Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Jakub. Syn Gromu. Biografia Apostoła Jakuba

Opis:

Uleczkaa38

 Komiksowa biografia apostoła Jakuba - przyznajcie sami, że brzmi interesująco, prawda? Taką ofertę ma dla nas Wydawnictwo Bernardinum, które wydało komiksowy album o tytule „Jakub. Syn Gromu. Biografia Apostoła Jakuba”. Album, przeznaczony dla najmłodszego grona czytelników, którzy wyniosą z tej lektury tyleż wiedzę, co i znakomitą rozrywkę. Komiks ten mogłam dla was zrecenzować dzięki uprzejmości serwisu Sztukater.pl

 

 Jako słowo się rzekło, mamy tu opowieść o życiu i męczeńskiej śmierci apostoła Jakuba, która obejmuje m.in. podróż Jakuba do Hiszpanii, jego niezwykłe losy i przygody - związane m.in. z uratowaniem życie wnuka królowej Atii, jego nauczanie o miłości Jezusa i chrześcijańskiej wierze, czynienie cudów uzdrawiania w imię Pana, ryzykowny powrót do Jerozolimy, jak i wreszcie pojmanie, męczeńską śmierć oraz jego pochówek w Katedrze w Santiago de Compostela, do której to co roku zmierzają miliony pielgrzymów z całego świata.

 

 To ciekawa, interesująca i zarazem bardzo przystępna w odbiorze historia, która w piękny sposób ukazuje młodemu czytelnikowi życie, poświęcenie i znaczenie czynów apostoła Jakuba. To z jednej strony wiedza - historyczna, geograficzna i ta płynąca z przesłania Pisma Świętego..., ale z drugiej także i naprawdę ciekawie przedstawiona historia, którą znaczą poruszające sceny, wielkie dramaty oraz jakże cenna mądrość w ukazywaniu tego, czym jest chrześcijańska wiara. Myślę, że właśnie w ten sposób można dotrzeć do młodego pokolenia czytelników i Chrześcijan.

 

 Treści tej dopełnia ładna dla oka ilustracyjna oprawa, na która składają się rysunki Oscara Villanuevy. To właśnie ten artysta stworzył tu bardzo klimatyczne, malownicze, ale przy tym i ujmujące swoją skromnością na polu pociągnięcia kreski i szczegółowości kadrów, ilustracje. Do tego warto docenić tu również ładne, nie najbardziej krzykliwe, ale za to łagodnie stonowane kolory, które wydają się być idealnie dobrane dla danej sekwencji scen.

 

To religijna opowieść, która stawia sobie za cel ukazanie życie i poświęcenia tytułowej postaci. I trzeba przyznać, że twórcom komiksu udało się tego dokonać w naprawdę świetnym stylu, oddając w ręce czytelników ciekawą, niezwykle barwną i przy tym prostą w odbiorze relację, co wydaje się mieć szczególne znaczenie dla najmłodszych odbiorców tej pozycji. Ważnym jest także to, że na kartach tej opowieści rysuje się niezwykle interesująca postać świętego Jakuba – nie tylko jako apostoła, ale też i jako dobrego, kochającego innych i zawsze gotowego na największa ofiarę, człowieka.

 

Lektura komiksu upływa nam w niezwykle szybkim tempie, gdyż sama ta historia jest bardzo ciekawą, barwną i pięknie opowiedzianą. Co istotne, na końcu komiksu mamy wyrażone w kilkunastu najważniejszych punktach całe życie apostoła Jakuba – w znacznie bardziej szczegółowy sposób, jak i podparte cytatami z Pisma Świętego, co wydaje się idealnym dopełnieniem tego komiksowego spotkania. To wszystko przekłada się zaś na naszą udaną rozrywkę – wartościową, ambitną i jakże ważną duchowo, rozrywkę.

 

Rzecz całą reasumując - komiksowa opowieść pt. „Jakub. Syn Gromu. Biografia Apostoła Jakuba”, to pozycja ciekawa, bardzo dobrze wykonana i mająca sobą naprawdę wiele dobrego do zaoferowania. Mam nadzieję, że wkrótce poznamy inne podobne, biograficzne komiksy, które zagoszczą na półkach polskich - nie tylko katolickich, księgarń. Tymczasem zaś pozostaje mi już tylko gorąco zachęcić was do sięgnięcia po ten tytuł. Polecam – naprawdę warto.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Jakub. Syn Gromu. Biografia Apostoła Jakuba

Additional Info:

 • Scenariusz: Oscar Villanueva
 • Rysunek: Oscar Villanueva
 • Wydawnictwo: Bernardinum
 • Rok Wydania Polskiego: 2023
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 40
 • Oprawa: Miękka
 • Papier: zwykły
 • ISBN: 9788381279758
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 19,90 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial