Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Świat Mitów. Tezeusz I Minotaur

Opis:

Uleczkaa38

  Kolejny raz mamy oto przyjemność wkroczyć do świata starożytnych mitów, ukazanych nam jednak w nieco innej, gdyż komiksowej postaci. Oto bowiem nakładem Wydawnictwa Egmont ukazał się właśnie znakomity, epicki, niezwykle klimatyczny album pt. „Tezeusz i Minotaur”, ukazujący graficzną interpretację słynnego mitu o labiryncie i jego potwornym mieszkańcu... Zapraszam was do poznania recenzji tej pozycji.

 

 Młody, dzielny, waleczny Tezeusz dowiaduje się prawdy o swoim pochodzeniu - byciu synem boskiego Posejdona, jak i ziemskiego władcy Aten - Egeusza. Tym samym postanawia wyruszyć on w drogę, by poznać swojego ziemskiego ojca. Pokonawszy wiele trudów i przeżywszy równie wiele przygód, dociera on w końcu do Aten w chwili, gdy te przygotowują do oddania władcy Krety - Minosowi, grupy młodych dziewcząt i chłopców, którzy mają stać się pokarmem dla żyjącego w labiryncie potwora - Minotaura. Tezeusz podejmuje tym samym decyzję o zabiciu potwora, udając się wraz z grupą młodzieńców na Kretę...

 

 I tak też mamy przyjemność poznać kolejną odsłonę znakomitej, komiksowej serii „W świecie mitów”, która z jednej strony raczy nas pasjonującymi opowieściami pełnymi akcji, przygód i wielkich emocji..., zaś z drugiej odkrywa cudowny świat greckich mitów, którymi to z pewnością nigdy nie przestaniemy się pasjonować. Ta część wydaje się być zaś jedną z najciekawszych i najbardziej intrygujących, gdyż ukazuje ona jakże klasyczny motyw walki dzielnego wojownika z najprawdziwszym potworem...

 

 To barwna, znakomicie poprowadzona, trzymająca w napięciu i wypełniona widowiskową przygodą, opowieść. I nie można się temu dziwić, gdyż sam oryginalny mit o Tezeuszu i jego walce z Minotaurem - z wielką pomocą Ariadny i jej nici, jest po prostu niezwykle interesującym. Jednakże trzeba docenić tu pracę scenarzystki tego komiksu - Clotilde Bruneau, która w znakomity sposób przełożyła tę wszakże złożoną i skomplikowaną historię na postać liczącego nieco ponad 50 stron komiksu. Bo z jednej strony mamy dobrą, dynamiczną i efektowną opowieść, zaś z drugiej zawarte w niej wszystko to, co było najważniejszym w micie.

 

 I jak to z mitami i tą komiksową serią już jest, także i tym razem opowieść ta łączy sobą dobrą zabawę z ważną, życiową lekcją. Tym razem jest tu mowa o wartości odwagi, poświęcenia dla innych, walki o dobro, ideały i sprawiedliwość. Jednocześnie - również tradycyjnie już dla tego cyklu, mamy tu także ciekawą analizę filozoficznej wymowy tej mitycznej przypowieści oraz ocenę jej wpływu na kulturę współczesnego świata. Co ważne, ocena ta przyjmuje tu bardzo przejrzystą i prostą postać, co ma duże znaczenie w kontekście młodego wieku odbiorcy, dla którego jest przeznaczona ta pozycja.

 

 Komiks ten pięknie jawi się również pod kątem zawartych w nim ilustracji, których to autorem jest Mauro de Luca. Mamy tu do czynienia bowiem z niezwykle malowniczymi, poprowadzonymi lekką i płynną kreską oraz ujmująco bajkowymi w swojej całościowej postaci, rysunkami. To również dbałość o szczegóły, pięknie wpleciony humorystyczny element, jak i też bogactwo kolorów, które jawią się tu wspaniale. I można tylko cieszyć się przyjemnością podziwiania takich ilustracji.

 

 Jeśli zatem przyjemność ze spotkania z komiksem może nieść sobą również odkrywanie świata greckich mitów, historii i piękna literatury, to znakomicie. Tak ma się rzecz z tym tytułem, który intryguje, porywa od pierwszych stron, uczy dobrego życia i do tego prezentuje się niezwykle efektownie w swoim bogatym wydaniu. I choć jest to pozycja dedykowana młodszemu gronu odbiorców, to w mej ocenie zachwyci on również i dorosłego czytelnika. Polecam!

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Świat Mitów. Tezeusz I Minotaur

Additional Info:

 • Scenariusz: Clotilde Bruneau
 • Rysunek: Mauro de Luca
 • Tłumaczenie: Ernest Kacperski
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2023
 • Tytuł Serii: ŚWIAT MITÓW
 • Gatunek: Komiksy
 • Liczba Stron: 56
 • Oprawa: Twarda
 • Papier: kredowy
 • ISBN: 9788328157651
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 39,99 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial