Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Skorpion. Tom 1. Znamię Szatana

Opis:

Łędina

  "Skorpion", znakomity komiks stworzony przez dwóch utalentowanych twórców, scenarzystę Stephena Desberga i ilustratora Enrico Mariniego, powraca na półki księgarni.

 

Stephen Desberg - amerykański scenarzysta, którego kariera rozpoczęła się w 1978 roku, od przejęcia po Morrisie Tillieux scenariusza do "Tif et Tondu" z rysunkami Willa Maltaite. Współpracował z Willym Maltaite także przy innych seriach, z których trzy cieszyły się dużym powodzeniem: "Ogród pragnień", "27 list" i "Piekło". Pracował też z synem Willa Maltaite, Erykiem Maltaite, nad scenariuszami "Julles i Gil", "La Familie Herodius" i serią o tajnym agencie 421 dla pisma "Spirou". Potem spróbował swych sił w humorystycznej serii dla starszych czytelników "Carmen Lamour". Pisał także dla takich rysowników jak Marc Hardy oraz André Beniest. Następnie skoncentrował się na serii "Billy the Cat", opowieści o chłopcu w skórze kota, z rysunkami Stéphane Colmana. Z jego zamiłowania do Czarnej Afryki i podróży powstał Jimmy Tousseul z rysunkami Daniela Desorghera i przygody Pi La Vache, znanej także jako "tajny agent przeżuwający 3,1416", z rysunkami Johana de Moora. Serie te zostały nagrodzone na festiwalach komiksowych w Sierre i Angouleme. W maju 1996 roku opublikował z Bernardem Vranckenem nową serię "Czarna krew", romantyczną sagę, rozgrywającą się na kolonialnych Antylach. W 1996 roku. "Gwiazdę Pustyni" z rysunkami Enrico Mariniego. W kwietniu 1999 roku ponownie z Bernardem Vranckenem stworzył nową serię "I.R.S.", opowieść sensacyjną o wydźwięku politycznym. W październiku 2000 roku napisał scenariusz pierwszego tomu cyklu "Skorpion", wspaniale narysowanego przez Enrico Mariniego. Od 2001 roku tworzy wraz z Francisem Vallesem kolejną serię, "Tosca".

 

Enrico Marini - włoski artysta komiksów urodzony w Szwajcarii. Jego pierwszy poważny kontakt z komiksem miał miejsce w 1987 roku, na Festiwalu Komiksu w Sierre, dzięki Konkursowi Młodych Talentów, na którym został zauważony i przedstawiony wydawnictwu Alpen Publishers. Właśnie wówczas, zaledwie osiemnastoletniemu twórcy powierzono rysowanie pierwszych albumów komiksowych. Jednakże jego prawdziwa kariera rozpoczęła się dopiero w 1992 roku, jak scenarzysta Thierry Smolderen zaproponował mu współpracę. W 1996 roku Enrico Marini, razem ze scenarzystą Stephenem Desbergiem, zrealizował swoje dziecięce marzenie, a mianowicie, stworzenie westernu. Następnie w 1998 roku powstał pierwszy tom mrocznej komiksowej opowieści, do scenariusza samego Jeana Dufaxa. Niedługo potem, w 2000 roku powstało następne dzieło, do którego ponownie scenariusz napisał Stephen Desberg. Ten komiks ujawnił talent Enrico Mariniego do rysowania postaci i wnętrz historycznych.

 

Druga połowa XVIII wieku, Rzym. Kochający zabawę, kobiety i niebezpieczeństwa Skorpion jest rabusiem grobów, ale nietypowym. Doskonale znając literaturę starożytną i średniowieczną oraz układ katakumb, wie, gdzie szukać pochówków dawnych świętych, których kości sprzedaje jako relikwie. Pewnego dnia tajemnice związane z niezwykłym pochodzeniem młodzieńca powodują, że wchodzi w drogę dziewięciu rodom, które od starożytności władają Europą. Rozpoczyna się nierówna walka mogąca mieć wpływ na przyszłość całego chrześcijańskiego świata...

 

Pełna intryg i niebezpieczeństwa historia, osadzona w XVIII - wiecznym Rzymie, ponownie zachwyci czytelników swoją mistyczną atmosferą i olśniewającymi ilustracjami.

 

Skorpion, sprzedawca relikwii dawno zmarłych świętych, jest skłonny podjąć się każdego zadania, aby zdobyć pieniądze i utrzymać swoje hedonistyczne życie. Kiedy kardynał Trebaldi zaczyna planować niebezpieczną intrygę, która może zagrozić bezpieczeństwu miasta i jego mieszkańców, Skorpion zostaje wynajęty, aby zdemaskować kardynała i powstrzymać jego plany. W trakcie swojej misji Skorpion spotyka piękną, ale niebezpieczną egipską trucicielkę o imieniu Mejai. Zafascynowany jej urodą i tajemniczą osobowością, Skorpion zostaje wplątany w romans z nią, co sprawia, że jego misja staje się jeszcze bardziej skomplikowana. Musi uważać, ponieważ nie tylko kardynał, ale i Mejai mogą stanowić zagrożenie dla jego życia. W międzyczasie Skorpion odkrywa tajemnicę związaną z jego przeszłością i znakiem na jego barku, której nigdy wcześniej nie znał. To odkrycie prowadzi go na ścieżkę samo odkrycia i zmiany swojego podejścia do życia.

 

XVIII - wieczny Rzym, to miejsce pełne niebezpieczeństw i intryg. Skorpion, który sprzedaje relikwie świętych, porusza się w świecie handlarzy, złodziei i szpiegów. W tym świecie Kościół Katolicki odgrywa ważną rolę, a handel relikwiami jest jednym z najbardziej intratnych zajęć. Jednocześnie, w tym świecie, religie pogańskie wciąż mają swoje miejsce i wpływ na życie ludzi. Mieszkańcy Rzymu są podzieleni między wiarę i tradycje chrześcijańskie, a pogańskie wierzenia i praktyki. To miejsce, gdzie każdy krok może oznaczać zagrożenie, a intrygi i spiski mogą wpłynąć na losy całego miasta.

 

Zbiorowa publikacja komiksu "Skorpion" to trzy części historii "Znamię szatana", "Tajemnica papieża” i “Krzyż św. Piotra”, zawarte w jednym albumie. Pierwsza z nich wprowadza odbiorcę w świat głównego bohatera i kluczowe postacie całej historii. Ukazuje ona miejsce akcji i buduje atmosferę. Chociaż w tle przygód przewodniego bohatera ma miejsce spisek, który zagraża papieżowi, to Stephen Desberg postanowił skupić się głównie na nim. Dopiero w kolejnych dwóch częściach, Stephen Desberg koncentruje się na intrydze i tajemnicach, a jego bohater coraz bardziej pogrąża się w tarapatach. Scenarzysta korzysta ze schematów fabularnych charakterystycznych dla powieści płaszcza i szpady. Mimo to potrafi zainteresować czytelnika, sprawić, że ten z cierpliwością czeka na kolejne części. Wielbiciele buntowniczych bohaterów, niepozbawieni poczucia humoru, a także zgłodniali lekkiej historii, pełnej akcji, nie będą mieli powodów do narzekań.

 

Za oprawę graficzną komiksu odpowiada Enrico Marini. Jego prace są imponujące i starannie wykonane. Pełne detali i precyzji, co sprawia, że czytelnik w pełni zanurza się w świat XVIII - wiecznego Rzymu. Oddają zarówno architekturę zabytkowych budowli, jak i bogactwo strojów tamtejszych mieszkańców. Postacie są doskonale ukazane i mają charakterystyczne cechy, które podkreślają ich osobowości. Jednakże szczególnie zachwycające są walki, dynamiczne i pełne energii. Styl Enrico Mariniego doskonale podkreśla awanturniczy charakter opowieści. Ten komiks to wizualny festiwal dla czytelnika. Oprawa graficzna komiksu jest bez wątpienia jednym z jego największych atutów, które wzbogacają całą lekturę i sprawiają, że komiks staje się wizualnym arcydziełem.

 

Historia, którą przedstawia nam Stephen Desberg, jest prosta, ale satysfakcjonująca. Enrico Marini wykazuje się nie tylko umiejętnościami artystycznymi, ale również umiejętnością oddania atmosfery i nastroju historii.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Skorpion. Tom 1. Znamię Szatana

Additional Info:

 • Scenariusz: Stephen Desberg
 • Rysunek: Enrico Marini
 • Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2023
 • Tytuł Serii: SKORPION
 • Gatunek: Komiksy
 • Liczba Stron: 148
 • Oprawa: Twarda
 • Papier: kredowy
 • ISBN: 9788328153073
 • Wydanie: II
 • Cena Z Okładki: 99,99 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial