po komiks „Kumpelki. Poza kontrolą” – naprawdę warto!

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Kumpelki. Poza Kontrolą. Tom 5

Additional Info:

 • Scenariusz: Christophe Cazenove
 • Rysunek: Philippe Fenech
 • Tłumaczenie: Adam Tomczak
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2023
 • Tytuł Serii: Kumpelki
 • Gatunek: Komiksy
 • Liczba Stron: 48
 • Oprawa: Miękka
 • ISBN: 9788328161603
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 34,99 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 5,5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial