Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Pozytywka. Tom 5. Pióra Łagodnego Orła

Opis:

Pyciaaa

  Bénédicte Carboneill, scenarzystka takich utworów jak Le Pass’Temps, Danslesyeux de Lya czy Complots à Versailles, oraz Jérôme Gillet, autor rysunków do filmów animowanych i pracownik przemysłu reklamowego, po raz kolejny zabierają czytelników do świata niesamowitej Pandorii. Z pozoru baśniowa rzeczywistość okazuje się mroczniejsza, niż mogłoby się zdawać. Jednakże dzielna Nola, ośmiolatka, która przejęła po mamie funkcję strażnika tego świata, nie poddaje się i wraz z nowopoznanymi przyjaciółmi walczy ze złem, który zagraża nie tylko magicznej rzeczywistości, lecz także jej własnej.

 

Czas powrócić do świata Pandorii, by razem z Nolą stawić czoło kolejnym przeciwnościom losu. Tym razem dziewczynka jest w większych opałach niż zazwyczaj – przejście do jej świata zamknęło się. Nola nie jest w stanie wrócić do domu i taty, który może niedługo zacząć się martwić. Od czego są jednak przyjaciele. Antonie, Igor i Andrea biorą się do działania, by pomóc dziewczynce. Niestety na ich drodze ponownie pojawiają się przeciwności z pozoru niemożliwe do pokonania. Czy Noli uda się zdobyć piór łagodnego orła i wrócić bezpiecznie do domu?

 

Pióra łagodnego orła to już piąty tom serii o przygodach Noli i jej przyjaciół z Pandorii. Jest to jak do tej pory najlepsza część zarówno pod względem fabularnym, jak i graficznym. Widać, że autorzy z tomu na tom coraz bardziej rozwijają się. Starają się zapewnić czytelnikom wiele atrakcji i sprawić, by zarówno młodzi, jak i dorośli odbiorcy byli usatysfakcjonowani.

 

Fabularnie sama historia jest prosta. Czytelnik po raz kolejny towarzyszy głównej bohaterce, której na drodze stanął tym razem zamknięty portal do świata realnego. Na nieco ponad 60 stronach rozgrywa się zaledwie jeden epizod skupiony na próbach powrotu bohaterki do domu. Jednocześnie całość jest niezwykle wciągająca. Podczas czytania odbiorca zanurza się w fantastycznym świecie i razem z mieszkańcami Pandorii podejmuje wyzwanie znalezienia pióra łagodnego orła. Aż do ostatnich stron śledzi losy bohaterów i kibicuje im, by byli w stanie poradzić sobie z nurtującym ich problemem.

 

Nie tylko fabuła zachwyca, lecz także grafika. Rysownikowi udało się dodać opowieści magicznej aury. Kreska jest dość typowa, aczkolwiek postaci mają w sobie ten pierwiastek, który wyróżnia je spośród charakterów z podobnych komiksów. Ciekawa jest również kolorystyka. Jérôme Gillet postawił na ciepłe barwy. Nawet kolory takie jak błękitny, granatowy czy zielony zostają przełamane odrobiną żółci lub pomarańczu. Jednocześnie na większości grafik kolory nie są intensywne. Ponadto Gillet bawi się światłem, co dodaje całej opowieści uroku i sprawia jednocześnie, że każdy kolejny rysunek ogląda się z jeszcze większą przyjemnością.

 

Jednocześnie opowieść nie jest jedynie pięknie narysowana baśnią o dziewczynce, która trafia do magicznego świata. Nola straciła mamę, co jest niejednokrotnie podkreślane w każdym tomie. Choć dziewczynka ma kochającego tatę, brakuje jej mamy, która, jak się okazuje, przed nią była strażniczką Pandorii. Z tego powodu cała historia podszyta jest pewnego rodzaju smutkiem. Nie może go przegnać nawet radość z odkrycia niezwykłej krainy.

 

Pozytywka. Pióra łagodnego orła to tytuł, który zdecydowanie dorównuje poprzednim tomom serii. Jest to magiczna, wciągająca i zabawna, a jednocześnie również wartościowa opowieść o grupie przyjaciół, którzy krok po kroku radzą sobie z różnymi przeciwnościami losu.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Pozytywka. Tom 5. Pióra Łagodnego Orła

Additional Info:

 • Scenariusz: Carbone
 • Rysunek: Gijé
 • Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2023
 • Tytuł Serii: Pozytywka
 • Gatunek: Komiksy
 • Liczba Stron: 56
 • Oprawa: Twarda
 • Papier: kredowy
 • ISBN: 9788328150621
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 39,99 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial