Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Star Wars. Darth Vader. Tom 4 - Szkarłatne Rządy

Opis:

Uleczkaa38

  Kto nie lubi Dartha Vadera...? Wiadomo, każdy uwielbia tę mroczną, kultową, jakże symboliczną postać z Uniwersum „Star Wars”. I dlatego też spieszę do was z recenzją znakomitego komiksu pt. „Star Wars. Darth Vader. Tom 4 - Szkarłatne rządy”, w którym to właśnie ta postać odgrywa kluczową rolę. Pozycja ta ukazała się w naszym kraju nakładem niezawodnego Wydawnictwa Egmont, zaś ja mogłam ją poznać dzięki serwisowi Sztukater.pl.

 

 Oto nadchodzi czas wielkiej konfrontacji pomiędzy Lordem Vaderem i Lady Qi'rą, która ośmieliła się rzucić wyzwanie nie tylko jemu, ale też i całemu Imperium. Vader tropi tym samym organizację Szkarłatny Świt, siejąc strach, zniszczenie i śmierć wszędzie tam, gdzie natknie się na jej ślad. Służy mu ku temu drużyna zabójców - na czele z Valancem. Tymczasem na scenie pojawia się ktoś, kto może wiele na niej zmienić... - Sabé, dwórki Padmé Amidali!

 

 To bardzo ciekawa, ale i zarazem dość złożona opowieść, która z jednej strony kontynuuje wątki z poprzedniego tomu, zaś z drugiej oferuje nie jedną, a kilka barwnych osi relacji. Bo tu każdy ma do ugrania swoje własne interesy, zawierając wymuszone lub nie sojusze, których stawką jest dominacja w całej Galaktyce. I oczywiście mamy tu rozmach godny filmowej produkcji, co wszystkich fanów tej serii może tylko i wyłącznie cieszyć.

 

 Bohaterowie są charakterni - wiadomo, gdyż w zasadzie większość z nich znamy już doskonale, by wspomnieć o zawsze nieodgadnionym i żądnym posłuszeństwa Vaderze, kolejno o równie twardym Valence'u, czy też o mającą swój wielki plan i dążącej do jego realizacji, Lady Qi'rze. Wspaniałą jest ta cała kosmiczna rzeczywistość rozmaitych światów, gwiezdnych okrętów, wojennej technologii oraz przedziwnych nacji i ras. I wreszcie to, z czym zawsze kojarzy się nam to Uniwersum - połączenie grozy, wojennej przygody i komedii w znakomitą, piękną, fascynującą całość. Wszystko to tu mamy!

 

 Bardzo ciekawie przedstawia się ilustracyjna szata tego tytułu, która i owszem - jest malowniczą, rozrysowaną z rozmachem, poprowadzona płynną kreską i niezwykle efektowną na polu szczegółowości, ale jednocześnie jest ciut nie z mojej bajki. Otóż jej twórcy - Leonard Kirk, Guiu Vilanova, Raffaele Ienco, postawili na niezwykle mocne, odważne i intensywne kolory, które w mej ocenie przysłaniają nam jakość samych rysunków, choć to oczywiście kwestia subiektywnych odczuć każdego czytelnika.

 

 Niezależnie od oceny ilustracyjnej szaty, całość tej opowieść przedstawia się bardzo ciekawie, intrygująco i efektownie. To przede wszystkim dobry, choć też i bardzo rozbudowany scenariusz, który potrafi nas porwać swoim tempem relacji od pierwszych chwil lektury. Do tego dochodzi ten niepowtarzalny klimat, któremu wielu z nas nie jest w stanie się oprzeć - i dobrze. Bo też właśnie to sprawia, że bawimy się tu naprawdę dobrze, a każda kolejna strona jest dla nas wielką niespodzianką, którą pragniemy jak najszybciej odkryć.

 

Słowem podsumowania – komiksowa opowieść pt. „Star Wars. Darth Vader. Tom 4 - Szkarłatne rządy”, to jeszcze jedna udana, intrygująca i mająca wiele do zaoferowania, odsłona tej serii. Odsłona, w które wiele się dzieje, gdzie cała intryga wchodzi w decydującą fazę, jak i również która ukazuje nam sceny i zdarzenia mające wielki wpływ na całość tej barwnej relacji. Dlatego jeśli macie za sobą spotkanie z poprzednimi tomami cyklu, to musicie sięgnąć również i po tę pozycje – zróbcie to, naprawdę warto.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Star Wars. Darth Vader. Tom 4 - Szkarłatne Rządy

Additional Info:

 • Scenariusz: Greg Pak
 • Rysunek: Leonard KirkGuiu VilanovaRaffaele Ienco
 • Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2023
 • Tytuł Serii: STAR WARS, DARTH VADER
 • Gatunek: Komiksy
 • Liczba Stron: 120
 • Oprawa: Miękka
 • Papier: kredowy
 • ISBN: 9788328155459
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 49,99 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 5,5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial